zeeland 127 Kinderboeken jeugdboek vaak straf van God Oogje op het buitenland voor het vinden van technische stageplaats effeweg.nl 10529 - 46 96 67 199,- Gratis brochure 2013 £e/zoe/k pw -fomrirtgtAV moois-ta pU/kje/S in &*rop<k voov Jta b«/S-k/ prijs Genieten in Thüringen en Erfurt Rondreis Ierland Informatie en reserveren Ja ik ontvang graag de nieuwe brochure: Tirol en Kirchberg donderdag 31 januari 2013 Journalist en socioloog Herman Wijsje analyseerde 40 kinderboeken over de watersnoodramp in 1953. Hij concentrêerde zich specifiek op de beeld taal en legde zijn bevindingen vast in het boek 'De Ramp Getekend'. 5 daagse busreis - Vertrek o.a.: 18 mrt, 15, 29 apr, 13 mei, 10 juni, 22 juli, 5 aug, 2 sept Maak kennis met Thüringen, het Groene Hart van Duitsland en het centrum van het Duitse geestesleven en de kunst wereld. Geniet van de prachtige natuur en bewonder historische steden. Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijtbuffet 4x dinerbuffet Dagelijks gevarieerd avondprogramma Gebruik van Zwembad Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Herman Vuijsje (I) bekijkt samen met auteur en oud-politicus Jan Terlouw zijn boek De Ramp getekend. Terlouw mocht het eerste exemplaar in ontvangst nemen. Tijdens de open dag zaterdag in het Watersnoodmuseum in Ou- werkerk is Vuijsje aanwezig om het boek te signeren. foto Dirk-Jan Gjeltema In Oosterschelde, windkracht 10, het boek dat Terlouw zelf schreef over de ramp speelt Anne de hoofdrol. Slechts in twee eerdere ramp jeugdboeken worden ook meisjes als wezenlijke personages opge voerd. Vuijsje analyseerde 40 jeugd- en kinderboeken over de ramp en concentreerde zich vooral op de illustraties. De auteur herinnert zich uit zijn jeugd - hij was zes en woonde in de Watersgraafsmeer in 1953 - vooral de golf van saamhorigheid die de ramp in Nederland teweeg bracht. Het valt hem op dat in de kinderboeken het thema van natio nale solidariteit en de opstelling van de autoriteiten niet op de voorgrond staat. De meeste boe ken verschenen bij protestantse uitgeverijen. Het verhaal had vaak een stramien waarin een straf van God zich voltrekt en waar men zich tenslotte mee verzoent. De il lustraties waren vaak eenvoudige lijntekeningen. De figuren op de plaatjes hebben geen herkenbare trekken. Ze moesten staan voor al lemaal, één voor allen. Op de af beeldingen in meer recente boe ken staan jongeren met herkenba re trekken en emoties. Nieuwe technieken leveren uiteraard ook nieuwe plaatjes op. Terlouw memoreerde bij de ont vangst van De Ramp getekend hoe hij destijds als D66 politicus streed voor een open Oosterschelde. „Daarna kreeg ik last van mijn ge weten. Ik begreep het verlangen naar veiligheid van de Zeeuwen. Met het schrijven van Oosterschel de, winkracht 10 heb ik die druk van mijn borst gekregen." door René Schrier MIDDELBURG - Het cluster Techniek en Design van Scalda (voorheen het ROC) overweegt in België op zoek te gaan naar stageplaatsen. El ders in Nederland doen scholen ook al een beroep op de omliggen de landen, weet clusterdirecteur Jeroen van den Oord. Hij geeft aan dat het 'wonder bo ven wonder' nog steeds goed gaat met het vinden van stageplekken, maar het gaat wel moeilijker dan vroeger. Het zijn vooral de stageplaatsen in de (bouw)technische hoek die moeilijk te vinden zijn. In andere sectoren is geen sprake van structu rele knelpunten, laat een woord voerster van Scalda weten. Van de kant van de Bouwoplei ding Zeeland wordt onderschre ven dat het vinden van stageplek ken moeilijk gaat. De BOZ-vestiging in Goes kan nog wel dertig plekken gebruiken, laat een woordvoerder weten. Het ge brek aan stageplaatsen in de bouw is duidelijk een gevolg van de cri sis. De aannemers hebben geen werk en dus ook geen stageplaat sen. Ga mee naar Kirchberg, gelegen in het Brixental, tussen de Kitzbüheler Alpen, op slechts 6 km van de wereldberoemde stad Kitzbühel. Breng een bezoek aan de vele natuurverschijnselen van Oostenrijk waaronder de Krimmler watervallen, de Gerlospass en de beroemde Grossglockner! Inclusief: 10 hotelovernachtingen 10x ontbijt 8x diner 2x groot dinerbuffet 7x lunch (pakket) Koffie met gebak of ijs in de middag Diverse dranken in het hotel in Kirchberg Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar 11 daagse busreis - Vertrek: 12, 26 apr, 24 mei, 21 juni, 19 juli, 2, 16, 30 aug Ontdek Ierland, met een adembenemend landschap, culturele hoogtepunten en bruisende steden. Bezoek de kalksteenformaties van de Burren, bewonder de Cliffs of Móher en rij de beroemde route "Ring of Kerry". Inclusief: 10 hotelovernachtingen 10x ontbijt 10x diner 4 boot overtochten Entree Powerscourt house Stadswandeling/rondrit Dublin o.l.v. een gids Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf, per persoon o.b.v. 2 pers. Exclusief excursie- en entreegelden en €18.-reserveringskosten per boeking. V--~- o Fietsreizen o Stedenreizen o Excursiereizen Naam dhr/mevr Adres Postcode Plaats Zonder postzegel opsturen naar: effeweg.nl, antwoordnummer 778, 7700 VG Nieuwleusen 11 daagse busreis - Vertrek o.a.: 12, 26 apr, 10, 24 mei, 7, 21 juni, 5 juli, 30 aug

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27