Veere in netwerk vestingen Veere stopt 30 mille in onderzoek Grote Kerk zeeland! 25 Doorgaande weg Poel gaat een week dicht intratuin Opgeven Gemeente verwacht geen grote overlast li geeft kleur aan groen Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623, www.intratuin.nl Henk Postma VEERE - De gemeente Veere wordt lid van een Europees netwerk van ommuurde steden, de zogenoem de European Walled Towns (EWT). Aan deze samenwerking doen 102 organisaties mee uit 23 landen. Doel is het bevorderen van 'duurzame ontwikkeling' van historische vestingsteden. Het lidmaatschap kan volgens de gemeente van pas komen bij het werven van fondsen voor projec ten in het stadje Veere. Onlangs nog sleepte de gemeente daar on geveer een miljoen euro voor bin nen via een andere vorm van sa menwerking. In het netwerk worden kennis en ervaring uitgewisseld en er wordt aan belangenbehartiging gedaan. Leden zijn hoofdzakelijk gemeen ten en erfgoedorganisaties. Andere Nederlandse gemeenten die er aan meedoen zijn onder meer Sluis, Hellevoetsluis, Valkenburg en Maastricht. Het lidmaatschap kost de gemeen te 275 euro per jaar. Veel werk zit er volgens B en W niet aan vast: eens per jaar een congres bijwo nen en een of twee symposia. door Henk Postma VEERE - De gemeente Veere stopt 30.000 euro in een eerste, oriënte rend onderzoek naar nieuwe ge bruiksmogelijkheden van de Grote Kerk in het stadje Veere. Het wordt uitgevoerd door kennissen van de Amsterdamse architect Cees Dam. Die zeggen binnen een maand conclusies op tafel te kun nen leggen. Uiterlijk maart wordt resultaat verwacht. De onderzoekers zijn Pieter van der Heijden, directeur XPEX BV, en 'meedenker' Ernst Veen. De laatste was betrokken bij de her bestemming van de Nieuwe Kerk en de Hermitage in Amsterdam. Van der Heijden is ervaren als di recteur van het Instituut voor Beeld en Geluid. De gemeente hapte meteen toe toen Dam zijn kennissen voor droeg. Gezien hun 'ervaring en ex pertise' werd het niet nodig gevon den ook anderen om een offerte te vragen. Er komt 20 mille uit het budget voor cultuuraccomodaties, en 10 mille uit de Europese subsi- diepot voor het stadje Veere. Moge lijk komt er ook nog rijksgeld. De onderzoekers dienden ook al een offerte in voor vervolgonder zoek. Maar daar wil de gemeente nog even niet op in gaan. Opgeven voor de eerstvolgende gespreksgroep voor mantelzorgers kan nog tot en met maandag via de Cornelia: 0111-439980. Naast gespreksleiders Muste en Van der Wegen wordt informatie verstrekt door een verpleeghuisarts. donderdag 31 januari 2013 door Nadia Berkelder GOES - De Anthony Fokkerstraat in Goes gaat van 11 tot en met 18 februari dicht voor het verkeer. Het verkeer van en naar de A58 wordt omgeleid. De afsluiting is nodig omdat de spoorovergang van de stoomtrein op de schop gaat. Het verkeer wordt omgeleid via de Dirk Dron- kersweg en de Livingstoneweg, over bedrijventerrein De Poel. Op die plek is een paar jaar geleden een nieuwe overweg gemaakt. De omleiding zal voor overlast zorgen op de route, die nu al elke morgen en avond vol staat met auto's. Het spoor is in gebruik door de stichting Stoomtrein Goes-Borsele (SGB). Die vervangt alle overwe gen van het spoor dat van Goes naar Hoedekenskerke loopt. Eer der zijn voor die werkzaamheden ook al wegen afgesloten in de Zak van Zuid-Beveland. Het spoor in de overweg is versleten en wordt vervangen. Ook het wegdek wordt Wegen met elkaar in gesprek vernieuwd. De werkzaamheden zijn speciaal in die week gepland omdat het dan op een aantal scho len voorjaarsvakantie is, zegt Rein- ier Zondervan van de SGB. De gemeente Goes verwacht geen overlast, zegt een woordvoerder. foto Dirk-Jan Gjeltema Alleen geldig bij Intratuin Koudekerke High Tea van 1 t/m 23 februari 2013. Ontbijt t/m 28 februari 2013.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25