TrerdHome zeeland 123 1947 Kleinindustrieterrein werd Ramsburg Judo, streetdance of toch maar voetbal? Vlissinger voor de tweede maal betrapt AANBIEDING Kinderworkshops op koopzondagen Van Westen Auto's uitgebrand in Minister Lelystraat Dichters van De Kaai declameren poëzie Herdenking Ramp bij Neeltje jans VAN DE WI EK Op ons verlichtings assortiment! Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)118 - 60 69 01 www.trendhome.nu Gemeente Middelburg-. Terrein klein industrieterrein. Burgemeester en Wethouders van Middelburg, overwegende dat plannen worden uitgewerkt voor een terrein voor kleinindustrie na bij de Veersesingei, verzoeken eventueel gegadigden voor een deel van dit terrein zich schrifte lijk aan te melden vóór 15 No vember a.s. donderdag 31 januari 2013 MIDDELBURG Het besluit om bedrijventerrein Ramsburg aan te leggen werd net na de oor log genomen. Ramsburg heette toen 'een terrein voor kleinindustrie'. Vanaf het najaar van 1947 konden belangstellende ondernemers zich melden. Anderhalve eeuw was er een bouwmaterialenhandel gevestigd in een monu mentaal pand aan de Korendijk in Middelburg. Van Westen Bouwmaterialen had ook een loods op Ramsburg. Vorige week ging de nieuwbouw op Rams burg open. VLISSINGEN In de Minister Lelystraat in Vlissin- gen zijn dinsdagavond twee auto's volledig uitgebrand. Twee andere geparkeerde auto's liepen brand schade op. De brand werd om streeks 20.15 uur ontdekt waarna de brandweer werd gebeld. Die kwam ter plaatse om de brand te blussen. Volgens de politie heeft een van de eigenaren van de auto's aangifte gedaan van brandstich ting. De politie doet onderzoek naar de oorzaak van de brand. GOES Behalve aan schilderen, doen de cliënten van Gors in Atelier De Kaai in Goes ook aan dichten. Woensdag 6 februari, Nationale Ge dichtendag, kan iedereen in boek handel De Koperen Tuin, verne men welke verhalen en gevoelens Rick Meijers, Lea de Kok en Monic- que Smallegange in taal hebben uit gedrukt. Muziek is er van HRP In corporated. Het evenement duurt van 15 tot 16 uur. Ook in winkels in de stad hangen gedichten. De eerste paal voor het eerste nieuwe kantoor aan de Oostperkweg op bedrijventerrein Ramsburg gaat de grond in. foto Ruben Oreel EXPO 170 houdt de komende koop zondagen weer enkele kinderwork shops. Voor zondag 3 februari van 13.00 tot 16.00 uur is dat de kinder workshop Winterwit. Met allerlei materialen kun je een doos of een stuk piepschuim bewerken tot een winterobject. Opgeven is niet no dig, kinderen kunnen zich ter plek ke melden. De workshop kost drie euro. EXPO 170 zit aan de Noordsin gel 170 in Middelburg. NEELTJE JANS MIDDELBURG - Het bedrijventerrein Ramsburg werd na de oorlog aan gelegd. Het heette toen kleinindus trieterrein om het te onderschei den van het grootindustrieterrein aan de overzijde van het kanaal langs de Kleverskerkseweg. Pas in 1978 kreeg het bedrijventerrein de naam 'Ramsburg'. Op 14 oktober 1947 riep de ge meente Middelburg in advertentie in het Zeeuwsch Dagblad belang stellenden voor een perceel op het kleinindustrieterrein om zich te melden. Op het terrein kreeg on der meer de gemeentelijke reini gingsdienst een plaats. Ook het die renasiel werd op het kleinindus trieterrein gebouwd. In de loop der tijden vestigde zich een bonte verzameling van grote en kleine bedrijven zich op Rams burg. De aanleg van de nieuwe N57 was aanleiding voor de ge meente om te komen tot een grootschalige renovatie van het ter rein. Zo wordt de doorgaande weg verlegd. Daarvoor zijn bedrijven uitgekocht of verplaatst. Een aan tal bedrijven zal op Ramsburg blij ven, maar langs de nieuwe door gaande weg komt ruimte voor nieuwe bedrijvigheid. Deltapark Neeltje jans staat ko mend weekend in het teken van herdenken van De Ramp. Een zwart-witfilm over De Ramp en een film over de bouw van de Stormvloedkering worden doorlo pend vertoond. Ook de speelfilm De Storm wordt meerdere keren vertoond en er zijn gratis rondlei dingen door het hart van de storm vloedkering. De toegang tot het park is met de helft verlaagd. SEROOSKERKE - Een Vlissinger (27) is dindagmiddag in de Burgemees ter Dregmanstraat in Serooskerke betrapt terwijl hij zonder rijbewijs in een auto reed. Het was de twee de keer dat de man door de politie gesnapt werd. Ook had hij, aldus de politie, voor 1462 euro aan boetes nog niet be taald. Hij kreeg een proces-verbaal en zijn auto is voor technisch on derzoek uit het verkeer gehaald, de APK van de auto was al enige tijd verlopen. De Vlissinger heeft al wel een deel van de openstaande boetes betaald. De rest zal hij zo spoedig mogelijk voldoen, zo be loofde hij. DOMBURG - Judo, hockey, rugby, streeetdance of toch voetbal? Wat je ook leuk vindt, ga sporten, is de boodschap die de gemeente Veere en de sportclubs samen willen ge ven aan de kinderen in Veere. Daarom bieden alle clubs de ko mende maanden de kans aan de jeugd om proeflessen te volgen in een sport die ze nog nooit hebben gedaan. SportDoeMee heet het project, dat voor het vierde jaar wordt aangeboden. Maar welke sporten zijn er allemaal? En bij welke clubs kun je dan terecht? Om die en andere vragen te beant woorden is een boekje gemaakt. De kinderen van de Domburgse basisschool De Golfslag kregen woensdag als eersten dat boekje. Wethouder Chris Maas (Veere) kwam ze uitdelen. Sam Steppe en Tom Bastiaanse (rechts) van basisschool De Golfslag in Domburg bekijken het nieuwe boekje SportDoeMee. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23