zeeland 'Actie nodig tegen afbraak thuiszorg' CSW'ers gaan sporten in de Veerse Poort Toekomst Lutherse Kerk Middelburg is onzeker Pioniers strijken neer op nieuw Ramsburg Grotere bus terug op overbezette buslijnen 22 Compurad Hoornbeeck weer beste ROC van Nederland Bereikbaarheid is het belangrijkste argument voor bedrijven om voor Ramsburg te kiezen. donderdag 31 januari 2013 W wmagmmmmamammm door Maurits Sep MIDDELBURG - De vakbond AbvaKa bo voert vandaag met de SP actie tegen de bezuinigingen op de thuiszorg. De bond en de partij ha len op de Markt in Middelburg tij dens de actie handtekeningen op. De actie maakt deel uit van een landelijke campagne. Alle handte keningen worden op 4 februari tij dens een manifestatie in Nieuwe- gein aangeboden aan leden van de Tweede Kamer, zegt Marlieze War- naar, vakbondsbestuurder thuis zorg van AbvaKabo. Door bezuinigingen van het Rijk op de thuiszorg zullen mensen eerst een beroep moeten doen op kennissen of familie. Lukt dat niet, dan zouden alfahulpen ingescha keld kunnen worden. Pas daarna komen de zorgaanbieders in beeld met gespecialiseerde hulpen in de thuiszorg. Het college van B en W van Mid delburg sprak anderhalve week ge leden nog zijn grote zorgen uit over de rijksbezuinigingen op de MIDDELBURG - De leerlingen van CSW Toorop gaan de komende vijfjaar sporten op Sportpark Veer se Poort. De Christelijke Scholen gemeenschap Walcheren en Stich ting Sportpark Veerse Poort slui ten aanstaande vrijdag de overeen komst het sponsorhome van voet balvereniging Zeelandia Middel burg. Wegens het sluiten van de buiten sportaccommodatie aan de Nassau- laan in Middelburg moest CSW Toorop op zoek naar een andere plek. Voor het bewegingsonderwijs is Veerse Poort een prachtige locatie met professionele voorzieningen, door Willem Staat MIDDELBURG - De toekomst van de Lutherse Kerk aan de Zuidsingel in Middelburg is onzeker. De lu therse gemeente houdt er zondag 3 maart haar laatste viering. Moge lijk blijft het bedehuis daarna in ge bruik bij de Oud Katholieke Kerk, die daar sinds ruim een jaar dien sten belegt, maar daaromtrent be staat nog geen zekerheid. Wellicht wordt de Lutherse ge meente verenigd met de Protes tantse Gemeente Middelburg. In wijkgemeente de Hoeksteen zou de lutherse traditie een nieuwe plek kunnen krijgen. Dat vertelde dinsdag Gisela Gross, sinds vijf jaar predikant van de gemeente. Zij gaat zondag 3 maart (aanvang 15 uur) voor tijdens de laatste dienst aan de Zuidsingel. Daarmee thuiszorg. Volgens het college lei den die ertoe dat huishoudens met een gezamenlijk inkomen dat boven het bijstandsniveau ligt, de thuishulp voortaan zelf gaan beta len. Dat geldt voor twee van de drie huishoudens in Zeeland die nu huishoudelijke hulp kregen ver goed via de Wet Maatschappelijke Ondersteuning. Warnaar vindt het goed dat politie ke partijen zich verzetten tegen de bezuinigingen. Zij roept partijen daarom op zich aan te sluiten bij acties zoals de handtekeningenac tie die vandaag plaatsvindt in Mid delburg. „Laat ze hun verantwoor delijkheid nemen richting de Tweede Kamer om ervoor te zor gen dat de thuiszorg niet nog ver der wordt afgebroken." Tegelijkertijd vindt zij het opmer kelijk dat Middelburg nu met de waarschuwende vinger naar het Rijk wijst, terwijl de gemeente de afgelopen jaren zelf ook flink be zuinigde op de huishoudelijke hulp. „Daar is de lokale politiek ook verantwoordelijkheid voor." Administratiekantoor Compurad is al meer dan tien jaar gevestigd in een mo numentaal pand aan de Lange Noordstraat in het historische hart van Middel burg. Het oude kantoorpand wordt nog dit jaar ingeruild voor een gloednieuw bedrijfsgebouw op Ramsburg. door Theo Giele zoals (kunst)grasvelden, meisjes- en jongenskleedruimtes, atletiekfa- ciliteiten en kantoorruimte voor leerkrachten, aldus de directie van CSW. „Nog dit schooljaar kunnen de leerlingen en docenten gebruik maken van de accommodatie, zo wel voor de reguliere sportlessen als voor de sportdagen." De Middelburgse Stichting Sport park Veerse Poort biedt verenigin gen, organisaties en particulieren uit de regio en daarbuiten de mo gelijkheid om de accommodatie overdag te huren. Dit kan zijn voor wedstrijden, trainingen of an dere evenementen. Meer informa tie: www.veersepoort.com Het geluid van een hei machine klonk woensdag als mu ziek in de oren van de wethouder, de aannemer en de opdrachtgever. Aan de rand van bedrijventerrein Ramsburg sloeg de Middelburgse wethouder Johan Aalberts de eer ste paal voor het eerste kantoor pand aan de Oostperkweg. De bedrijven tussen de watergang en die weg zijn vertrokken, hun ge bouwen gesloopt. Er ligt een brede strook grond braak waarop dit jaar een nieuwe ontsluitingsweg wordt aangelegd en ruimte is voor nieuw bouw. Ramsburg moet de nieuwe toegangspoort van Middelburg worden. Voor het uitbreken van de economische crisis dacht de ge meente het rommelige bedrijven terrein binnen afzienbare tijd om te vormen tot een fraai woon-werkgebied. Inmiddels gaat de gemeente ervan uit dat de ver nieuwing van Ramsburg een zaak van lange adem is. Het administratiekantoor Compu rad strijkt als eerste nieuwkomer neer aan de Oostperkweg. Bouw bedrijf De Delta levert het nieuwe kantoor over vijf maanden op, waarna Compurad zijn monumen taal gebouw aan de Lange Noord straat in het centrum verruilt voor nieuwbouw. „We werken zoveel mogelijk met Walcherse bouwon dernemers", zei opdrachtgever Peter van Waarde, die ook sprak over 'een einde maken aan de ne- gativiteit'. Zijn compagnon bij Compurad, Han Moerland, zei dat de bereikbaarheid de belangrijkste reden om voor Ramsburg te kie zen. Compurad bedient zowel zakelijke als particuliere klanten. De cliën ten bevinden zich in heel zuid west-Nederland. Voor bedrijven worden onder meer de financiële komt er een eind aan ruim vier eeuwen lutherse diensten in Mid delburg. Vanaf circa 1574 manifes teerden zich lutheranen in de stad. Zij gingen al snel zijn over tot ge meentevorming. Het eerste doop boek ving aan in 1586. Lange tijd werden de lutheranen wel getole reerd maar bleef toestemming uit voor kerkbouw. In 1617 hadden ze een ruimte in een pakhuis aan de Suikerpoort. Verder moesten ze zich behelpen met diensten in wo ningen. Pas in 1742 konden de lu theranen hun eigen bedehuis aan de Zuidsingel in gebruik nemen. Eerder sloten de kerken aan de Mo lenstraat in Groede (1991) en aan de Walstraat in Vlissingen (1989). Nu die in Middelburg sluit resteert in Zeeland alleen de Lutherse kerk aan het Gat van West Noordwest in Zierikzee. Merijn van Westen (links) en Wouter Meulenberg in de nieuwe winkel. GOES - Op een aantal buslijnen op Zuid-Beveland wordt vanaf van daag weer een grote bus ingezet. De afgelopen weken klaagden pas sagiers dat de achtpersoonsbusjes te klein waren om alle wachten den bij de halte mee te nemen. Op de lijn 's-Gravenpolder wordt een bus ingezet waar twintig mensen in kunnen. Die bus komt om 8.00 uur aan in Goes. Vanuit Goes wordt voor lijn 195 om 14.00, 15.00,16.00 en 17.00 uur een twin- tigpersoonsbus ingezet. Connexxion werkt nog aan een aanpassing in de dienstregeling die het capaciteitsprobleem op lijn 195 definitief oplost. De aansluiting op de trein zal daardoor ook verbete ren. Omdat die aanpassing gevol gen heeft voor een groter aantal buslijnen, kan die niet op korte ter mijn worden ingevoerd. Vanuit Nieuwdorp rijdt sinds vori ge week al een grotere bus richting het Tolplein. Ook daar waren de minibusjes te klein om alle reizi gers te vervoeren. Vorige maand klaagde een be woonster van 's-Gravenpolder in de PZC dat de bussen haar steeds bij de halte lieten staan. Ze was niet de enige: zowel bij de krant als bij het meldpunt van PvdA-sta- tenlid Frits de Kaart kwamen meer klachten binnen. administratie, de loonadministra tie en de jaarrekeningen verzorgd. Een eindje verderop, op de hoek van de Oude Veerseweg en de Stadsambachtsweg, is men bij Van Westen Bouwmaterialen bezig met het inrichten van de nieuwe winkel. Die is vorige week al open gegaan voor het publiek. „Een gou den plek", zegt Wouter Meulen berg. Ook Van Westen is vanuit een monumentaal pand verhuisd naar efficiënte nieuwbouw. Ander halve eeuw was de zaak gevestigd aan de Korendijk in het centrum van de stad. Doordat de gemeente een loods van Van Westen op Ramsburg no dig had voor de aanleg van de nieuwe weg, kwam het gesprek op gang over nieuwbouw. Aan de Stadsambachtsweg beschikt het be drijf nu over twee magazijnen en de winkel. Ook Verfhandel Boogaard, onder deel van Van Westen, zit in het nieuwe pand. Van Westen heeft meer winkelruimte. Daardoor kan het assortiment worden uitge breid. Het voordeel van deze loca tie is evident. Laden en lossen was aan de Korendijk lastig, parkeer ruimte voor bezoekers schaars. Te genover de nieuwe winkel ligt een groot, vernieuwd parkeerterrein waar auto's gratis neergezet mo gen worden. De gemeente heeft goede hoop dat Compurad niet lang een eenza me pionier blijft aan de Oostperk weg. Met een aantal (Walcherse) ondernemers in de dienstverlenen de sector zijn gesprekken bezig over verplaatsing van hun bedrijf naar het nieuwe Ramsburg. Vaak gaat het om ondernemingen die klein zijn begonnen en nu uit hun jasje groeien. In de tweede helft van dit jaar begint de aanleg van de nieuwe ontsluitingsweg, die functie van de Oostperkweg over neemt. Aan die weg komt ook een tankstation. GOES - Het Hoornbeeck College, met onder meer een vestiging in Goes is door de MBO keuzegids uitgeroepen tot beste ROC van Ne derland. De keuzegids is gisteren verschenen. De ranglijst is gebaseerd op door- stroomcijfers en de kans dat leer lingen met succes hun opleiding af ronden. Ook de tevredenheid van de studenten over het onderwijs, beoordelingen van de onderwijsin spectie, de veiligheid en de sfeer op school zijn meegewogen. Scalda eindigt als geheel op de veertiende plaats. Scalda scoort het beste met de laborantenoplei ding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22