Publicaties Bom onder nieuw beleid campings 'Extra vergadering zaak van de raad' WALCHEREN Gezichtsbedrog Voornaam almanak 21 Pioniers strijken neer op nieuw Ramsburg 22 Dementiegolf op komst in Zeeland 24 en 25 Stichting Vrije Recreatie: gemeente Veere maakte lange neus naar benadeelde kampeerboeren DONDERDAG 31 januari 2013 PZC door Henk Postma DOMBURG - Ook het nieuwe kam- peerbeleid van de gemeente Veere dreigt inzet te worden van geldver slindende rechtszaken. Met die waarschuwing heeft de Stichting Vrije Recreatie zich gisteren tot de gemeenteraad gewend. „Juridische gevechten over de uit breiding van minicampings kost ten de gemeente Veere de afgelo pen jaren al vele tonnen, mogelijk zelfs meer dan een miljoen euro. Mocht de gemeenteraad vanavond de nieuwe verordening voor het kleinschalig kamperen ongewij zigd goedkeuren, dan loopt Veere een groot risico opnieuw veel geld te moeten vermorsen aan juridi sche strijd", zegt woordvoerder Bram van Leeuwen van de Stich ting Vrije Recreatie. Volgens hem is in de nieuwe veror dening te elfder ure een bepaling opgenomen die het mogelijk maakt dat de gemeente nog aan zienlijk meer minicampings moet toestaan om uit te breiden, dan nu al het geval is. „Dat is voor ons on verteerbaar", zegt hij. Onder zekere voorwaarden moch ten Veerse minicampings uitbrei den van 15 naar 25 standplaatsen, in die zin dat er in totaal niet meer dan 450 standplaatsen bij zouden komen. Dat aantal is nu al met ruim 150 overschreden. En als de nieuwe verordening wordt aange nomen, komen er daar nog zeker 110 bij, zegt Van Leeuwen. Hij beschouwt dat als het overvoe ren van de markt, ten nadele van de campings die eerder al fors in uitbreiding investeerden. En hij ziet het daarnaast als aantasting van het landschap. Minicampings hoeven straks niet meer een 'reëel agrarisch bedrijf te zijn om te mogen uitbreiden. Die onduidelijke norm gold wel voor eerdere aanvragers, wat soms leidde tot afwijzingen, gevolgd door een woud van juridische pro cedures. Anderzijds lopen nog der tien rechtzaken van kampeerboe ren tegen vergunningen van con currenten. De nieuwe verordening garandeert dat die vergunningen intact blijven, ongeacht de uit spraak van de rechter. „Daarmee maakt de gemeente niet alleen een 'lange neus' naar degenen die de rechtszaken voeren, maar ook naar de campings die niet mochten uit breiden, omdat voor hen wel stren ge normen golden." Van Leeuwen zelf bevocht jarenlang een vergun ning voor camping De Heksenke tel 'tegen absurd hoge kosten'. MIDDELBURG - Is de man op de ladder nu zo terrein Ramsburg in Middelburg zorgt voor hangt één van een serie grote foto's op aan Op de foto's zijn onder meer Middelburgse groot of is het stadhuis zo klein? dit fraaie staaltje van gezichtsbedrog. Een me- het pand dat vanaf de route tussen de N57 en monumenten te zien, zoals het stadhuis. De verfraaiing van een loods op het bedrijven- dewerker van JMC Signmakers uit Bruinisse het centrum zichtbaar is. foto Ruben Oreel WKKHÊKKÊKKÊÊHKIÊKHKÊÊHKtÊÊÊÊÊÊKÊKÊÊÊKÊÊÊHHKtM Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Het gesprek met theaterexploitant Frans Lievens over de toekomst van de schouw burg is volgens wethouder Saskia Szarafinski in een goede sfeer ver lopen. „We hebben nog een schouwburg en we hebben nog een exploi tant", zei Szarafinski na afloop van de bespreking. Lievens uitte in de PZC van woens dag harde kritiek op de Middel burgse raad. Die kon maandaga vond voor een tweede maal geen besluit nemen over het theater. Voor Lievens begint de tijd te drin gen want hij moet zijn program mering ruim van tevoren rond hebben. De theaterbaas zit al vanaf oktober op een beslissing van de gemeente raad te wachten. Die maand werd bekend dat het plan voor een gro tere nieuwe schouwburg in het Molenwaterpark te duur is. De volgende vergadering van de gemeenteraad staat voor 8 maart op de agenda. Het beleggen van een extra raadsvergadering voor die datum, om aan Lievens tege moet te komen, is een zaak van de gemeenteraad, aldus de wethou der. Sqfie van acht jaar is een leergierig meisje. Dat hebben ook haar groot ouders wel in de gaten. En ze slaat veel dingen op die ze op pikt van de televisie, de radio of ge sprekken die ze al dan niet op af stand hoort. Onlangs was er weer een logeerpar tijtje bij opa en oma. Onder het eten ging het gesprek over voornamen. Opa zei tegen zijn kleindochter: „Ik heet eigenlijk Willem maar ze noe men me Wim." „Aha", reageerde Sofie, „Willem van Oranje." Kennelijk was ze beïnvloed door het vele nieuws over het ko ningshuis dat ons deze week bereik te. „En weet jij wel wie Willem van Oranje was?", wilde opa weten. Ja wel", zei Sofie, „een voetballer."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21