75 jaar 'Alcoholslot ook voor trucker' Dieven mishandelen hond VSB Poëzieprijs voor Ester Naomi Perquin Beëdiging gedeputeerde moet over JU Word ook abonnee! CITOTOETS Alles over vooreen goede score 10 en 11 ECONOMIE Chinezen zijn nog niet gewend aan kamperen 12 en 13 Kabinet doet niets om koopkracht te herstellen DE STELLING UW MENING 387 reacties den haag - CDA en PvdA willen dat het alcoholslot ook wordt inge voerd voor bestuurders van bus sen en vrachtwagens, ook als ze in privétijd met te veel alcohol op achter het stuur van een personen auto zijn aangehouden. De par tijen stellen dat woensdag voor in een Kamerdebat. CDA en PvdA willen het alcoholslot voor bus- en vrachtwagenchauffeurs wette lijk regelen. „We willen slachtof fers door alcohol in het verkeer voorkomen. Een alcoholslot is daarbij een goed instrument", al dus de partijen. Nu is het zo dat het alcoholslot alleen geldt voor personenauto's. Taxichauffeurs en bestuurders van koeriersdiensten kunnen daardoor wel in hun werk getroffen worden als ze privé rij den met te veel drank op. Maar voor chauffeurs van bussen en vrachtwagens geldt dat nog niet. zaamslag - Een Argentijnse dog is zondag ernstig verwond bij een inbraak in een woning aan de Ro- zemarijnstraat in Zaamslag, heeft de politie woensdag bekendge maakt. De politie kreeg om vier uur zondagochtend melding van de inbraak. De voordeur stond open. Overal lag bloed. Ook de achterdeur was open. In de tuin lag de hond. Hij had een grote vleeswond op zijn rug, snijwon- den aan zijn poten en zijn bek was opengereten. De hond is behan deld door een dierenarts. In de woning, waarin geen mens aanwezig was, hing een scherpe henneplucht. Op de bovenverdie ping zijn resten van een hennep kwekerij gevonden. De politie ver moedt dat de kwekerij is leegge haald door de inbrekers. Ga naar www.pzc.nl/abonneren 555530 DONDERDAG 31 januari 2013 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 255e jaargang nr. 26 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 Eerst nog regen, 10° middelburg - Gedeputeerde Carla Schönknecht-Vermeulen moet op nieuw worden beëdigd. Commissaris van de koningin Kar- la Peijs las vrijdag een verkeerde formulering voor: niet die voor een gedeputeerde, maar voor een Statenlid. Ook stak Schönknecht, omdat ze haar kleindochter op de rechterarm had, twee vingers van haar linkerhand op. Tenslotte zei ze ter bevestiging van de eed: 'Zo waarlijk helpe mij God allemach tig'. Het moet 'almachtig' zijn. De provincie heeft een staatsrecht geleerde advies gevraagd. Die is van oordeel dat Schönknecht ge woon kan functioneren, maar dat het verstandig is de beëdiging over te doen. Dat gebeurt op 15 maart. pagina 2 en 3: knullige fouten bij eed Nieuwe beëdiging Schönknecht is poppenkast utrecht - Ester Naomi Perquin is winnaar van de VSB Poëzieprijs 2013. Zij kreeg deze prijs voor de beste poëziebundel van het jaar voor Celin specties. De prijs bestaat uit een bedrag van 25.000 euro en een glaskunstwerk. Juryvoorzit ter Saskia Stuiveling noemde het beoordelen van dichtbundels 'een hardvochtige bezigheid'. Zij omschreef Celinspecties als 'een onthutsend schit terende bundel'. Perquin benadrukte dat de poë zie van de overige genomineerden - H.H. ter Balkt, Luuk Gruwez, Sybren Polet en Menno Wig man - haar eigen werk heeft gevoed. „Twee van hen heb ik stuk gelezen toen ik nog een slotbeu- gel droeg." foto Bas Czerwinski/anp pagina 7: winnares met 'Celinspecties' Reageer op pzc.nl Den Haag kan niets voor Zeeland betekenen 133% oneens 67% Velen blijven platzak den haag - Ouderen, gezinnen en anderen die hun koopkracht nu flink zien dalen, hoeven dit jaar niet te rekenen op compensatie. De enige toezegging die het kabinet doet, is dat bij het opstellen van de plannen voor volgend jaar rekening gehouden zal worden met de men sen die nu het zwaarst te lijden heb ben van de crisis. Verder wilde minister Lodewijk As- scher (Sociale Zaken) gisteren niet gaan tijdens een debat in de Twee de Kamer over de koopkracht. Par tijen worden momenteel overstelpt met klachten van mensen die deze maand hebben gemerkt dat ze er in koopkracht flink op achteruit zijn gegaan als gevolg van een op eenstapeling van maatregelen in de zorg en sociale zekerheid. In de Ka mer leven vooral zorgen over de ge volgen voor ouders met een gehan dicapt kind en ouderen met een klein pensioen (zo'n 10.000 euro per jaar). Binnen die laatste groep gaan sommigen er tientallen euro's per maand op achteruit. Ouderen worden met name getroffen door pensioenfondsen die genoodzaakt zijn hun uitkeringen te verlagen en door een nieuwe fiscale wet die de loonstrookjes moet vereenvoudi gen. Asscher erkende dat dit jaar 'heel zwaar' voor mensen kan uitpak ken. „We beseffen dat we heel veel van mensen vragen. Er is echter al leen ruimte te vinden, als je het el ders weghaalt." De oppositie vindt dat Asscher beter zou moeten na gaan hoe de stapeling van de maat regelen voor mensen uitpakt. De SP vond het onbestaanbaar dat As scher nu als minister 'een flutbrief naar de Kamer stuurt over de koop kracht, terwijl hij als wethouder van Amsterdam destijds het toen malige kabinet waarschuwde voor de gevolgen van de stapeling van maatregelen. pagina 3: commentaar den haag - Koningin Beatrix is van daag jarig. Zij is 75 jaar geworden. foto anp pagina 4: niet achter de geraniums

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1