N L consument 117 DAG DEAL Uitsluitend geldig op do. 31 JANUARI 3 dgn Wellness-arrangement LEUVEN INCLUSIEF waarom zou je meer betalen Amsterdam Fashion Week 2013 zit er weer op. Het mo debeeld voor alweer de vol gende winter speelt met sek setyperingen: dames mogen overal een bomber jack bij aan en de man mag een sluier om. Allan Vos. zich naar een body con jurk (een nauwsluitende jurk die je er slan ker uit laat) waarmee een punt achter deze achttiende Amsterdan Fashion Week werd gezet. www.amsterdamfashionweek.com =^k reageren? consument@depersdienst.nl Vandaag bij KRAS.NL verblijf in een 4-sterren hotel i/ ontbijtbuffet 2-gangen welkomstdiner 1/ entreekaart Thermen Mineraal in Rijmenam Zie: www.kras.nl BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm Prijzen zijn p.p.. tenzi/ donderdag 31 januari 2013 Stoere dames, elegante heren The People of the Labyrinths. door Cintha Rood foto's Team Peter Stigter De achttiende editie van het Amsterdamse cat- walkcircus voor het win terseizoen 2013/2014 was er een met een feestelijk tintje: Amsterdam Fashion Week (AFW) is in rap tempo gegroeid: van 20 catwalkshows een halfjaar gele den naar 35 catwalkshows en 80 mode- events her en der door de hoofdstad verspreid. Maar er waren ook discussies. Moet AFW nog wel subsidie krij gen zolang ontwerpers gebruik blij ven maken van bont? En hoe krijg je een event dat door menig bui tenstaander als elitair wordt ge zien, dichter bij het grote publiek? De meningen zijn verdeeld en de discussies zijn nog lang niet afgelo pen. Het modepubliek zat echter met zijn hoofd bij what to wear dit najaar. Dit keer was er de nodige aan dacht voor ondergoed en mannen. Muchachomalo showde als nieuw komer een catwalk vol boxers horts en lingerie, met GTST-soa- pie Ferry Doedens als halfnaakt boegbeeld. Het van oorsprong Amerikaanse merk Maidenform liet een catwalk vol lingeriemodel len zien. De belangrijkste details voor de vrouwen (boven) mode zijn: sportief met materialen ge leend van active wear en sportieve ontwerpen vertaald naar de mo derne en chiquere garderobe. Een niet te missen kledingstuk voor de najaargarderobe voor vrouwen is het bomberjack. Die wordt dan niet gedragen als sportjasje, maar als nonchalant contrast met enkel- lange rokken of zelfs een avond jurk. Mannenmodelabels lieten een tijd loze, sophisticated dandy zien en collecties met de nodige vrouwelij ke details. De collectie van de Ne derlandse ontwerper Allan Vos deed dat door middel van omslag doeken, strikken en transparante blouses. Jeansmerk Gsus toonde de collectie 'Russian Dandy', vol met folkloristische en militaris tische elementen. Mannenmo de-ontwerper Marije de Haan koos voor een quote van rock- icoon Mick Jagger om haar collec- Muchachomalo. tie uit te leggen, waar sommige modellen sluiers van vintage kant droegen: 'Please allow me to intro duce myself; I'm a man of wealth and taste'. Voor vrouwen zit de komende winter vol sportinvloeden, daar naast werden veel ontwerpers geïnspireerd door de kracht van de vrouw. Het stoere aspect geldt zelfs voor de meest vrouwelijke sil houetten. Individuals, een plat form voor modetalent van het AMFI-Amsterdam Fashion Institu te, opende de fashion week met een show vol modellen gekleed als moderne krijgers in een heden daags harnas van elektriserende stoffen. De items van modelabel The People of the Labyrinths wa ren deels een ode aan de young ur ban city look: stoere, jonge ontwer pen voor jongensachtige vrouwen. De Amsterdamse ontwerper Den nis Diem baseerde zijn collectie op één van de meest tot de verbeel ding sprekende, krachtige vrouwe lijke iconen uit de negentiende eeuw: Florence Nightingale. Win de Rienstra's handwerk was, in te genstelling tot haar meisjesachtige, dromerige stijl, een afwisseling van glimmende, zwarte, domina- trixachtige ontwerpen. De modezusjes Spijkers en Spij kers toonden een collectie vol rock-'n-roll en bijpassende Ameri can highschool sportinvloeden. De van oorsprong Deense Claes Iversen bevrijdt de vrouw met zijn ode aan de schoonheid van het on controleerbare, dat deed hij zoals het publiek van hem gewend is in de vorm van enkellange, helderge- kleurde jurken. Dit in tegenstelling tot de theatrale installaties waar mee Marga Weimans Amsterdam Fashion Week afsloot. Haar show opende met kubusvormige jurken opgebouwd uit acrylaatplaten, van uit daar ontwikkelde de collectie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17