meningen 115 KRA5.NL brieven Riviercruise H 5nachtencruise NEDERLAND BELGIE -berd' AOW-gat Hoteltoren Sabewa Kerk Dijsselbloem Uitkeringen Europa Cameron r Bontrandjes Herindeling Politie donderdag 31 januari 2013 Y INCLUSIEF alle maaltijden Vertrek uit Rotterdam! Zie www.kras.nl/91023 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl De Nederlandse Politiebond, de Al gemeen Federatie Militiar Perso neel en de Marechausseevereniging vechten het AOW-gat aan (10 ja nuari). D66 diende een voorstel in, waardoor de AOW vanaf 2013 met een maand wordt opgeschroefd. De regering nam dit voorstel aan. Deze bonden praten over 700-1400 euro per echtpaar per jaar. In 2013, naar gelang de samen stelling van het gezin, 2800 euro in 2014, tot de 67-jarige leeftijd is be reikt. Waar ik echter niemand over hoor, is 2015. Dan gaan pas grote klappen vallen voor echtparen waarbij de partner geen 65 jaar is. Bijvoorbeeld: In 2015 wordt part ner A 65 en ontvangt AOW. Part ner B ontvangt niets, want partner A is na 1950 geboren. Als partner B 65 jaar wordt, moet deze wachten op AOW tot 66,5 jarige leeftijd. Volgens de huidige maatstaven ver speelt dit echtpaar in 6,5 jaar onge veer 50.000 euro aan partnerpen sioen. Mensen vallen over 1400 eu ro, terwijl anderen voor tiendui zenden euro's het schip in gaan. M. D. den Hamer Steelantstraat 16, Axel Totaal verbijsterd lees ik de plan nen voor een hoteltoren aan het Veersemeer. Dit voornemen zal de uitstraling van rust en kleinschalig heid in Zeeland volledig teniet doen. Grootheidswaanzin en com mercie verpesten het Veersemeer, zie als voorbeeld de uitbreidingen van de Witte Raaf en de bouwplan nen bij Kamperland. Teleurstel lend is het financiële verhaal. Al leen maar hosanna, maar niets over schade voor de watersport en het wegblijven van de rustzoeken- de toeristen. Het Zeeuws land schap zal in de wijde omtrek be schadigen. Veere lijdt ernstig scha de. De gemeente Veere geeft te ken nen procedures te zullen aanspan nen. Te hopen valt dat ook water sportverenigingen dit doen. Door een idiote hoogbouw kan het ge vaarlijk worden voor watersporters nabij de toren, door veranderende wind, maar ook door toenemende pleziervaart en zwemmers nabij het eiland. De enige goede plaats voor dit plan is de prullenbak. P. L. Brounts Kenau Hasselaarstraat 153, Vlissingen Wij hebben de enveloppe wel her kend, maar waren verbaasd dat on ze vroegere machtiging tot automa tische overschrijving in 6 termij nen zonder nadere toelichting was gewijzigd in 2 maanden. We stuur den en mail en kregen prompt als antwoord dat de oude vorm (6 keer maandelijks) weer van toepas sing is. Handigheidje om een paar centen meer te verdienen? Hans van Veldhuizen Kanaalzicht 56, Sluiskil Het plan om een glazen 'kooi' te plaatsen aan de Grote Kerk in de Impressie van de Zeeuwse Lagune, hoteltoren in het Veerse Meer. Noordstraat van Terneuzen om zo de VW beter zichtbaar te maken voor de toeristen is geld over de balk gooien. Het kantoor staat mid denin een voetgangersgebied staat en is voor de toerist met auto of fiets moeilijk bereikbaar. Het was beter om op het Stadhuisplein een grote kiosk te bouwen met daarin een koffiebar, lectuur, bloemen et cetera en ook de ANWB en VW-kantoren, alles dicht bij de parkeergarage Oostkolk en het cen trum. De huidige onooglijk lijken de glazen bushalte (overschot van stedenbouwkundige Coen van Vel- zen) kan dan worden ingepast in de te bouwen kiosk. Blijf van de Grote Kerk af want met de geringe verhuuropbrengst van de VW kan je de beheerskosten niet betalen. Blijf zoeken naar betere oplossin gen en laat de koeienvlaaien op het weiland liggen. Thon Bastiaansen Drostlaan 1, Sluiskil subsidies, die niet controleerbaar zijn; salarissen van ambtenaren en parlementariërs die niet in overeen stemming zijn met de gemiddelde lonen per lidstaat; declaratiemoge lijkheden die buitensporig en cor ruptiegevoelig zijn. Daarom ben ik voorstander van een verenigd Euro pa, gericht op economische samen werking van de lidstaten en een be perkte overdracht van bevoegdhe den aan Brussel. De lidstaten moe ten zelf kunnen beslissen over steun aan andere landen, de om vang van immigratie en de contro le over de eigen grenzen. Ton Overbeek Churchilllaan 1060, Terneuzen In de krant wordt de Engelse-taal kennis van de heer Dijsselbloem opgehemeld. Ik vind dat nogal een beetje vreemd, ook omdat hij soms 'Mister Euro' wordt ge noemd. Als het gaat over de euro en het beheer van die munt: Groot-Brittannië is daarbij niet aangesloten en dus hebben de En gelsen niet van doen met die zoge naamde eurogroep. En waarom zou Dijsselbloem Engels gebrui ken. In de Europese Unie zijn alle talen gelijkberechtigd en er zijn tol ken voor vertaling. Laat Dijssel bloem de Nederlandse taal horen en tolken hun werk doen. S.P. Smits Deken Tomaslaan 32, 's-Heerenhoek Door politici wordt van alles geroe pen over de zin of onzin van een Europese Unie op economisch, fi nancieel en politiek gebied. Van enige nuance is nauwelijks sprake, het is óf zwart óf wit. Zo langza merhand zal het de nationale en Europese leiders duidelijk moeten worden dat dit geen kwestie is van de wil van politici over de rug van burgers heen. Het streven naar een breedschalige Europese Unie is doorgeslagen. Wat dreigt is een bu reaucratisch bolwerk dat aan regel geving en corruptie ten onder gaat: Uitkeringen overheid aan zorg voor de basis: De bonden reageren achteraf omdat de extra uitkerin gen in 2012 niet ten goede zijn ge komen aan de uitvoerenden (han den aan het bed) wat de bedoeling was, maar in het kader en onder steunende diensten. Naïef van de staatssecretaris. Iedereen weet dat je dit kunt voorkomen door dit te labelen als doeluitkering. Dit houdt dan in ook een verantwoor ding achteraf van de besteding. Hetzelfde zie je bij de extra uitke ring vaan de veiligheidsregio's. De vergadertijgers kunnen dit gewoon benutten voor het topzware kader en de wachtgeldregelingen. Dit wordt daardoor niet benut voor de uitvoerenden waarvoor het was be stemd. Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede De speech van Cameron is keihard aangekomen in politiek Den Haag, Cameron wil een referendum en dat is nou precies wat politiek Den Haag NIET wil. Die zijn zo bang voor de uitkomst en hun eigen toe komst, dat ze het referendum niet aandurven. Dat is nu politiek veel beloven en NIETS waarmaken: Zo dra ze gekozen zijn, is er van belof tes niets meer over en gaan ze voor eigen succes. De WD wil het de bat aangaan met de Brit, ze doen niets liever, maar nu moeten ze eens niet lullen maar poetsen. Elke week is er een nieuw item, mis daad hier, minder blauw daar. De Fyra, een schoppartij zelfs doping wordt aangepakt om maar niet tot waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm 4) de kern van de zaak te komen. Veel geschreeuw, veel Europa, wei nig belangen van Nederlandse be lastingbetalers. A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht De schrijver praat over 'outfit trends' zoals retro, duurzaamheid en bontrandjes, en dat men wil we ten waar het vandaan komt. Tja,de herkomst van bont is helaas nau welijks te achterhalen. Bont was ja renlang uit, omdat velen zich be wust waren van het enorme die renleed. De huidige bontindustrie probeert als wanhoopsoffensief bont sluipenderwijs weer in het straatbeeld te krijgen, bont ver werkt in kragen en manchetten. De modeindustrie heeft enorm veel macht en geld. Daarom wor den dagelijks miljoenen eek hoorns,chinchillas,vossen,wasbe ren,lynxen,hamsters, honden, kat ten, muskesratten, poolvossen op gruwelijke wijze afgeslacht, ge wurgd, doodgeslagen, opgehangen en levend gevild. Schande! De oor sprong van bont is nauwelijks te achterhalen, er worden foutieve la bels gebruikt. Vaak komen de bont producten het land binnen met val se papieren/labels. Voor enkele tientallen euro's kan men een jas met bont kopen. Bont nu is een on nodig luxeproduct, namaakbont is het alternatief. C. Minneboo J.D.P.de Smitstraat 31, Oost-Souburg Minister Plasterk is de weg een beetje kwijt. Onderzoek toont aan dat kleine gemeenten het beste functioneren. Uit datzelfde onder zoek blijkt ook dan kleinere ge meenten niet duurder zijn. Maar de minister weet beter. Wat ben je dan eigenwijs als bestuurder van het land! Rilland en Haamstede, Bru en Heinkenszand, Yerseke en Brijdorpe moeten onder één be wind. Niemand, op 2 burgemees ters na, wil dit in Zeeland. Korte lij nen worden oneindig lang en de toekomstige bestuurders moeten straks eerst de atlas er bij pakken om te ontdekken waar Moriaans- hoofd ligt of Gawege. De gevolgen laten zich raden. Nee, het wordt he lemaal niets met dit gedwongen huwelijk. Handen af van onze ge meenten ministers. Jullie hebben al genoeg gesloopt in Nederland! Andries Jumelet Magnolialaan 9, Yerseke Agenten lieten weten dat, wie wat teveel heeft gedronken, in aanmer king komt voor een alcoholslot. Wat teveel lijkt wel een heel alge mene norm. De rechter beslist op grond van cijfers verstrekt door de politie en aangevoerd door de offi cier van justitie? Als dit juist is ge beurd volgt de opgelegde straf. Die kan hoog zijn, ook ten opzichte van andere misdrijven. Maar de ge volgen van drankmisbruik kunnen ook vele malen erger zijn dan die van diefstal. Ieder begint aan de bar of op een feestje met een eer ste glas en moet dan beseffen wat het gevolg kan zijn bij het kwijtra ken van de tel. De politie moet zor gen dat de wet wordt nageleefd en geen commentaar veroorloven. N. van de Wekken Middenstraat 1, Kats 6-daagse riviercruise per MS Virginia*** Cruise supervoordelig mee met deze 6-daagse riviercruise met het sfeervolle MS Virginia***. Vanuit Rotterdam vaart het schip naar o.a. vestingstadje Willemstad. Antwerpen, bruisend Brussel, sfeervol Hellevoetsluis en historisch Dordrecht. U kunt al mee vanaf slechts 349, inclusief 5 nachten cruise én alle maaltijden aan boord. Vertrek is alleen in mei, dus reageer snel! MS Virginia***: dit comfortabele schip beschikt over o.a. een sfeervolle salon met bar, restaurant en een zonnedek. Mei 18 v.a. 349 Mei 23-28 v.a. 379 Prijzen p.p. o.b.v. een 2-pers. (voordeeDhut.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 15