zeeland! 25 Discussie 'Winkel draait weer normaal' Toch opkoop woningen voor nieuwe Tractaatweg Sloop Wapen van Breskens op schema De Vilder heeft alleen veiligheid in portefeuille Expo beeldhouwwerk en schilderijen Informatie-avond over nieuwe Leonardoklas Dikke van Dale toont trouwmogelijkheden Expostie over de watersnoodramp woensdag 30 januari 2013 MMMMMMHI HRMMMI .-*<1 t>v.—>O*M<W „Het is een landelijke discussie of je zomaar beelden van personen op sociale media kunt zetten. Als politie komen wij pas in actie als er sprake is van belediging of bedreiging." Esther Boot, politie Zeeland Het zit exploitant Bart de Buck van de Spar-supermarkt aan de Poorterslaan in Hulst niet mee. In de anderhalfjaar dat hij de winkel runt, is zijn zaak al twee keer overvallen. En afgelopen weekend werd bij een looddief stal veel schade aangericht. door Eugène Verstraeten D e koelschappen verto nen op dinsdagochtend nog wel een paar lege plekken, maar de super markt kan na een bewogen week end bijna weer normaal draaien. „Onze koeling werkt weer, we heb ben inmiddels de eerste levering van nieuwe producten gehad en onze klanten hebben er gelukkig niet al te veel last van gehad", zegt Bart de Buck. Zelf zit hij met een forse schade post. De spulletjes die hij moest weggooien vanwege de kapotte koeling vergoedt de verzekering wel, maar de schade die op het dak van de supermarkt is aange richt niet. „Dan praat je over vijf tot tienduizend euro, ik kan het nog niet precies zeggen." Er is zo'n dertig meter loodstrip van het dak gesloopt. De dief probeerde op het dak ook een koperen pijp van het koelsys teem los te wrikken, waardoor de koeling uit viel. „Volgens mon teurs heeft de dief nog geluk ge had, want door het ontsnapte gas Bart de Buck vult het koelvak weer bij. De winkel draait weer bijna nor maal.. foto Mark Neelemans NNMMMMNNMi MMMMNNMHMi had hij levend kunnen verbran den." Twee overvallen en nu weer die loodroof. Is het toeval, de locatie, of gewoon pech? „Ik denk het laatste", zegt Bart de Buck. De moed zakt hem zeker niet in de schoenen. „Nee hoor, tel kens bekijken we weer welke vei ligheidsmaatregelen we kunnen nemen." Zo zijn er na de overvallen een he leboel camera's opgehangen. Een tje registreerde zaterdagvond even voor tien uur een persoon op het dak, die kennelijk aan het sjouwen was met lood. Vier minuten later pikte een andere camera beneden een man op met een muts op zijn hoofd en een tas in zijn handen. Bart de Buck zette zondag een fo to op twitter met de mededeling dat hij met de bewuste persoon contact zocht. Tot verbazing van het winkelpersoneel wandelde de zelfde man maandag in dezelfde kleren en inclusief tas doodleuk voorbij de winkel. De ingeseinde politie pakte de man op, maar liet hem na verhoor weer vrij en doet verder geen mededelingen. De Buck: „Ik heb ook nog geen infor matie gekregen." De publicatie van de foto geeft extra stof aan de discussie of je zo maar beelden van mensen op in ternet moet zetten. De Buck: „Je moet heel voorzichtig zijn. De per soon in kwestie is zeker door mij niet aangemerkt als verdachte. Maar hij was er zaterdagavond wel en misschien heeft hij iets gezien. We hebben zoveel schade dat we bewust de afweging hebben ge maakt om dit zo te doen." AXEL - Woningen bij Axel die di rect langs de verbrede Tractaatweg (Terneuzen-Zelzate) komen te lig gen, moeten toch opgekocht wor den door de provincie. Volgens de WD-fractie in de Terneuzense ge meenteraad is dat de bewoners eer der toegezegd. Op die manier kan ook worden voldaan aan de milieu normen voor luchtkwaliteit en ge luid, aldus de liberalen. WD-raadslid Michiel Groeneveld heeft een motie ingediend om de provincie tot actie te bewegen. De motie wordt morgenavond, don derdag, behandeld in de gemeente raad. „De bewoners van woningen aan de Sasweg bij Axel is beloofd dat hun huizen door de provincie worden opgekocht", geeft Groene veld aan. „Die belofte moet wor den nagekomen." De provincie heeft de toezegging - onder voorwaarde dat alle bewo ners willen verkopen - ingetrok ken, omdat het plan voor de ver brede Tractaatweg is gewijzigd. Vlakbij de woningen zou eerst een nieuw knooppunt met wegen rich ting Axel komen, ten noorden van de huidige afslag. Om financiële re denen heeft de provincie echter be sloten het nieuwe knooppunt op de plek van de bestaande afslag in te richten. Volgens Groeneveld doet de pro vincie er toch goed aan om de hui zen op te kopen, omdat de weg er veel dichterbij komt. De provincie kan de milieunormen aanpassen, maar is, vindt Groeneveld, niet aan bewoners te verkopen. Hij vreest bovendien dat bewoners be zwaar aantekenen tegen de weg- verdubbeling, waardoor het pro ject jarenlang wordt vertraagd. HULST In 's Landshuis aan de Steenstraat in Hulst zijn tot en met 13 februari beeldhouwwerken te zien van Mag gy van Landeghem en schilderijen in diverse technieken van Marina de Jonghe. Tijdens hun opleiding aan de kunstacademie is er tussen beide kunstenaars een samenwer king ontstaan en nu exposeren ze voor het eerst samen. HULST De Leonardeafdeling van Scholen- groep Leertij start per 1 april een nieuwe groep voor hoogbegaafde kinderen op de basisschool De Rey- naert aan d,e Sportlaan in Hulst. Op dinsdag 5 februari wordt er voor belangstellenden een informatie avond gehouden, waarbij de grond legger van het Leonardo Onder wijs Nederland, Jan Hendrickx, komt vertellen over hoogbegaafde kinderen. Aanvang 19.30 uur. ■■■■■■■■Ml door René Hoonhorst BRESKENS - De sloop van voorma lig restaurant 't Wapen van Bres- kens vordert gestaag. Het winter weer heeft geen noemenswaardige vertraging, veroorzaakt. Over ruim een maand, begin maart, hoopt I het Terneuzense ontwikkelings- en aannemersbedrijf Van der Poel met de bouw van 22 appartemen ten en een winkelgalerij te begin nen. In de loop van het jaar moet er een gebouw van vijf verdiepingen verrijzen op de hoek Grote Kade/ Molenwater in Breskens. De eerste bewoners moeten dan in het voor jaar van 2014 de sleutels van hun appartementen krijgen. De 22 ap partementen komen in vier verdie pingen op een winkelgalerij op de begane grond. Wat voor en hoe veel winkels er in het overdekte centrum komen, weet de ontwik kelaar nog niet. Dit voorjaar moet een besluit wor den genomen over het soort en het aantal winkels dat in 'het brui sende hart van Breskens' kan wor den gevestigd, benadrukt directeur Kees de Regt. „Er zijn in elk geval behoorlijk wat gegadigden voor winkelruimte op die plek. Ik kan nu echter nog niet meer zeggen dan dat er niet meer horecabedrij ven aan de Grote Kade komen." De luxe appartementen krijgen een oppervlakte van 85 tot 100 vierkante meter. Aan de achter kant van het het appartementenge bouw komen garages en parkeer plaatsen voor de bewoners. De Regt verwacht dat de markt de ko mende tijd voorzichtig aantrekt. In Plan Groote Jonkvrouw in IJzen- dijke werd bijvoorbeeld spaarzaam gebouwd. Particulieren bouwen af en toe een huis op een eigen kavel, maar Van der Poel durfde geen nieuwe bouwfase te starten. De Regt: „Maar we hebben de plan nen iets aangepast en beginnen in de loop van dit jaar weer." Van 't Wapen van Breskens is niet veel over. Puinruimen en het afdekken van het buurpand duren nog een paar weken. foto Mark Neelemans SLUIS Hotel De Dikke van Dale aan de Sint Annastraat in Sluis doet zon dag mee aan de Open Toptrouwlo- catie Route. Trouwlocaties in het hele land zetten dan hun deuren open. Medewerkers geven rondlei dingen en laten zien welke moge lijkheden er zijn voor bruiloften. Een kijkje nemen kan tussen 12.00 en 17.00 uur. TERNEUZEN De werkgroep cursisten Toonbeeld houdt tot eind maart een expositie met als thema 'Zeeland, Water land'. Volgend jaar herdenkt Zee land de watersnoodramp van 1953. De expositie is van maandag tot en met vrijdag geopend vanaf 09.30 uur tot en met 21.30 uur in Toon beeld. Begin maart hangen de wer ken in het pand van de firma Jonk man Logistics aan de Oudelandse- weg in Terneuzen. ZELZATE - De bestuurscrisis in Zei- zate duurt voort. Het gerechtelijke onderzoek naar mogelijke fraudu leus handelen met volmachten door beoogd burgemeester Frank Bruggeman (VLD-SD) is nog niet afgerond. In afwachting daarvan blijft vertrekkend burgemeester Freddy De Vilder (SP.a) waarne mend. Door een tactische zet van Bruggeman en de zijnen heeft hij echter nog maar één taak: veilig heid. De overige taken zijn alvast doorgeschoven naar Frank Brugge man (onder meer financiën, ver broedering, sport en huisvesting). Dat werd mogelijk omdat schepen Jan De Beule tijdelijk een stapje te rug heeft gedaan en ruimte heeft gemaakt voor Bruggeman. Wordt die straks toch burgemeester, dan treedt ook De Beule weer toe tot het schepencollege en vertrekt De Vilder naar de oppositie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61