Inschrijven zeeland 123 Ondergrondse containers langs kust Mogelijk bosbungalows moeten illegale dump tegengaan op velden van W Axel Open Klushuizenroute De Pit omgebouwd tot jaren '80-'90 disco Hoe werkt het? Tai-chi Zeeland houdt week introductielessen Songfestival voor jong en oud in carnavalsfeer Erwtensoepmiddag in vernieuwd dorpshuis woensdag 30 januari 2013 Wie één van de kluswoningen wil kopen, moet snel zijn: wie eerst komt, het eerst maalt Inschrijven kan op de energiebeurs, morgenavond, en vanaf vrij dag via www.gemeentesluis.nl/klushuizen en www.woongoedzvl.nl Wie de drie kluswoningen wil bezichtigen, kan vrijdag mee doen aan de Open Klushuizenroute. Tussen 15.30 uur en 17.00 uur staan de deuren van de huizen open. Bezichtigen kan ook op afspraak: bellen met Marco de Clippelaar via 0115 636045. TERNEUZEN De Terneuzense binnenstad heeft zaterdag een disco in huis, een ja ren '8o-'90 disco, en wel in poppo dium De Pit aan de Korte Nieuw- door Martijn de Koning OOSTBURC - Langs de West- Zeeuws-Vlaamse kust komen on dergrondse afvalcontainers met een 'slot'. Voornaamste reden is het illegaal dumpen van afval door bedrijven in met name vakantie parken. Dat staat in het afvalstof- fenplan van de gemeente Sluis. De gemeente haalt langs de kust maandelijks tientallen tonnen af val op, óók in het laagseizoen. Dat is een gevolg van de illegale dump van afval door ondernemers die geen trek hebben om te betalen voor een bedrijfsafvalcontainer. Het dumpen is niet zo moeilijk, aangezien de grijze containers op vakantieparken vaak op het verza melpunt blijven staan. Ze zijn van 'niemand', en daardoor 'van ieder een'. Een oplossing is het plaatsen van ondergrondse containers, waartoe omwonenden toegang krijgen met een sleutel of pasje. Het Sluise college stelt dan ook voor volgend jaar op diverse plaat sen langs de kust zo'n voorziening aan te leggen. Er komen onder grondse containers in Cadzand- Bad en Nieuwvliet-Bad, en in de 'vakantiewijken' Zwindorp (bij Re- tranchement), De Brabander, Pèse Schorre (beiden bij Cadzand-Bad) en Schoneveld (bij Breskens). De precieze locaties worden later be paald. Het gemeentebestuur denkt ook na over het plaatsen van een chip in alle afvalcontainers. Daarmee wordt het gebruik van illegale exemplaren voorkomen. Bij de aanschaf van nieuwe containers, vanaf 2016, zou zo'n chip inge bouwd kunnen worden. Verder worden glascontainers in de ge meente Sluis niet langer automa tisch vervangen. Op locaties waar weinig glas wordt opgehaald, moet goed worden gekeken of dat wel loont, vindt het college. De gemeenteraad praat donderdag over de inhoud van het plan. AXEL - Op de velden van voetbal vereniging Axel aan de Boslaan in Axel komen mogelijk verschillen de bosbungalows. Het Terneuzen se college van B en W heeft beslo ten hiernaar een haalbaarheidson derzoek te laten doen. De grondop- brengst kan ten goede komen aan een nieuwe accommodatie van de fiisieclub FC Axel. Zondagclub W Axel en zaterdagclub AZW gaan daarin samen vanaf het seizoen 2013-2014. Het onderzoek hoeft volgens sport wethouder Pim Broekhuijsen niet al te veel tijd te kosten. Hij is opti mistisch over de uitkomst. „De vel den van W Axel liggen in een he le mooie, bosrijke omgeving. Als het niet lukt om daar bungalows te ontwikkelen, dan kan het ner gens", aldus Broekhuijsen. Een po sitief resultaat zou de gemeente Terneuzen en zeker FC Axel goed uitkomen. FC Axel wil alles samen brengen op het AZW-terrein aan de Sportlaan. De gemeente heeft echter door bezuinigingen geen geld om de kleedruimte en velden te vernieuwen, waarmee ruim één miljoen euro is gemoeid. Grond- verkoop kan soelaas bieden. Broek huijsen: „De gemeenteraad moet nog wel instemmen met dat idee." Steun is er wel. Het CDA pleitte er eerder voor. Marcel de Pauw (links) en Marco de Clippelaar buigen zich in de kluswoning aan de Kroonwijksingel over de plannen. foto Mark Neelemans Drie woningen in Oostburg wor den aangeboden tegen een prijs die ver onder de marktwaarde ligt. De koper gaat vervolgens aan de slag met de renovatie. De nieuwe eigenaar krijgt veel vrij heid, maar moet zich wel houden aan een programma van eisen. Het casco moet er goed uitzien en het energielabel van de woning moet van F naar C worden gebracht. De koper krijgt hulp van een archi tect, met wie eerst een plan van aanpak wordt opgesteld. De afgesproken aanpassingen moe ten binnen één jaar worden uitge voerd. De koper moet minstens drie jaar in het huis blijven wonen. Wie interesse heeft, kan per wo ning een inschrijfformulier invul len. Die zijn verkrijgbaar op de Energiebeurs, die donderdag vanaf 19 uur plaatsvindt in Den Hoekzak. De formulieren staan ook op de websites van de gemeente Sluis en Woongoed Zeeuws-Vlaanderen. Daarnaast moet een sluitend finan cieringsplan (bijvoorbeeld voor een hypotheek) worden overlegd. Om te voorkomen dat mensen zich 'zomaar' inschrijven, bedraagt het inschrijfgeld 500 euro. Dat wordt later weer terugbetaald. Snel zijn is een must, want het prin cipe 'wie het eerst komt, wie het eerst maalt' geldt. Mocht echter een buurman of -vrouw van één van de woningen interesse tonen om het huis bij de eigen woning te voegen, dan krijgt die voorrang. De huizen worden in de eerste weëk van maart door Woongoed toegewezen aan hun nieuwe eige naren. straat. Muziek, beeld en lichteffec ten gaan terug in de tijd. De hoofd zaal van De Pit wordt ervoor omge toverd. De disco begint al om acht uur 's avonds en duurt tot één uur 's nachts. Het is dan nog niet afgelo pen. Dj El Bandito neemt het over. Tot drie uur draait hij drum 'n bass- muziek. Gratis entree. CADZAND Tai-chi Zeeland houdt de tweede week van februari in het Naropa In stituut aan de Vierhonderdpolder dijk 10 bij Cadzand gratis introduc tielessen tai-chi yoga en mindful ness. Sportleraar Pieter Minnaard geeft tai-chi yoga en Marijke Hol- zer - die vijf jaar in India studeerde - verzorgt mindfulness-lessen. Wie mee wil doen of meer informatie wil, kan contact opnemen via 06- 41393572 of e-mailen naar tachizee land@zeelandnet.nl. GRAAUW Graauw neemt zaterdagavond al vast een voorschot op het carnaval een week later, met een songfesti val voor jong en oud in het dorps huis. Het feest begint om 19.00 uur. Individuele zangers en groepen tre den op en brengen carnavaleske lie deren, in de twee leeftijdscategorie ën: onder en boven de twaalf jaar. De Raad van Elf komt ook en laat zich horen met een leutnummer. Na het songfestival is er een after party met dj Arnout. PHILIPPINE De activiteitencommissie van wel zijnsorganisatie aan Z houdt van daag, woensdag, de inmiddels tradi tionele erwtensoepmiddag in Phi lippine. De bijeenkomst in het ver nieuwde dorpshuis De Kaaie be gint om 12.00 uur. Na de maaltijd - met ook brood en spek - kan er worden gekaart en is er een bingo. Deelname aan de erwtensoepmid dag kost vijf euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59