22 zeeland Hoe zeg je dat ook al weer in net Nederlands? Kris 'proeft' letterlijk van de vele nationaliteiten bij het servicecentrum. „We heb ben in het kwaliteitsteam een keer afgesproken voor de lunch hapjes te maken uit de eigen keu ken. Spaans, Pools, Oekraïens, Russisch. Ik ben nogal afwach tend als het om het eten gaat. Maar het was geslaagd. Er zaten de raarste combinaties van sma ken tussen." En wat nam ze zelf als Hollands hapje mee? „Ik zorg de voor de frisdrank, dat moest ook iemand doen." Klushuis: een woning voor een prikkie Boodschappenbus nu ook op donderdag I i 8 I I t SMELTKROES Dow Pakketje Energiebeurs almanak Optreden van Chris Chameleon in Oostburg EF ff woensdag 30 januari 2013 IMWWiMïïaiM'MB Het Dow-servicecentrum Business Process Services Center (BPSC) in Terneuzen is de wereld in het klein. Inmiddels werken er ruim 400 mensen met 48 verschillende nationaliteiten. Een aantal van hen geeft het bedrijf in de loop van dit jaar in deze rubriek een gezicht. Vandaag, Kris Molhoek uit Oostburg. door Harmen van der Werf Engels is de voertaal bij het BPSC. Kris Molhoek (26) uit Oostburg heeft er geen enkele moeite meer mee. Sterker nog. Ze moet af en toe naar de Nederlandse vertaling van een Engelse term zoeken. „Hoe zeg je performance ook al weer in het Nederlands?" Ze geeft bijna direct zelf antwoord. „Presta tie." Kris mag nog maar 26 jaar zijn, ze is al een 'oudgediende' bij het BPSC. In 2008 kwam ze bij Dow. „Ik heb eerst twee jaar als recep tioniste in een hotel gewerkt in Cadzand-Bad, na mijn mbo-oplei- ding toerisme. Boekingen doen, werkroosters en groepsoffertes maken. Leuk werk. Louis van Gaal was zelfs een keer op bezoek, met AZ. 'Hij zal wel op je neerkijken', dacht ik. Dat was helemaal niet zo. Hij was eigenlijk heel gewoon en aardig." De hotelbaan hield op. Het hotel waar ze werkte, werd meer een fa miliehotel. Kris was er niet echt rouwig om. „De werktijden wa ren heel onregelmatig." En ze kon via uitzendbureau De Pooter snel aan de slag bij Dow. „Ik was één dag werkloos." Bij de polyuretha- nen-afdeling ging ze werken, als secretaresse van de chef van de planners. „In het begin was het al lemaal abracadabra voor me, maar ik zoek graag dingen uit, los graag dingen op." Na een halfjaar verhuisde ze naar dé douane-afdeling, begin 2010 ge volgd door de overstap naar het nog kersverse BPSC. „Ik ben er voor gevraagd en het gaf meer ze kerheid." Kris werd - ja, het moet in het Engels - outplant service coor dinator. Terminals en opslagplaat sen van Dow in de Benelux onder steunen. Geloste producten inboe ken, uitgaande orders afwerken en voorraden controleren. Kris rolde vervolgens 'vanzelf verder in een nieuwe functie: vertegen woordiger van haar afdeling in het BPSC-kwaliteitsteam. „We wil len de beste services verlenen en daarom moet je constant de kwali- Kris Molhoek, foto Mark Neelemans teit bewaken, van personeel, van processen." Inmiddels heeft Kris een vaste aanstelling bij het BPSC. Ze gaat in de buurt van Terneuzen met haar vriend een huis (af)bouwen. En ze hoopt in juli haar hbo-diplo- ma commerciële economie te ha len. „Ik heb de ruimte gekregen om te studeren. Hbo heb je nodig om door te kunnen groeien." Ambitie is Kris niet vreemd. Het komt ook door de omgeving, denkt ze. De gemiddelde leeftijd bij Dow is 46 jaar, bij het BPSC 36 jaar, met een grote groep 26- tot 33-jarigen. „Bij Dow was ik altijd de jongste. De sfeer is hier heel an ders, omdat er veel leeftijdgeno ten zijn. Je kijkt dezelfde tv-pro- gramma's, je praat ook over ande re dingen, over school bijvoor beeld. Dat stimuleert." Tip? redactie@pzc.nl Online shoppen. Meer en meer men sen doen het en, toegegeven, het is af en toe ook best handig. Die Goese- naar vindt echter dat zijn echtgenote tegenwoordig wel érg vaak digitaal de portemonnee trekt. Met de regel maat van de klok staat er een postbo de voor de deur met weer een pakke tje. Dat bevat meestal óf schoenen, óf kleding. „Heb je nu alweer iets ge kocht op internet?", riep de man naar zijn vrouw, nadat hij voor de zoveelste keer een busje van PostNL halt zag houden voor hun woning. „Dat valt best mee, zo vaak gebeurt dat niet", verweerde zij zich. Om even later flink door de mand te val len, toen de postbode de bestelling had afgeleverd en zijn weg vervolg de. „Tot morgen!" Het plan voor de kluswoningen wordt morgen gepresenteerd tijdens een Ener giebeurs in Den Hoekzak in Oostburg. De gemeente Sluis geeft er verder infor matie over regelingen, zoals subsidiemogelijkheden, met betrekking tot het energiezuinig maken van woningen. Lokale bedrijven gaan in op de concrete toepassingen daarvan. De beurs is van 19.00 uur tot 21.30 uur. Wie net van plan was zich op 'goedkope' woningen in Oost burg te oriënteren, krijgt nu een gouden kans. Woongoed en de gemeente doen drie huizen van de hand voor een prijs ver on der de marktwaarde, én ze hel pen bij het opknappen ervan. door Martijn de Koning K lushuizen noemen de initiatiefnemers - de gemeente Sluis en Woongoed - de drie woningen. Ze staan voor 50.000 euro te koop. Wie voor ongeveer datzelfde bedrag het huis opknapt, heeft voor pak weg een ton een volwaardige, mo derne woning die prima aan de he dendaagse eisen voldoet. De drie huizen - twee ervan zijn eigendom van Woongoed, één van de gemeente - zijn goedkoop door de inbreng van subsidie door de initiatiefnemers. Die leggen im mers tienduizenden euro's toe op de deal. „Daar krijgen we de garan tie voor terug dat deze huizen er ja renlang netjes uitzien", leggen Pol van de Vijver (Woongoed) en Mar cel de Pauw (gemeente) uit. Het opknappen van het huis is immers een voorwaarde die aan de kopers wordt gesteld. Belangrijke doelstel ling is de woning energiezuinig te maken. De nieuwe eigenaren krij gen een architect toegewezen, die met hen een plan van aanpak maakt. Daarbij is de wens van de kopers leidend, benadrukt project leider Marco de Clippelaar van Woongoed. „Buiten de minimum eisen die we stellen op het gebied van het energielabel, is bijna alles mogelijk." Om zeker te zijn dat de nieuwe eigenaren kunnen investe ren in hun huis, wordt van hen geëist dat ze de koopsom plus een bedrag van pakweg 70.000 euro in de woning kunnen steken. Het initiatief past goed in de doelstelling van het project Aantrekkelijk Oost burg, dat onder meer als doel heeft de gemiddelde woningwaar- de in Oostburg omhoog te krijgen. „De problemen zitten vooral aan de onderkant van de markt: bij goedkope huizen als deze", legt De Pauw uit. „Mensen kopen der gelijke woningen voor, pakweg, een ton, maar hebben dan vaak geen geld of motivatie om het huis verder op te knappen. Binnen een paar jaar loop je dan achter de fei ten aan." Verpauperde huizen doen een wijk geen goed. Een re den voor Woongoed om ook aan te haken; twee van de drie huizen staan immers in 'Woongoedwij- ken'. „Het is in ons belang dat on ze huurders in een fraaie buurt wo nen", verklaart Van de Vijver. Ster ker nog: de gemeente probeert Woongoed ertoe te bewegen hele maal geen woningen meer op de markt te brengen die minder dan een ton waard zijn. „Het zou mooi zijn als Woongoed ze bijvoorbeeld eerst opknapt en dan voor een ho gere prijs verkoopt", aldus De Pauw. Van de Vijver snapt de am bitie, maar wijst op het kosten plaatje. „We moeten eens rustig bekijken wat wel en wat niet mo gelijk is." De Pauw sluit niet uit dat Sluis hulp vraagt aan het Rijk. „Woning corporaties uit onze regio worden nu gedwongen bij te dragen aan projecten elders. We kunnen in Den Haag best laten zien dat we dat geld ook hier goed kunnen be steden." Waar: Callenfelsstraat 35 Bouwjaar: 1946 Vloerppervlak: 68 vierkante meter Prijs: 50.000 euro Financieringseis: 120.000 euro Waar: Kotkastraat 8 Bouwjaar: 1946 Vloeroppervlak: 90 vierkante meter Prijs: 50.000 euro Financieringseis: 115.000 euro door Eugène verstraeten HULST - De boodschappenservice van het project Hulst voor Elkaar wordt vanwege het succes met een extra dag uitgebreid. Met de bood schappenservice krijgen ouderen sinds begin vorig jaar de gelegen heid om samen boodschappen te doen in de supermarkt. Deze servi ce wordt georganiseerd door Stich ting Welzijn Hulst (SWH). Een vrijwilliger van SWH haalt de ouderen thuis op en na het doen van de boodschappen in een su permarkt naar keuze worden ze ook weer thuis afgezet. Tijdens het shoppen zijn er ook vrijwilligers aanwezig om zonodig een helpende hand toe steken. De boodschappenbus reed op dins dag- en vrijdagochtend, maar van af 14 februari komt daar de donder dagochtend bij. De boodschappen dienst werd in het leven geroepen na het verdwijnen van de Albert Heijn supermarkt uit de Hulster binnenstad. Ouderen mogen gratis gebruik maken van de service. Dit kan omdat Albert Heijn de benzi- nekosten op zich neemt. Ouderen die gebruik willen ma ken van de boodschappenbus kun nen terecht bij het Meldpunt Hulst voor Elkaar op telelefoon- nummer 0114-684700. Waar: Kroonwijksingel 21 Bouwjaar: 1946 Vloeroppervlak: 90 vierkante meter Prijs: 48.000 euro Financieringseis: 110.000 euro wmmmmmmmmmm OOSTBURG - In het Ledeltheater in Oostburg treedt zaterdag de Zuid- Afrikaanse muzikant-zanger Chris Chameleon op. Hij is bezig met een rondreis door Nederland met zijn solo-show Klank van jou. Chris Chameleon heeft vooral naam gemaakt met cd's vol compo sities die zijn gebaseerd op poëzie van de in Zuid-Afrika gevierde dichteres Ingrid Jonker. In 2005 was zijn eerste cd Ek Herhaal jou goed voor platina. Twee jaar gele den herhaalde hij 'die stunt' met de cd As Jy Weer Skryf. Het solo-optreden van Chris Cha meleon in Oostburg begint zater dagavond om kwart over acht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 58