zeeland 123 Busvervoer Provincie laat asbest Houtkade liggen Meldpunt Klachten Politie haalt beschonken Pool van de weg Openbaar vervoer en rolstoelen HOUTERMAN Vrouw gewond bij ongeluk Nansenbaan Carnavalsmis in de Bonifaciuskerk Broodtroosters in Café De Zak woensdag 30 januari 2013 RMBHMNHHHMMR mmmmmmmmmmmmmmmmmmmsm In principe zijn alle lijnbussen toegankelijk voor mensen met een rolstoel. Dat is wettelijk verplicht Angela Maas (32) reist al jaren met de bus. „Zo'n gehandicaptentaxi past niet echt bij mensen van mijn leeftijd." Het Coese PvdA-statenlid Frits de Kaart is een meld punt begonnen voor klachten over de busdiensten. Klachten kunnen naar: dekaart@zeelandnet.nl Angela Maas rijdt de bus in. „Ik heb nog nooit problemen gehad. te verbeteren kwijt raken. „Het we melt in Nederland van de WMO-busjes. Je zou ze voor de grap eens moeten tellen. Er rijden veel meer WMO-busjes rond dan gewone lijnbussen. Het kan in de bus alleen maar beter worden als iedereen er gebruik van maakt." „Ik heb één keer problemen ge had. Ik moest overstappen op het Tolplein, richting Heinkenszand. De bus die ik moest hebben was niet geschikt, maar een andere bus die stond te wachten wél. Toen heb ik voorgesteld dat ze zouden wisselen. En na overleg met Con- nexxion wilden ze dat wel. Chauf feurs zijn eigenlijk altijd wel be reid om mee te helpen." „Natuurlijk heb ik wel eens vertra ging, maar als ik denk aan al die vertraging die ik met die WMO -taxi's heb gehad, dan is dat veel er ger. Ik zie dit echt als de toekomst voor jonge mensen met een beper king, vooral omdat je zo altijd weet waar je aan toe bent. En als je dan een keer naar Kleverskerke of zoiets moet, dan neem je ge woon een taxi." In principe zijn alle lijnbussen in Nederland toegankelijk voor men sen met een rolstoel. Dat is wette lijk verplicht. Voor mensen in een rolstoel is in elke bus een plaats gereserveerd. Het lukt soms ook nog wel om met twee personen met de bus te reizen. Het gaat niet altijd goed: in kleine re busjes, zoals die nu bijvoor beeld in Goes worden ingezet, is niet altijd plaats voor een rolstoel. De busvervoerder moet in dat ge val eigenlijk een andere bus oproe pen. In de trein is het minder handig: daar moet altijd iemand helpen met een brug naar het perron. Bij bussen kunnen reizigers dat zelf re gelen. Gehandicapten kunnen ook met de WMO-taxi. Daarvoor geldt - binnen grenzen - het OV-tarief. mmsmmm door Luc Oggel GOES - Op en in het voormalig ter rein van Van Riessen aan de Hout kade in Goes bevindt zich welis waar asbest en andere ernstige ver ontreiniging, maar de risico's zijn 'niet onaanvaardbaar'. Daarom zal de provincie geen maatregelen ne men tegen de gemeente Goes, Goe- se Schans bv of anderen. Dat verzoek om handhaving was ingediend door Kamps Staal- en Industriële Spuitwerken uit Hein kenszand. Kamps heeft ook een terrein aan de Houtkade. Na een brand bij het Nijverheidscentrum aan de Houtkade op 15 februari 2011 is asbest vrijgekomen. Bij een inspectie van het terrein van Kamps en de directe omgeving is vastgesteld dat zich op het buur- perceel, het voormalige terrein van Van Riessen ook asbest bevond. Niet van de brand, maar waar schijnlijk achtergebleven na de sloop van de bebouwing op dat ter rein in 2008. Kamps vindt dat het terrein zo sel mogelijk moet wor den gesaneerd, met het oog op eventuele gezondheidsschade voor het personeel. Kamps heeft de ge meente Goes daar verschillende ke ren om gevraagd, onderschreven door Heijnens Milieuadvies. De ge meente heeft dat verzoek afgewe zen. Kamps heeft zich vervolgens tot de provincie gewend en die heeft zich gebogen over de vraag of er sprake is van een overtreding door de gemeente en of er moet worden optreden. Nee, luidt het antwoord. Want hoewel GS er kent dat er sprake is van een geval van ernstige verontreiniging, heeft Goes daar op 21 december 2011 melding van gemaakt bij de pro vincie. Bij de melding was ook een rapport gevoegd, waarin staat dat de aangetroffen asbest waarschijn lijk al in de jaren vijftig in de bo dem is terechtgekomen. Daardoor is sprake van een zogeheten 'histo risch geval'. De aanbeveling was om de 'begroeiing van het terrein in stand te houden en intensief ge bruik af te raden'. Wel is er bij toe komstige graafwerkzaamheden 'aandacht nodig voor de aanwezig heid van asbestverdacht materi üs 50 JAAR ERVARING DAT SCHEELT! sgravenpouxr 0113-311221 www ajhouterman.nl foto Ruben Oreel aal'. Het perceel is plaatselijk ook sterk verontreinigd met zware me talen en minerale olie, blijkt uit bo demonderzoeken. De provincie kan daar volgens GS nu niet op in grijpen, omdat de omvang van die verontreiniging nog niet voldoen de is 'afgeperkt'. Wat betreft de as best is 'op grond van de onder zoeksgegevens en het huidige ge bruik geen sprake van onaanvaard bare risico's, wij niet overgaan tot het geven van een noodbevel', la ten GS weten aan Kamps. Ook zijn geen recente overtredingen van wet-en regelgeving geconsta teerd, waardoor GS geen mogelijk heden of bevoegdheden heeft om bestuurlijke handhavingsmiddelen toe te passen. GOES Op de rotonde op het Nansenplein in Goes is maandagmorgen een vrouw zwaar gewond geraakt. Dat heeft de politie dinsdag bekend ge maakt. De 51-jarige vrouw uit de ge meente Borsele werd aangereden door een 22-jarige automoblist uit Breda. Die reed vanaf de snelweg richting de Nansenbaan en zag de vrouw niet op tijd. Ze is met hoofd letsel naar het ziekenhuis in Goes gebracht. De rotonde is een be rucht verkeersknooppunt. KWADENDAMME In de Bonifaciuskerk in Kwaden- damme is zondag de jaarlijkse car navalsmis. Pastoor en prins treden met hun gevolg om elf voor 11.00 uur de kerk in om samen met de blaaskapel van de Pikpot en zang koor Singing Voices het motto van dit jaar onder de aandacht te bren gen. Het motto van het carnaval in Kwadendamme is 'Me bin d'r on dersteboven van'. Parochianen, car navalsvierders, buutendiekers en al le anderen zijn welkom. OVEZANDE Coverband The Broodtroosters treedt vrijdagavond op in Café De Zak in Ovezande. Het café beleeft dan de opening met de nieuwe ei genaar. Het optreden begint om 18.00 uur en de entree is gratis. Zevenmansformatie The Brood troosters spelen nummers van on der anderen The Rolling Stones, The Doors, Talking heads, Ike 8c Ti na Turner, Blondie, Ian Dury en Bryan Ferry. ZIERIKZEE - Een 24-jarige automo bilist die met te veel alcohol achter de kiezen achter het stuur is gekro pen, is in de nacht van maandag op dinsdag aangehouden door de politie. Agenten kwamen de man, een Pool, tegen op de Weg naar de Val bij Zierikzee. De man had niet al leen te veel alcohol op, maar bleek ook niet in het bezit te zijn van een geldig rijbewijs. Ook moest hij nog een openstaand bedrag van 300 euro betalen. Verder bleek hij in het bezit van drie pillen, moge lijk verdovende middelen. De pil len zijn in beslag genomen en de man is naar Torentijd gebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53