zeeland 123 Datum onbekend 'Soms maak ik wel weken van zestig, zeventig uur' Rechter: duikschip Panda moet weg Lange files Goes door uit de haven van Scharendijke kapotte spoorbomen Minder raadsleden HOUTERMAN Herstelde zeehonden krijgen de vrijheid Vrouw gewond bij ongeluk Nansenbaan Bruinvis aangespoeld op het Badstrand woensdag 30 januari 2013 De volgende gemeenteraadsverkiezingen stonden gepland voor woensdag 5 maart 2014. Omdat dit echter samenvalt met Aswoensdag, vallen deze ver kiezingen waarschijnlijk in de periode van 15 tot 21 maart In het regeerakkoord van WD en PvdA staat dat het aantal politieke ambtsdragers moet worden ver kleind. Het aantal raadsleden moet volgens minister Ronald Plasterk dalen tot het aantal van vóór de dualisering van het gemeentebestuur Fractievoorzitter Jacqueline van Burg van Leefbaar Schouwen-Duiveland is per week minimaal 25 uur bezig met politiek werk. foto Dirk-Jan Gjeltema Ze is de enige fractievoorzit ter die sinds de verkiezin gen van 2010 onafgebroken op haar stoel zit en is bijna een vas te gast op openbare bijeenkom sten zoals informatieavonden en dorpsraadvergaderingen. Jacqueli ne van Burg van Leefbaar Schou wen-Duiveland mag gerust één van de actiefste raadsleden van de gemeente worden genoemd. „Nu is het rustig, maar er zijn we ken bij dat ik elke avond op pad ben en zestig, zeventig uur in het raadswerk stop." Niet echt een aan beveling voor potentiële raadsle den, beseft ze ook. „We zoeken mensen die net zo gek zijn als ik", lacht Van Burg. De Zierikzeese po litica vindt het niet erg dat soms al haar vrije tijd in het raadswerk zit. „Ik doe dit omdat ik het leuk vindt." Daarnaast vindt ze dat ze een plicht heeft tegenover haar kie zers. „Ik heb het raadswerk nooit luchtig opgevat, dit voelt echt als een verantwoordelijke taak." Niet iedereen binnen haar vierkop pige fractie steekt evenveel tijd in de politiek. „Je verdeelt het werk. Zelf werk in parttime, dus heb ik veel tijd om bijeenkomsten te be zoeken. Robbert (Lievense, red) heeft bijvoorbeeld veel kennis en kunde op het gebied van de ge meentewet waar ik weer gebruik van kan maken." Naast het bezoeken van bijeen komsten en (raads)vergaderingen gaat er ook veel tijd zitten in het le zen van voorstellen, notities en rapporten. „En een romannetje leest nou eenmaal sneller weg dan een bestemmingsplan." 50 JAAR ERVARING DAT SCHEELT! S GMVEWOlOtR 0113-311221 WWW.AJHOUTERMAN NL RENESSE Zeehondecrèche Pieterburen komt zaterdag naar Renesse om een aan tal herstelde zeehonden de vrij heid te geven. Dat gebeurt rond 13.00 uur op het strand bij paviljoen Zuid Zuid West (duinovergang Wilhemina- hoeve). Belangstellenden zijn wel kom. Parkeren kan bij hotel de Zeeuwse Stromen. Bij Zuid Zuid West wordt jaarlijks een spinningmarathon gehouden. Die bracht in 2012 ruim 5500 euro op voor de zeehondencrèche. GOES Op de rotonde op hét Nansenplein in Goes is maandagmorgen een vrouw zwaargewond geraakt. Dat heeft de politie dinsdag be kendgemaakt. De 51-jarige vrouw uit de gemeen te Borsele werd aangereden door een 22-jarige automoblist uit Breda. Die reed vanaf de snelweg richting de Nansenbaan en zag de vrouw te laat. Ze is met hoofdletsel naar het ziekenhuis in Goes gebracht. De ro tonde is een berucht verkeers knooppunt. VLISSINGEN Op het Badstrand in Vlissingen is dinsdagochtend een bruinvis aan gespoeld. Het dier werd door voorbijgangers terug het water in gezet. De Strand- wacht raadt mensen echter aan dit voorbeeld niet te volgen en de ge strande zeezoogdieren met rust te laten. De dieren stranden doordat ze ziek of gewond zijn. Het is dan beter om de politie te waarschuwen, die vervolgens deskundige hulp kan in roepen. door Joeri Wisse SCHARENDIJKE - Ondernemer Her man Klaassen verlaat vandaag met zijn duikschip de Panda de haven van Scharendijke. De actie is een gevolg van de uitspraak van de voorzieningenrechter in Amster dam. Die bepaalde in een kort ge ding dat het belang van de Water sportvereniging Scharendijke, sinds dit jaar eigenaar van de ha ven, zwaarder weegt dan het be lang van Klaassen. De watersportvereniging wil, nu de haven is gekocht van de ge meente Schouwen-Duiveland, nieuwe ligplaatsen voor jachten aanleggen, onder meer op de plek van de Panda. Volgens Klaassen zou hij echter pas weg moeten als de gemeente een nieuwe vaste lig plaats heeft gevonden. Klaassen vindt het jammer dat de rechter in Amsterdam hem maar twee dagen heeft gegeven om te vertrekken. „Het is raar dat ik niet de tijd heb gekregen om tot de zit ting van 7 februari in de haven te blijven." Op die dag dient in Mid delburg een zaak tussen Klaassen en de gemeente Schouwen-Duive land. Overigens onderzoekt Klaas sen de mogelijkheden om nog voor die tijd een schikking te tref fen met de gemeente, zodat hij dit seizoen een ligplaats in Den Osse kan innemen. „Dat lijkt me voor alle partijen beter." Mocht het kort geding in Middel burg toch doorgaan, dan put Klaas sen hoop uit de uitspraak van de rechtbank in Amsterdam. Die oor deelde dat de gemeente de toezeg ging dat de Panda Scharendijke niet hoeft te verlaten alvorens een alternatieve locatie is gevonden, niet is nagekomen. Klaassen overweegt nog of hij de schade die hij heeft geleden en de kosten die hij maakt in een later sta dium nog wil gaan verhalen op de gemeente Schouwen-Duiveland of de watersportvereniging. door Luc Oggel GOES - Haperende spoorbomen bij de overgang in de Van Hertum- weg hebben dinsdagochtend voor een verkeersinfarct gezorgd in Goes. De bomen wilden door een sto ring niet meer omhoog, waardoor het verkeer in de toch al drukke ochtendspits in en rond de stad volledig vastliep. De gemeente werd overspoeld met meldingen en ook op TXvitter werd er flink ge klaagd. Verkeersregelaars probeer den orde te scheppen in de chaos. Oorzaak was volgens een woord voerder van ProRail een techni sche storing. Of de weersomstan digheden van de afgelopen perio de er iets mee te maken hebben, kon hij niet zeggen. Het was niet de eerste keer dat de bomen dienst weigerden, half december gebeurde dat ook al eens. Puur toe val, aldus de woordvoerder. „Dat er structureel iets kapot zou zijn, is niet aan de orde." Het toont eens te meer aan dat de spoorweg overgangen in de stad bottlenecks zijn. Bij de Van Hertumweg wordt dat probleem op termijn onder vangen door de bouw van een spoorviaduct. GroenLinks heeft dinsdag vragen gesteld naar aanlei ding van de situatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43