zeeland 13 Verbod jacht in Zeeland opgeheven Over Zeeland geen kaasschaaf meer Prostitutie aan huis en in hotels in Zeeland neemt een grote vlucht Zeeuwse kreetjes commentaar WATERSNOODRAMP EN VERDER 'De kaasschaaf is al genoeg over Zeeland heen gegaan. Het is nu tijd om actie te voeren, straks heeft het geen nut meer woensdag 30 januari 2013 Lees de nieuwe afleveringen van de lezersverhalen over de Ramp op de website: www.pzc.nl/1953 Plaats uw foto van Konining Beatrix in het lezersalbum op de website. www.pzc.nl/foto STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in eën album op www.pzc.nl/foto GOES - De escortbranche in Zee land is de afgelopen jaren fors ge groeid. Sense, het centrum voor seksuele gezondheid van de GGD Zeeland, houdt het nog op 'enkele tientallen' vrouwen, die verspreid over de provincie aan huis of in hotels actief zijn. Het prostitutie controleteam van de politie gaat uit van 200 tot 300 particuliere adressen. Om als escort te mogen werken, moet van de gemeente een vergun ning worden verkregen. De politie controleert dit namens de gemeen te. Heeft een sekswerker niet de Zeeuwse prominenten ondersteunden giste ren in Den Haag de lobby voor het be houd van rijksdiensten. In dit geval met een waarschuwing voor kaalslag bij politie en justi tie in Zeeland. De actie was een schuchter kuchje van de Zeeuwse Leeuw, beleefd aangehoord door de ge achte afgevaardigden. Nuttig? Zeker. Afdoende? Zeker niet. Want de eerste reacties geven weinig hoop. Dit mag echter geen reden zijn om Den Haag niet langer achter de broek te zitten. Als kleintje tussen de grote provincies - en van be perkt electoraal belang - moet Zeeland alles doen om in beeld te blijven. Dat mag wel met iets meer beleid gebeuren. De peti tie die gisteren over tafel ging, verdient die naam niet. Het is een lijstje losse opmerkingen, geen indrukwekkende harten kreet. Maar het is een begin. En dan de goede timing. Voor effectief lobbyen is enige sa menhang nodig tussen de be weging vóór en achter de scher men. Daar was gisteren niets van te merken. MIDDELBURG - Het tijdelijk jachtver- bod dat op 21 januari in Zeeland was ingesteld door het provinciebe stuur, wordt opgeheven. Het verbod was ingesteld in ver band met de winterse omstandig heden en gold specifiek voor de jacht op de fazantenhaan, de wil de eend, het konijn en de hout duif. Het bejagen van dieren in de sneeuw is in strijd met de soorten beschermingswetgeving. De ophef fing gaat in op 31 januari voor alle jachtgebieden in de provincie. Dat komt er in de praktijk op neer dat alleen nog die dag op deze soorten mag worden gejaagd. Vanaf 1 fe bruari is het jachtseizoen voor die wildgroep wettelijk gesloten. Het tijdelijk jachtverbod gold ook voor de smient, kolgans en grauwe gans. Vanaf 30 januari kan weer ge bruik worden gemaakt van de ont heffing voor het doden van die vo gelsoorten. Het schieten van deze dieren is toegestaan als ze schade toebrengen aan de landbouwge wassen of wanneer boeren kun nen zien aankomen dat er schade dreigt, schrijft de provincie in een toelichting op de bepalingen. De ja ger moet bovendien in het bezit zijn van een vergunning voor de jacht in dat gebied. Ook Zuid-Hol land en Utrecht hebben de tijde lijk gesloten jachtgebieden giste ren weer heropend. Chantal Sukel (40), die bij gevangenis To- rentijd werkt, is gehuld in een shirt met de Zeeuwse Leeuw erop. 'Houd Zee land Sterk' staat er onder. „Wij laten ons hier zien namens de Zeeuwse bevolking zodat ze ons in Den Haag niet vergeten." De Middelburgse vreest voor haar baan. „Net als iedereen ben ik bang om mijn baan te ver liezen." Het is tijd voor actie, vindt ze. „Wij wil len laten zien dat er juist in onze prachtige pro vincie niet nog meer bezuinigd moet worden." Mocht er in de Kamer toch besloten worden dat Torentijd dicht moet, dan zullen er nog meer werklozen komen in Zeeland. „Ik verlies dan mijn baan en moet elders in het land op zoek naar werk. Het Zeeuwse land verlaten zou ik nooit doen, daar vind ik het te mooi voor. Ik zal dan - net als zoveel Zeeuwen nu al doen - de A58 op moeten en elke dag een lange af stand afleggen voor een eventuele nieuwe baan." Ook Enno Brandhof (54) uit Middel burg is afgereisd naar Den Haag om de Zeeuw se petitie te steunen. „Ik werk bij Torentijd en heb geen zin om mijn baan te verliezen. We zijn nu net zo goed bezig binnen de gevange nis, met een hoop vernieuwingen die ook kun nen bijdragen aan de bezuinigingen." Binnen de gevangenis hangt een gespannen sfeer, vertelt Brandhof: „Er wordt dagelijks over de mogelijke sluiting van de gevangenis ge sproken op de werkvloer. Toch blijft iedereen heel professioneel zijn werk doen, dat vind ik knap." Eén ding is zeker volgens Brandhof: „De kaasschaaf is al genoeg over Zeeland heen gegaan. Het is nu tijd om actie te voeren, straks heeft het geen nut meer." wwmMMmwwmmmmiwtmmfflmmmmfflfflmmmmmmmimMmmmmmMÊMmmMmmmmwsmmmfflÊmmMmmMimwmmmmmmmmHmmmammmmHmmmÊmmmmwm Enno Brandhof, werknemer gevangenis Torentijd Burgemeester René Verhulst van Goes geeft een Houd Zeeland Sterk-shirt aan Tanja Jadnanansing, PvdA-Kamerlid en voorzitter van de Kamercommissie voor Veiligheid en Justitie. foto Jos van Leeuwen vereiste papieren, dan wordt daar van melding gemaakt bij die ge meente. Of dan ook daadwerkelijk wordt opgetreden, is aan het lo kaal gezag, zegt politiewoordvoer der Esther Boot. Wanneer het te rughoudende prositutiebeleid van de meeste Zeeuwse gemeenten wordt afgezet tegen de cijfers van politie en GGD, lijkt het aanneme lijk dat veel oogluikend wordt toe gestaan. Sense begint een campagne onder de escorts. Het centrum wil voor komen dat de groei van het aan bod ook een bron wordt van sek sueel overdraagbare infecties. De vrouwen worden opgeroepen zich (gratis) te laten testen en vaccine ren. De GGD maakt daarbij ge bruik van de advertenties die de sekswerkers plaatsen op verschil lende internetsites, waaronder Zee- landnet, legt Leo Meijaard uit hoe Sense te werk gaat. „Als het kan, la ten we af en toe zelf een berichtje achter met een boodschap waarin we ze wijzen op het grote belang van veilige seks." Meijaard heeft geen duidelijke ver klaring voor de sterke toename van het aantal thuiswerkers in Zee land. De groeiende noodzaak iets bij te verdienen door de economi sche crisis, zou een mogelijk oor zaak kunnen zijn, denkt hij. door Marcel Modde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 3