321 sport Verkoop schilderijen moet Tommy Staal naar de top helpen Ronaido treedt soms uit Heenduel in halve finale beker is vooral strijd tussen twee supersterren Real Madrid en Barcelona spelen vanavond de heen wedstrijd in de halve finale van de beker. Het duel staat weer in het teken van de strijd Ronaldo-Messi. TOP krijgt vrijaf door interland De Ridder Martha stapt over naar Kozakken Boys Bouwman trefzeker voor Inter Turku Collins John weg bij De Bruin coach bij Engelse club Barnet Rotterdam Basketbal cH woensdag 30 januari 2013 NMMRM99MMMMMMMMMMMNMMN door Maurice Steketee NIEUW-HAAMSTEDE - In tijden van crisis moet je als sporter creatief zijn om aan sponsoren te komen. Dat geldt ook voor Tommy Staal. De talentvolle atleet uit Nieuw- Haamstede heeft een ludieke actie bedacht om geld in te zamelen om zijn trainingsstages te kunnen be kostigen. Sinds kort zit hij samen met zijn vader Archie in de ver koop van schilderijen. „Ze zijn van mijn opa, Piet Boer. Hij is een ma ritieme schilder uit Vrouwenpol der en stelt ze ter beschikking. Ik mag er voor vragen wat ik wil", vertelt de achttienjarige atleet van AV'56. „Maar hoe meer men er voor betaalt, hoe eerder ik in een hoogtetent slaap." Het idee voor de verkoop van de schilderijen ontstond onlangs tij dens de Indoortrail in Goes. „M'n opa zat tijdens die wedstrijd op de tribune en toen is het balletje gaan rollen." Staal heeft het geld nodig om zijn doel te bereiken; hij wil naar de top van Nederland en liefst daar buiten. Daarvoor zal hij ook op grote hoogte moeten gaan trainen. „Ik wil graag perioden in de ber gen van Zwitserland, Frankrijk, Marokko en natuurlijk Ethiopië en Kenia trainen. Ik heb al uitnodigin gen op zak, maar om daar te ko men kost natuurlijk wel een hoop geld. Ik heb nu al wel een aantal sponsoren, maar dat is lang niet voldoende om een langere periode in het buitenland te kunnen beta len. Door de verkoop van de schil derijen kan ik een financiële basis leggen, waardoor ik hopelijk als at leet kan doorgroeien naar de inter nationale top." Van de opbrengst van de schilde rijen, die tussen de 250 en 1500 eu ro moeten kosten, hoopt Staal in de toekomst ook een hoogtetent aan te schaffen. „Die kost al snel rond de vierduizend euro. Door daar in te slapen, maak je meer ro de bloedlichaampjes aan en die zorgen ervoor dat je meer zuurstof kan opnemen." De schilderijen zullen waarschijn lijk via een veiling op internet wor den aangeboden. „Het valt in deze tijd niet mee om sponsoren bin nen te halen, dus daarom probeer ik het op deze manier. Je moet er wat voor over hebben om je droom waar te kunnen maken." Staal behoort op dit moment in zijn leeftijdscategorie tot de groot ste talenten van Nederland. Zo ver overde hij in november nog de Ne derlandse crosstitel bij de junioren A. Om nog beter te worden maak te hij de overstap naar Performan ce Runners, waar hij begeleid wordt door johan Voogd, die eer der topatleet Gert-Jan Liefers on der zijn hoede had. De Zeeuwse atleet hoopt zich te kwalificeren voor het EK cross in Belgrado. „Daarvoor moet ik het landelijke crosscircuit winnen en vormbehoud tonen. Dan maak ik kans om in de voorselectie te ko men. Daarnaast richt ik me op het EK voor junioren. De 1500 meter en 5000 meter zijn de afstanden die ik ga lopen." door Wilber Hack Tommy Staal (links) gaat schilderijen van zijn opa Piet Boer verkopen om zo aan sponsorgeld te komen. foto Lex de Meester Wat zal Cristiano Ro naido gebaald heb ben afgelopen zon dag. Tegen Getafe maakte hij voor de ogen van zijn moeder en zoontje zijn tweede hattrick van het seizoen voor Real Madrid. Om een paar uur later te vernemen dat zijn eeuwige concur rent Lionel Messi die avond vier keer voor Barcelona gescoord had... En hem dus weer had afge bluft. Real en Barqa beginnen vanavond in Bernabéu aan hun dubbele Cla- sico in de halve finale van de Spaanse beker. Daar krijgen ze maar geen genoeg van het duel tus sen de grootmachten, dat meer dan ooit in het teken staat van de tweestrijd tussen Ronaido en Mes- si. De laatste jaren kwamen Barcelo na en Real Madrid elkaar op alle fronten tegen: in de competitie, de beker, de Supercopa en de Cham pions League. Ronaido slaagde er zo nu en dan in om uit de scha duw van de Argentijn te treden. Hij scoorde zeven keer in de laat ste zes klassiekers. De Portugees kan geweldige cijfers overleggen. In 2013 maakte hij in zeven wedstrijden al tien doelpun ten. In alle competities staat de tel ler dit seizoen alweer op 33. Ronai do staat nu op honderd doelpun ten in 87 wedstrijden in de thuis haven van Real, stadion Bernabéu. Door zijn hattrick kwam hij naast Gento op de zesde plaats op de eeuwige topscorerslijst van de Ko ninklijke. Negentien keer maakte hij al drie of meer treffers. Hij krijgt daarmee Alfredo di Stefano in het vizier. Maar steeds weer moet hij genoe gen nemen met een plaats in de schaduw van Lionel Messi. Die is nog één doelpunt verwijderd van de evenaring van een ander record van Di Stefano, die achttien keer scoorde in een Clasico. Met twee goals in de eerdere wedstrijd tegen Real dit seizoen zette hij de aanval in. Het is een van de weinige re cords die de pas 25-jarige Messi Cristiano Ronaido zoekt op de tribune naar zijn moeder en zoontje, na één van zijn drie goals tegen Getafe. foto Chema Moya/EPA nog niet in bezit heeft. Tegen het arme Osasuna kwam Messi met zijn vier goals voor de derde keer tot een zogenaamde 'poker' in de Liga. Eerder flikte hij het ook te gen Valencia en Espanyol. Internationaal scoorde Messi ooit vier keer tegen Arsenal. Zijn re cord is de vijf doelpunten die hij in een wedstrijd in de Champions League tegen Bayer Leverkusen maakte. Messi overschreed zondag de magische grens van tweehon derd doelpunten in de Spaanse Li ga. Hij staat op 201. Het is slechts een kwestie van tijd voor hij spe lers als Zarra (251), Hogo Sanchez (234), Raul (228), Di Stefano (227), César (224), Quini (219) en Pahino (210) uit de boeken voetbalt. Ronaido dacht met 41 goals twee seizoenen geleden een stevig re cord in de Spaanse liga neer te zet ten. Een jaar later eindigde Messi op vijftig doelpunten. Hij verover de daarmee voor de vierde keer de gouden bal en liet Platini, Cruijff en Van Basten, alledrie goed voor drie gouden ballen, achter zich. Internationaal is Messi op gelijke hoogte gekomen met de legendari sche Vivian Woodward. Die scoor- IT f ARNEMUIDEN De korfballers van TOP uit Arne- muiden hebben zaterdag geen com petitieverplichtingen. Doordat Ani ta de Ridder, speelster van TOP, de interland moet spelen met Oranje onder 19 jaar tegen België is de ge plande wedstrijd in de overgangs klasse tegen Excelsior uitgesteld. De wedstrijd van TOP is verplaatst naar zaterdag 23 februari, aanvang 17.00 uur. Het duel tussen Oranje onder 19 en de leeftijdsgenoten uit België wordt zaterdag in Dordrecht gespeeld. WERKENDAM Benjamin Martha speelt komend seizoen voor topklasser Kozakken Boys. De uit Oost-Souburg afkom stige spits gaat bij de club uit Wer kendam weer samenwerken met Dogan Corneille, die eerder zijn trainer was bij RWH. Corneille wordt bij Kozakken Boys de opvol ger van Michel Langerak, die naar ASWH gaat. Martha speelde in het verleden voor onder meer RCS, NAC (jeugd), Doto, RBC, Quick Boys en Katwijk. Sinds medio 2012 komt hij voor SC Feyenoord uit. MIDDELBURG Pim Bouwman maakte dinsdag in een bekerduel zijn eerste treffer van het nieuwe Finse voetbalsei zoen. De uit Oost-Souburg afkom stige middenvelder benutte een strafschop in het met 2-3 verloren bekerduel met Jyvaskyla JK. Bouw man maakte na 78 minuten de 2-2, maar zes minuten later bezorgde Markkanen Jyvaskyla JK met zijn derde treffer de volle winst. Na drie bekerduels heeft Inter Turku pas één punt. De competitie in Fin land gaat op 13 april van start. LONDEN KORTGENE Collins John moet vrezen dat zijn carrière als profvoetballer er op zit. De pas 27-jarige oud-international is dinsdag vertrokken bij Barnet, de ploeg uit de Engelse vierde divi sie waar Edgar Davids trainer is. Volgens Barnet is het contract van John met wederzijds goedkeuren verbroken. Een dag eerder vertrok Meivin Hol wijn al bij de club. Col lins John kwam vanwege verschil lende blessures slechts tot twee op tredens voor Barnet, dat twintigste staat in de League Two. De in Kortgene woonachtige Arjan de Bruin is aangesteld als interim- coach van eredivisionist Rotter dam Basketbal. Hij neemt tot het einde van dit seizoen de taken over van trainer Randy Wiel, die donderdag met hartritmestoornis sen in het ziekenhuis werd opgeno men. Arjan de Bruin was de afgelo pen twee seizoenen trainer van de mannen van BC Vlissingen. Bij de Walcherse club hield hij zich nog bezig met het opleiden van het technische kader.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32