301 sport Topscorer Pellè ligt tijdens training in de clinch met Martins Indi FC Lienden stapt na zomer uit de topklasse 39 Den Bosch door fans en AZ te kijk gezet AC Milan hengelt Balotelli binnen woensdag 30 januari 2013 WHÊÊÊÊÊÊKÊKmKÊÊÊÊÊÊÊKÊHÊHHKIHÊmKKmKÊm door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Met het mes tussen de tanden wil Feyenoord van avond aantreden tegen PSV. Een dag voor de kwartfinale van de KNVB beker had Ronald Koeman over scherpte bij zijn spelers niets te klagen. De trainer moest zelfs een brandje blussen rond Grazia- no Pellè, want de topscorer kreeg het aan de stok met Bruno Mar tins Indi. „Er waren tijdens de trai ning wat irritaties", probeerde Koe man het voorval te bagatelliseren. „Pellè heeft zijn excuses aangebo den." De Italiaan deelde tijdens de laat ste training voor het bekerduel een elleboogstoot uit aan Martins Indi, die als door een adder gebeten rea geerde. Het opstootje had al snel veel weg van een rugby scrum, om dat meer spelers zich ermee be moeiden. Staat de topscorer onder hoogspanning omdat hij na de winterstop nog niet heeft ge scoord? Zijn meerdere Feyenoor- ders extra prikkelbaar na twee top wedstrijden die niet werden ge wonnen? Misschien volgt het ant woord vanavond wel in Eindho ven, waar Feyenoord na de duels met Ajax (3-0) en FC 1\vente (0-0) aan de bak moet tegen PSV. De kwartfinale markeert voor bei de clubs het einde van de maand januari. PSV kwam met de neder laag tegen FC Zwolle (1-3) slecht door Ron Broersma LIENDEN - Zondag-topklasser FC Lienden houdt op te bestaan. De huidige nummer drie van de rang lijst maakt dit seizoen wel af, maar gaat daarna verder als zaterdag club. Dit maakte het bestuur en de Stichting Voetbalondersteuning Lienden dinsdagavond bekend. De uit Tholen afkomstige Jörg van Nieuwenhuyzen (ex-Hoek) staat bij FC Lienden onder de lat. „We hebben in december onze plannen kenbaar gemaakt om het budget drastisch te verlagen en te stoppen met aantrekken van spe lers van ver buiten de regio", ver klaart hoofdsponsor Adrie Tim mer. „Het idee was om als regiona le club, met tien spelers uit de hui dige selectie als fundament, de ko mende twee jaar te overleven en ons dan te plaatsen op het mo ment dat de KNVB de top van de zaterdag- en de zondagtopklasse gaat samenvoegen tot één super klasse. Maar inmiddels is ons dui delijk geworden dat een groot aan tal van die spelers nu terugkomt op de gemaakte afspraken. Daar mee valt de basis volkomen weg en zijn we genoodzaakt om ande re maatregelen te nemen." In de ogen van FC Lienden is aan voerder Niek Ripson de grote boos doener. „Hij zou de kapstok vor men voor het nieuwe FC Lien den", stelt Nico Wagenvoort na mens de Stichting Voetbalonder steuning Lienden (waar alle con- Na de rode kaart voor Joey Brock speelde FC Den Bosch nog ruim 39 minuten met slechts negen man. uit de winterstop maar herstelde zich tegen Heracles (5-1-zege). Feyenoord ging pijnlijk onderuit in de Arena en won ook niet van FC Twente. „Tegen Twente speel den we een uur lang goed", zei Koeman. „Daarna schakelden de aanvallers niet meer zo goed om, waardoor het veld te groot werd. Als we tegen PSV kans willen ma ken, dan moet het uur tegen T\ven- te negentig minuten worden." Eerder dit seizoen verloor Feye noord het competitieduel in Eind hoven met 3-0. Vanavond starten de Rotterdammers opnieuw als un derdog. „We komen van ver met deze club en er ontbreken nog ge noeg zaken in ons spel. Met name in uitwedstrijden kwamen we te kort. Toch vind ik dat vaak wordt vergeten dat wij tegen Twente en nu weer tegen PSV met drie jon gens van achttien jaar spelen. In het oordeel over Feyenoord moet je dat meenemen. PSV is verder, denk ik. Maar die jonge spelers worden wel sterker door het spe len van dit soort wedstrijden." Ruben Schaken ontbreekt van avond tegen PSV. De rechtsbuiten kreeg na het duel met Ajax een te rugslag en richt zich op het compe titieduel van zondag tegen Willem II. Sekou Cissé en lohn Goossens keren na blessures terug in de se lectie. Verdediger Kaj Ramsteijn speelt de rest van dit seizoen op huurbasis voor VW-Venlo. tractzaken zijn ondergebracht). „Samen met andere sterkhouders als Revy Rosalia en René van Die ren vormde hij het hart van de nieuwe selectie. Ripson zag dat he lemaal zitten, was volkomen ak koord, maar tekende vorige week plotseling voor Spakenburg." „Van Dieren vond het aanvanke lijk prima ^)m wat in te leveren, maar keerde vorige week op zijn schreden terug. Rosalia liet nu plots weten voor zijn gezin te kie zen in plaats van het voetbal en haalde dus ook bakzeil. Dan houdt het hele verhaal op, want onze aanvankelijke doelstelling was niet meer realistisch." Timmer: „We gaan onszelf niet verloochenen. We hebben duide lijk gesteld een regioclub te wor den en dat spelers niet verder weg mogen komen dan uit een cirkel van 25 tot 30 kilometer rond Lien den. Daar houden we ons aan, we moeten ook onder ogen zien dat we nu de kwaliteit gaan missen om twee jaar lang in de zondag topklasse te overleven. Dan maken me maar gelijk een rigoureuze stap: aan het einde van dit seizoen houdt de zondagtak op te be staan." Het huidige zaterdagteam van FC Lienden is momenteel koploper in de derde klasse van het district Oost. Wagenvoort: „Dat wordt dus ons niveau. Met diezelfde jongens uit dat team, aangevuld met wat overblijft van onze zondagselectie en de nieuw gescoute talenten." Een deel van de aanhang van FC Den Bosch misdraagt zich tij dens de bekerwedstrijd tegen AZ. De Amerikaanse spits Jozy Altidore wordt bestookt met oerwoudgeluiden en het duel wordt in de tweede helft stilge legd. AZ verslaat de ploeg van Arnemuidenaar Jan Poortvliet eenvoudig met 0-5. door Norbert Kleinherenbrink DEN BOSCH - Wat een mooie Bra bantse voetbalavond had moeten worden in stadion De Vliert, liep dinsdagavond voor FC Den Bosch uit op een drama. Door ernstige misdragingen van een klein deel van het fanatieke thuispubliek was het duel met AZ in de kwartfina les van het KNVB-bekertoernooi een dieptepunt in de clubhistorie. De zware nederlaag (0-5) en de ro de kaarten voor Jelle de Bock en Joey Brock konden er op de inkt zwarte avond voor FC Den Bosch nog wel bij. De vooruitzichten waren voor FC Den Bosch al voor het begin van het duel slecht. De nummer der tien van de Jupiler League had in 2013 door het winterse weer nog geen serieuze wedstrijd gespeeld. FC Den Bosch had bovendien de pech dat AZ vol zelfvertrouwen naar De Vliert kwam. Met twee royale overwinningen tegen Vites se en VW-Venlo (beide 4-1) toon de de ploeg van trainer Gertjan Verbeek na de winterstop aan dat er nog wel degelijk dit seizoen re kening met de huidige nummer De FC Den Bosch-spelers Daan van Dinter (links) en Moreno Rutten spre ken de eigen supporters toe nadat het duel tijdelijk is gestaakt. negen van de eredivisie gehouden dient te worden. Vanaf de aftrap in het lang niet vol le stadion maakte AZ een gecon centreerde en gedreven indruk. Voor het beperkte FC Den Bosch was er geen houden aan. Bij de rust leidde de bij vlagen swingen de Alkmaarders al met 0-4 door treffers van Viktor Elm, lohann Berg Gudihundsson, Adam Maher en Jozy Altidore (strafschop). Na de vierde treffer van de bezoekers wilde scheidsrechter Reinold Wie- demeijer - die onder andere geas sisteerd werd door Angelo Boon man - van het veld gaan nadat er wederom oerwoudgeluiden vanaf de tribune te horen waren. Altidore, tegen wie de discrimine rende kreten waren gericht, drong er zelfbij de arbiter op aan om de wedstrijd voort te zetten. Door een rode kaart voor De Bock, die de strafschop veroorzaakte, stond het zwaar aangeslagen FC Den Bosch toen al met tien man. Na een emotionele oproep in de rust door directeur Peter Bijvelds aan de eigen aanhang om zich toch vooral goed te gedragen in de tweede helft, moest de thuisploeg al snel met negen spelers verder. Joey Brock kreeg rood voor een zware charge op Dirk Marcellis. Daarna werd er vanaf de tribune onder meer met sneeuwballen ge gooid en dat was voor Wiedeme- ijer de belangrijkste reden om het duel nu wel stil te leggen. Ook was er weer sprake van racistische ui tingen. Na een korte onderbreking kon het turbulente bekerduel als nog worden uitgespeeld. Maher be paalde de eindstand in de trieste bekerwedstrijd nog op 0-5. MILAAN - De omstreden aanvaller Mario Balotelli ver volgt zijn loopbaan bij AC Milan. De Italiaanse interna tional (22) komt over van Manchester City, dat volgens de krant Gazzetta dello Sport zo'n 20 miljoen euro voor Balotelli krijgt. Dat bedrag kan via bonussen nog op lopen tot 23 miljoen. Balotelli wordt vandaag in Milaan verwacht voor de medische keuring en om tot een per soonlijk akkoord te komen voor een contract dat loopt tot de zomer van 2017. Balotelli speelde in het verle den voor stadgenoot Inter. foto Pier Paolo Ferreri/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30