22 zeeland Zware kritiek op Verstopte wijziging' Veerse Kreek krijgt langzaam vorm Landelijk keurmerk voor steunpunt vrijwilligers Middelburg wil samen met inwoners fors aan energiebesparing gaan doen Trekvlotten moeten wandelaar van wal naar eilandje naar wal brengen a De dijkgraaf Centrummanager Melissen vertrekt ff w LPM: geen open kaart naar inwoners toe woensdag 30 januari 2013 door Emile Calon vlissingen - De raadsfractie van de LPV vindt dat de gemeente Vlis singen geen open kaart speelt met de omwonenden van camping De Nolle. In een brief aan hen wijzen de raadsleden erop dat er een aan passing van het bestemmingsplan in de maak is zodat de camping het oude midgetgolfterrein ook kan gebruiken als terrein voor ver- blijfsrecreatie. Die aanpassing zit volgens de raadsleden verstopt in de tekst. Raadslid Pim Kraan zegt onom wonden dat dit een voorbeeld is hoe het echt niet moet. „Hier is geen openheid naar de burgers ge geven." Hij vindt dat een gemeen te zo niet mag handelen. „De om wonenden hadden op de conse quenties van de aanpassing van het bestemmingsplan gewezen moeten worden." Volgens hem wordt 'nergens in het voorstel noch in de toelichten de tekst van 55 pagina's hiervan ge wag gemaakt, zodat de veranderin gen gemakkelijk over het hoofd kunnen worden gezien.' Wij vin den deze handelwijze niet correct, schrijven de raadsleden van de LPV in de brief aan de omwonen den. Kraan geeft ook aan dat hij door gemeenteambtenaren in eer ste instantie niet correct werd geïn formeerd. Toen hij navraag deed zou hij te horen hebben gekregen, zo zegt hij, dat het öm minimale aanpassingen ging. Later die dag kreeg hij te horen dat de aanpassin gen toch iets ingrijpender waren, aldus het gemeenteraadslid. „Maar het zou nog steeds van onderge schikt belang zijn." Kraan wijst er echter op dat het om de aanpas sing van 1200 vierkante meter gaat. „Dat noem ik geen onderge schikt belang." Wethouder Lambert Prevoo (PSR) laat in een reactie weten dat hij gaat uitzoeken of de procedures correct zijn toegepast. Als dat niet het geval is> dan zal hij ervoor zor gen dat de omwonenden alsnog de juiste informatie krijgen, zo be looft hij. Hij geeft aan dat de bestemmings planwijziging te maken heeft met het verbeteren van de kwaliteit van de camping. Door de aanpas singen van het bestemmingsplan kan het bedrijf grotere kavels aan bieden. „Het gaat niet om een uit breiding van het aantal staanplaat sen maar om het bieden van meer kwaliteit aan de gasten van die camping." De raadsleden van de LPV vinden de kwestie dusdanig belangrijk dat ze nu al aankondigen dat ze tij dens de commissievergadering van 12 februari het college van Bur gemeester en Wethouders gaan vragen om 'niet met dit plan op deze wijze door te gaan'. Even tueel zal de fractie tijdens de daar opvolgende raadsvergadering met een amendement komen. 'De ervaringen met de trekvlotten die nu in de Veerse veste liggen zijn goed. Mensen zijn er enthousiast over. We willen straks in de Kreek ook twee trekvlotjes neerleggen. Dan hoeven wandelaars niet helemaal om te lopen naar de Landschuurweg om over te steken'. door Annemarie Zevenbergen Baggeren is begin deze week nog niet goed moge lijk vanwege het resteren de ijs op de Grote Kreek en de vesten bij Veere. „Tja", zegt dijkgraaf Toine Poppelaars laco niek; „zo'n baggerbootje gaat daar nog niet doorheen, het is geen tan ker. Maar in de loop van de week kunnen we weer beginnen." Het waterschap Scheldestromen loopt daardoor vertraging op in zijn werkzaamheden aan de Veer se Veste en Kreek. Poppelaars: „Dat lopen we wel weer in, eind april blijft de deadline. We had den op voorhand al wat reserve in gebouwd in het schema, maar die reservetijd verdwijnt zo wel." De Veerse Kreek en Vesten onder gaan een grote opknapbeurt, wa terschap Scheldestromen, provin cie Zeeland, gemeente Veere en Staatsbosbeheer werken in dit pro ject samen om de waterkwaliteit en de stabiliteit van de oevers te verbeteren. Ook wordt het gebied aantrekkelijker gemaakt voor wan delaars, en andere recreanten, on der meer door de aanleg van vis- steigers, uitkijkpunten, touwbrug, wandelroutes en ruiterpaden. Het waterschap legde vanaf 15 ja nuari een deel van de werkzaam heden stil voor ijsclub Veere. In het noordelijke deel van de Veerse buitenvest bij de Langedam, 't Noordje in de volksmond, kan al tijd als eerste geschaatst worden. Later in de week kon het water schap ook niet langer baggeren in de Grote Kreek vanwege ijsvor- ming. Andere werkzaamheden zoals het aanbrengen van "beschoeiing, het plaatsen van vissteigers en het aan leggen van de fundering voor het uitkijkpunt aan de Polredijk kon den wel gewoon doorgaan. Dijk graaf Poppelaars: „We liggen ver der goed op schema. Het werk voor het uitkijkpunt vordert. De fundering wordt nu neergelegd. De dijk moet daar een stukje ver breed. Vanaf dat uitkijkpunt, waar mensen op en in kunnen klim men, heb je straks een prachtig, wijds zicht over de hele kreek." „De wandelpaden liggen er, maar zijn nog bedekt met grof puin. Zo lang er groot materieel overheen rijdt, blijft dat zo. Straks worden ze afgedekt met een schelpenlaag." Hij is enthousiast over de trekvlot ten. „De ervaring met de twee vlot jes die nu in de veste liggen, zijn heel goed. Mensen vinden het leuk en gebruiken ze veel. Boven dien, de vlotjes over de kreek zor gen er straks voor dat de wande laar niet een heel eind moet omlo pen om via de Landschuurweg aan de andere kant te komen." „Het gebied ziet er nu nog niet aantrekkelijk uit. Het is echt een rommeltje. Maar het zal er met een paar weken wel publieksvrien delijker uitzien." De herinrichting van de kreken en de Veerse vesten kost in totaal vijf miljoen euro. Daarvan wordt an derhalf miljoen betaald door het ministerie van Infrastructuur en Milieu en een half miljoen door de provincie. Waterschap, gemeen te Veere en Staatsbosbeheer beta len ook mee. Daarnaast is er Eur- pees geld beschikbaar. MIDDELBURG - Maarten Melissen vertrekt als centrummanager in Middelburg, laat ondernemersvere niging VOM weten. Melissen werd drie jaar geleden aangesteld met de titel 'citymarketeer'. Zijn taak was om diverse partijen in het cen trum bijelkaar te brengen en Mid delburg klaar te maken voor de strijd in de race om de titel 'Beste Binnenstad'. Melissen verruilt zijn werk in Middelburg voor een baan bij een internetbedrijf in Rotter dam. Hij hield zich in Middelburg onder meer bezig met de digitale communicatie naar ondernemers, het lichtplan en het organiseren van Middelburg Winterstad. door Annemarie Zevenbergen Via twee trekvlotten in de Veerse Kreek kunnen wan delaars straks een over steek maken. Omdat de afstand over het water te groot is, wordt een 'halteplaats' op een klein ei landje aangelegd. Het waterschap Scheldestromen, dat bezig is met het project Veerse Kreek en Veste, heeft hiervoor een vergunning aangevraagd bij de ge meente Veere. Dit is noodzakelijk omdat de aan leg van wandelpaden en de twee trekvlotten niet passen binnen het huidige bestemmingsplan Be schermd Stadsgezicht Veere. De geldende agrarische bestemming laat daar geen toeristische-recrea tief medegebruik toe. Het college van burgemeester en wethouders van Veere staat posi tief ten opzichte van deze wijzing. Omdat het college in een aantal ge vallen gemandateerd is om de wij ziging verder uit te werken, zoals hier het geval is, hoeft de gemeen teraad hierin geen besluit te ne men. Het college meent dat met de aanleg van de wandelroute en de vlotten 'de landschappelijke waarden van het gebied niet wor den aantegast'. De Walcherse Wel stands- en Monumentencommis sie heeft inmiddels ook positief ge adviseerd. De raad wordt donder dagavond tijdens de vergadering geïnformeerd over de stand van za ken. De vergunning ligt vanaf 6 fe bruari zes weken ter inzage. door Femke Meijboom MIDDELBURG - Het vrijwilligers- steunpunt Samen Vrijwillig van de Stichting Welzijn Middelburg (SWM) krijgt vandaag als eerste in Zeeland het keurmerk Steunpunt Vrijwillige Inzet. Dit kwaliteits- stempel wordt verstrekt door de Vereniging Nederlandse Organisa ties Vrijwilligerswerk. Een half jaar geleden is de nieuwe website van het vrijwilligerspunt in Middelburg live gegaan. Op de website kan jong en oud op zoek naar informatie en vacatures voor vrijwilligerswerk in Middelburg. Sam van Bakergem van SWM zegt dat ook jongeren volwaardige vrij willigers zijn. „Of ze nu kennisma ken met vrijwilligerswerk in hun maatschappelijke stage, vrijwilli gerswerk doen als onderdeel van hun studie aan de Hogeschool Zee land of in hun eigen vereniging ie dere week meehelpen. Wij nemen alle vrijwilligers serieus, of je nu 14 jaar bent of 45." Voor 2013 heeft Samen Vrijwillig volop plannen. Zo wordt samengewerkt met Scal- da voor de invulling van de X-pe- rience Week in april. De SWM vindt vrijwilligerswerk heel belang rijk: 'vrijwilligers zijn onmisbaar voor de samenleving'. MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg wil actief de samenwer king zoeken met de eigen inwo ners op het gebied van energiebe sparing. Wethouder Ed de Graaf roept inwoners dan ook op om ac ties en ideeën op dat terrein door te geven. „Want van elkaar kun nen we leren en anderen inspire ren." De acties en ideeën kunnen vol gens hem aangedragen worden via een speciale button op de website van de gemeente: www.middel- burg.nl. Onder alle inzenders wor den diverse energiecadeaus ver loot. Middelburg gaat energieneutraal. En daar hebben we iedereen voor nodig, aldus de wethouder. De gemeente werkt volgens hem al jaren aan een actief beleid op het gebied van klimaat en energie. „Om ervoor te zorgen dat we een leefbare aarde doorgeven aan onze kinderen en kleinkinderen is het noodzakelijk om extra stappen te nemen." De gemeenteraad heeft inmiddels zijn voorstel bekrachtigd om te streven naar een energieneutraal Middelburg in 2050. De Graaf: „De gemeente kan deze ambitie niet al leen bereiken en vraagt om de in zet van alle inwoners en onderne mers." Om in 2050 substantieel minder energie te gebruiken, en te regelen dat alle energie die in Middelburg wordt opgewekt duurzaam is, moet nog veel gebeuren. De ge meente gaat de komende jaren stappen zetten om dit doel te be reiken, aldus de wethouder. De Graaf: „We willen actief de sa menwerking zoeken met diverse partijen. Want we kunnen dit na tuurlijk niet alleen. Verder blijven we als gemeente het gebruik van de fiets en elektrisch rijden bevor deren, voeren we onze aanbeste dingen duurzaam uit en stimule ren we het energiezuinig maken van huizen en bedrijfspanden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22