Ontdek TURKIJE PZC Bloemen voor Beatrix Obama spreekt Syrische volk toe Deal overeind Zeeuwen trekken aan de bel KRA5.NL f Word ook abonnee! Belastingdienst trekt volgens reorganisatievoorstel in bij Rijkswaterstaat in Middelburg ECONOMIE Onderhandelingen over nieuwe cao's zwaar onder druk CULTUUR Ramsey Nasr neemt afscheid als Dichter des Vaderlands 17 UW MENING 725 reacties niet gaat over de sluiting van Zal- co, Neckermann en Thermphos. Maar u gaat wel over de bezuini gingen op rijksdiensten en het wegtrekken ervan uit Zeeland. De dreigende sluiting van de gevange nis gaat ten koste van banen en van veiligheid. Als Torentijd wordt gesloten, moeten de 2500 arrestan ten die jaarlijks worden binnenko men naar Vught worden gebracht. Dat is ondoenlijk." pagina 2/3: 'helemaal niet schieten is altijd mis' pagina 3: commentaar Ga naar www. pzc. nl/abon neren Zie www.kras.nl/72852 Fiscus blijft in Zeeland door Frank Balkenende middelburg - De Belastingdienst blijft vrijwel zeker in Zeeland. Het voorstel is de dienst onder te bren gen in het kantoor van Rijkswater staat in Middelburg. De belasting kantoren in Goes en Terneuzen worden in dat scenario afgestoten. Dat bevestigt een woordvoerder van de Belastingdienst. Staatssecre taris Frans Weekers (WD) van Fi nanciën overweegt meer dan de helft van de belastingkantoren te sluiten. De ingreep zal naar ver wachting niet leiden tot gedwon gen ontslagen bij de Belasting dienst. Voor Zeeland ligt er een voorstel om het personeel van de belasting kantoren te bundelen in Middel burg, in het pand van Rijkswater staat. Dat is efficiënter en bespaart kosten. Volgens de woordvoerder van de Belastingdienst zal de concentratie van medewerkers geen grote gevol gen hebben voor de werkgelegen heid. „Er zal een licht verlies aan banen mee gepaard gaan. Hoeveel kan ik niet zeggen." De Belastingdienst is met 380 fte een behoorlijk grote werkgever; in Zeeland. De vrees be stond dat in het kielzog van ande re vertrekkende rijksdiensten ook de Belastingdienst zou volgen. Steeds weer dook verhuizing naar Breda als een reëel scenario op. De gemeenten Goes en Terneuzen lie ten samen met de provincie al een onderzoek uitvoeren naar de gevol gen ervan. Er kwam tevens een Zeeuwse lobby vanuit onderne mers en financiële dienstverleners op gang voor behoud van de Belas tingdienst. Staatssecretaris Weekers neemt medio dit jaar een besluit over het reorganisatieplan. WOENSDAG 30 januari 2013 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 255e jaargang nr. 25 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 Buien, 12° washington - De Amerikaanse president Barack Obama heeft zich in een video tot het Syrisch volk gericht en verklaard dat Ame rika zich bij Syrië 'betrokken' voelt. In de boodschap, die via Twitter werd verspreid, maakte hij ook bekend dat de Amerikaanse hulp aan de bevolking van Syrië fors is uitgebreid. Amerika trekt 155 miljoen dollar uit voor huma nitaire en medische hulp, boven op de 210 miljoen dollar die eerder beschikbaar was gesteld. amsterdam - De afspraken die het Openbaar Ministerie (OM) heeft gemaakt met de kroongetuige in het liquidatieproces Passage, zijn toegestaan, vindt de rechtbank in Amsterdam. Het OM sprak met Peter la S. een lagere strafeis af in ruil voor zijn verklaringen en ook is er een deal gesloten over getui genbescherming. pagina 10: levenslang voor trio DEN HAAG - Bij Paleis Huis ten Bosch worden boe- Beatrix en de inhuldiging van Willem-Alexander rond de troonswisseling en de gemeente heeft DE STELLING ketten afgeleverd voor koningin Beatrix, de dag als koning. „Het wordt veel en hard werken, maar drie maanden de tijd om alles tot in de puntjes nadat de vorstin haar aftreden heeft aangekon- het moet zeker kunnen", zei een woordvoerder te organiseren. foto Robin Utrecht/ANP Den Haag kan niets voor digd. Op alle fronten zijn gisteren de voorberei- van burgemeester Eberhard van der Laan van Am- pagina 4 t/m 9: nieuws en achtergrond over de Zeeland betekenen dingen begonnen voor het afscheid van koningin sterdam. De hoofdstad is het decor van het feest troonsafstand van koningin Beatrix -> Reageer op pzc.nl Willem-Alexander wordt een goede koning Rondreis Cappadocië 8 dagen o.b.v. halfpension Vertrek: van 19 februari t/m 15 oktober Deze sprookjesachtige rondreis laat u kennis maken met een uniek stukje Turkije. Met o.a. een bezoek aan Cappadocië, dat bekend staat om het maanlandschap, de mysterieuze grotwoningen en ondergrondse steden. We rijden terug via de oude karavaanroute en bezoeken een karavanserai. We eindigen met een stadstour door Antalya. waarom zou je meer betalen den haag - Tientallen Zeeuwen hebben dinsdag de noodklok ge luid in de Tweede Kamer. Reorga nisaties bij politie en justitie ko men bovenop faillissementen van Thermphos en Zalco. Den Haag moet meer nadenken over de ge volgen van maatregelen voor Zee land. De groep Zeeuwen, gehuld in een shirt 'Houd Zeeland sterk' vroeg de woordvoerders van Veilig heid en Justitie in de Kamer reke ning te houden met het verlies van banen. René Verhulst, burge meester van Goes: „Ik weet dat u

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1