io I binnenland Levenslang voor trio in Passageproces i i OM kan na uitspraak Amsterdamse rechtbank kroongetuigen blijven inzetten Vonnissen in liquidatieproces Passage woensdag 30 januari 2013 AMSTERDAM - In het grote Amster damse liquidatieproces Passage zijn gisteren drie mannen veroor deeld tot een levenslange gevange nisstraf Volgens de rechter zijn Jes se R. (44), Mohamed R. (40) en Siegfried S. (65) schuldig aan meer dere liquidaties in de onderwereld. Jesse R. spant daarbij de kroon: de rechtbank verklaarde bewezen dat hij bij zes moorden en twee moordpogingen betrokken is ge weest en een moord heeft uitge lokt. Hij gaat in hoger beroep. Ook Mohamed R. tekent beroep aan. Van Siegfried S. was dit giste ren nog niet bekend. Kroongetuige Peter la S., eveneens betrokken bij een moord, kreeg acht jaar cel, zoals het Openbaar Ministerie (OM) had geëist. Deze gehalveerde strafeis was onderdeel van de kroongetuigendeal die La S. met het OM sloot. Het OM toonde zich 'heel tevreden' dat de deal met La S. overeind is gebleven, dat de kroongetuige overwegend als EIS: levenslang levenslang levenslang 8 jaar levenslang VONNIS: levenslang 6 maanden levenslang 1 jaar betrouwbaar is gekwalificeerd en dat de rechtbank het bewijs groten deels op zijn verklaringen heeft kunnen baseren. Toch heeft het OM ook redenen om zich minder vrolijk te maken: Dino Soerel en Ali A., twee belang rijke verdachten in het proces van wie justitie zei dat zij opdrachten voor huurmoorden hebben gege ven, gingen vrijuit voor wat be treft de liquidaties. Justitie had tegen beiden levens lang geëist. Zeker in het geval van Soerel gaf de rechtbank het OM er van langs. Justitie heeft in samen spraak met de kroongetuige infor matie achtergehouden, volkomen tegen de regels in. Deze informatie ging over de rol van Willem Holleeder als op drachtgever. La S. durfde dat deel van zijn verklaringen niet prijs te geven, hij vreesde voor zijn eigen veiligheid en die van zijn familie. Het OM had die afspraak niet mo gen maken, vindt de rechtbank. Di no Soerel, door het OM gezien als 0 31 maart 1993, moord op Samir Hadsiselimovic en Djordje llic, Ouderkerk aan de Amstel a 19 april 1993, moord op Tonnie van Maurik, Amsterdam-Amstel 0 8 mei 1993, moord op Henie Shamel en Anne de Witte in Antwerpen 4* 2 november 2005, moord op Kees Houtman, Amsterdam-Osdorp O 20 april 2006, moord op Thomas van der Bijl, Amsterdam-Bos en Lommer t bij moord betrokken In het Passageproces zijn 11 verdachten aangeklaagd voor moordplannen en 7 daadwerkelijk uitgevoerde liquidaties. Behalve kroongetuige Peter la S. ontkent of zwijgt iedereen. Sjaak B. Fred R. i Chay Pin S. Siegfried S. Freek S. Nanpaul de 3,5 jaar 30 jaar 12 jaar levenslang 10 jaar 15 jaar levenslang 12 jaar levenslang vrijspraak 8 jaar ANP opdrachtgever, heeft er schade maanden opgelegd, wegens wit- poorten. Ali A. kreeg 1,5 jaar we- door geleden. Soerel kreeg zes wassen en het bezit van valse pas- gens witwassen. Het OM kondig-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 10