'Miljonair verhoord om roof Kunsthal' Beneluxtrein terug om Fyra te vervangen Langetermijnopiossing blijft uit Kamp praat over aardbevingsgevaar WhatsApp past beveiliging aan Ouders Ribberink niet tevreden met excuses Bomans centraal bij Nederland Leest BOEKAREST - De Roemeense mode miljonair Catalin Botezatu (47) uit Boekarest wordt door de Roe meense politie verhoord in ver band met de gestolen schilderijen uit de Kunsthal in Rotterdam. Dat meldt de Roemeense televisiezen der Realitatea TV. Botezatu is eerder door de media genoemd als de zakenman aan wie twee van de zeven gestolen schilderijen te koop waren aange boden. Dat contact zou tot stand zijn gekomen tussen de drie ver moedelijk bij de diefstal betrokken Roemenen die vorige week dins dag zijn opgepakt en een assistent van de modeman. Botezatu heeft ten overstaan van de media altijd ontkend ook maar iets te weten van de gestolen schil derijen. Hij zegt nooit te zijn bena derd door verkopers dan wel door zijn assistent. Het Nederlandse politieteam dat samen met een officier van justitie in Roemenië onderzoek deed naar de kunstroof in Rotterdam, is weer terug in Nederland. „In Boekarest is nuttige informatie uitgewisseld, waarmee het onder zoeksteam in Nederland verder aan de slag gaat", liet de politie Rotterdam-Rijnmond gisteren we ten. De Nederlanders waren naar Roemenië afgereisd na de aanhou ding van drie mannen die worden verdacht van betrokkenheid. Even tuele vervolging van de verdach ten zal in Roemenië plaatsvinden. De Roemeense politie heeft: de computers van de drie verdachten in beslag genomen. Ze hoopt daar mee nieuwe aanwijzingen in het onderzoek te verkrijgen, zo meld de de perswoordvoerster van de Roemeense politie. dinsdag 29 januari 2013 MM MMM NS en NMBS komen deze week met alternatief voor de Fyra-dienst tussen Amsterdam en Brussel. Spoorbeheerders: er is ruimte op regulier spoor voor 'oude Beneluxtrein'. Lot Fyra-treinen onduidelijk. door Francine Wildenborg BRUSSEL - De Nederlandse Spoor wegen en de Belgische vervoerder NMBS beloven dat er eind deze week een plan ligt voor een alter natieve verbinding tussen Amster dam en Brussel. Hoogstwaarschijn lijk komt de Beneluxtrein, die kort geleden uit roulatie is gehaald, tij delijk terug. Dat werd gisteren dui delijk in een hoorzitting over de Fyra-kwestie in het Benelux-parle- ment in Brussel. De hogesnelheidstrein Fyra is be gin deze maand uit de roulatie ge haald wegens technische manke menten. Het is nu alleen mogelijk met de kostbare Thalys van Am sterdam naar Brussel te reizen, of met een reguliere trein door mid del van drie keer overstappen. Vol gens Nederlandse en Belgische Ka merleden een onacceptabele situa tie. Betty de Boer (WD) vindt de gang van zaken te traag. „Ik wil geen alternatieve plannen, ik wil treinen", aldus het Tweede Kamer lid gisteren tijdens de hoorzitting. Ook Liesbeth van Tongeren (GroenLinks) vindt de belofte van de twee vervoerders niet afdoen de. „Ik had verwacht dat de NS tij dens de hoorzitting met een tege moetkoming aan de reiziger zou komen. Zijnde concreet een alter natieve verbinding of in elk geval een compensatie In de kosten, zo dat mensen wél de Thalys kunnen gebruiken, maar niet 80 euro hoe ven te betalen." Wanneer en óf de Fyra überhaupt weer gaat rijden tussen Amster dam en Brussel, is nog altijd ondui delijk. NS en NMBS geven de Itali aanse fabrikant van de treinen, An- saldoBreda, drie maanden om de treinen in orde te krijgen. Lukt dat niet, dan kunnen ze proberen van het contract met de fabrikant af te komen. Voor België een realistischer scena rio dan voor Nederland, zegt De Boer, die denkt dat beide landen andere belangen hebben. „De trei nen die de NMBS heeft besteld, zijn nog niet geleverd, bovendien zijn het er maar drie. Nederland heeft negen van de zestien treinen al op lang parkeren staan." Ook Van Tongeren denkt dat de Fyra-deal voor Nederland dramati scher uitpakt. „Wij kunnen niet zomaar overstappen op andere treinen." NMBS-voorman Mare Deschee- maecker beaamde gisteren in Brus sel dat de behoefte van reizigers in beide landen verschilt. Nederland zou meer behoefte aan Fyra-trei nen hebben voor binnenlands ver voer (Amsterdam, Breda), de Bel gen vooral om de grens over te ste ken naar Nederland. NS en NMBS proberen nu zo snel mogelijk een klassieke treinverbin ding in het leven te roepen, net als de Beneluxtrein die tot voor kort reed. De Nederlandse spoorbeheer- der Prorail ziet ruimte op het spoor tussen Den Haag en de grens. Vanaf Amsterdam is het las tiger, maar niet onmogelijk. De Tweede Kamer debatteert volgen de week over de Fyra. LOPPERSUM -"Minister Henk Kamp van Economische Za- gen in de toekomst heftiger kunnen worden. Bestuur- ken praat met dorpsbewoners in Loppersum. De minis- ders en bewoners vragen de minister in te grijpen. De ter was gisteren op bezoek in het Groningse gebied dat Veiligheidsregio Groningen heeft gisteren bij Kamp geld door gaswinning soms wordt opgeschrikt door aardbe- gevraagd om zich te wapenen tegen toenemende risi- vingen en waarover vrijdag bekend werd dat de bevin- co's. foto Catrinus van der Veen/ANP MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMIIMMMMMMMMMMMM DEN HAAG WhatsApp heeft de beveiliging van persoonsgegevens op de populaire mobiele app aangepast na onder zoek van het College Bescherming Persoonsgegevens en de Canadese zusterorganisatie OPC. Volgens de privacytoezichthouders waren tal van persoonlijke gegevens via WhatsApp ongevraagd en vrijelijk toegankelijk en dat is in strijd met de privacywetgeving. DEN HAAG De ouders van Tim Ribberink, die in november zelfmoord pleegde, stappen naar de Raad voor Journa listiek. Ze accepteren de excuses van de Vara niet na een radiopro gramma waarin twijfels zijn geuit over de echtheid van de afscheids brief van Tim. Daarin meldde hij dat hij het gepest worden beu was. Tims vader zei dat de uitzending voelde 'als een moordaanslag'. AMSTERDAM Wie lid is van een bibliotheek, krijgt in november Erik of Het klein insectenboek van Godfried Bomans cadeau. Het boek staat dit jaar cen traal tijdens de campagne Neder land Leest. Dat maakte de Stichting Collectieve Propaganda van het Ne derlandse Boek gisteren bekend. Schrijver Godfried Bomans werd 100 jaar geleden geboren in Den Haag. Hij overleed in 1971. G) AutoTrack.nl D« zorgvuldige autosite. Win ook je aankoopbedrag terug! Koop in december of januari een occasion via AutoTrack.nl en win net als Sandra winnaar van 2008, het aankoopbedrag terug. Kijk op AutoTrack.nl voor de actie en de voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 9