Beatrix treedt af 17 m "Zij vervulde de rol van stabiele en verbindende "Ze was een briljante ceo van een heel grote onderneming met een heel groot hart." "Op momenten van groot verdriet of bij intense vreugde was zij er voor het hele volk." "Zit ik me toch een partij te janken hier. Ik dank u wel, mooie Koningin." Partijen onwetend Geen IOC-lid meer Speciale postzegel Voorzitterschap RvS Wonen op Eikenhorst "Koningin treedt af ten gunste van haar zoon van middelbare leeftijd (nee sorry, Charles, niet DIE koningin, die van Nederland)." Daily Mail (Engeland): "Ik kan me nog herinneren dat ze een keer contact met ons opnam omdat ze incognito met mensen in Rotterdam-Zuid wilde komen praten. Dat heeft ze dan OOk precies ZO gedaan. Ahmed Aboutaleb (burgemeester Rotterdam) Extra ministerraad "De koningin is een groot voorbeeld voor velen." "Beatrix heeft belangrijke rol gespeeld om het koningshuis meer bij de tijd te brengen." "Een hardwerkend en professioneel staatshoofd, dat de belangen van ons lahd ook over de grenzen uitstekend dient." "Indrukwekkende toespraak van de koningin #Beatrix. Mooi van taal, warm, betrokken en lief. Het raakte me." dinsdag 29 januari 2013 A Halbe Zijlstra (WD) Jeroen Krabbé (acteur) Sybrand van Haersma Buma (CDA) Georgina Verbaan Het kabinet komt vanochtend voor een extra vergadering bijeen. Het bespreekt dan het aangekondigde terugtreden van koningin Beatrix. De Eerste en Tweede Kamer star ten de voorbereiding van de Vere nigde Vergadering op 30 april waar in Willem-Alexander wordt inge huldigd als nieuwe koning. Geen belletje of seintje van de pre mier: ook fractievoorzitters in de Tweede Kamer bleken gisteren aan het eind van de middag overvallen door het bericht dat de troonsaf stand van Beatrix aanstaande was. „Wij wisten net zoveel als jullie", aldus CDA-voorman Sybrand van Haersma Buma. Willem-Alexander zal als koning te rugtreden als lid van het Internatio naal Olympisch Comité (IOC). „Tij dens zijn aantreden in 1998 bij het IOC heeft hij dat gezegd en hij heeft dat destijds ook zo met het kabinet afgesproken. Dus we gaan. er van uit dat hij dat ook zal doen", aldus NOCNSF. Er komt een speciale postzegel ter ere van de troonswisseling, met daarop Beatrix en Willem-Alexan der. Na de speciale zegel volgt een zogenoemde tussenzegel, en daar na pas een definitieve postzegel met de beeltenis van de nieuwe ko ning. De speciale zegel wordt over enkele weken gelanceerd. Willem-Alexander wordt op het moment dat hij koning is ook voor zitter van de Raad van State. Hij neemt dan het voorzitterschap over van zijn moeder. De Raad van State is het belangrijkste adviesor gaan van de regering. Willem-Alexander is sinds zijn 18e verjaardag al lid van de raad. Willem-Alexander en Maxima blij ven als ze koning en koningin zijn voorlopig met hun gezin wonen op de Eikenhorst in Wassenaar. Op termijn verhuizen ze naar Paleis Huis ten Bosch in Den Haag. In de tussentijd wordt dit paleis ge bruikt voor officiële ontvangsten en bijeenkomsten. 1982 opname prins Claus in kliniek in Basel wegens 'klachten van depressieve aard' 1987 Opname Beatrix wegens hersen vliesontsteking 1991 Opnieuw opname prins Claus wegens depressie 8 juni 2002 geboorte Eloise, eerste van acht kleinkinderen 2012 Zoon Friso in coma na ski-ongeluk 28 januari 2013 Koningin Beatrix maakt haar aftreden bekend Geert Wilders (PW) 1967 Geboorte Willem- Alexander 1968 Geboorte Johan Friso 1969 Geboorte Constantijn 30 april 1980 Krakersrellen tijdens inhuldiging koningin Beatrix in Amsterdam 30ste april blijft Koninginnedag. 6 oktober 2002 Overlijden prins Claus 2004 Overlijden moeder koningin Juliana (20 mrt.) en vader prins Bernhard (1 dec.) Emile Roemer (SP) Alexander Pechtold (D66) Frits Spits (KRO)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7