i8l zeeland Tevredenheid over regiotaxi Kerk Nisse gaat weer open voor diensten Goes grijpt naast Jong Lokaal Award Gedachte aan autowasstraat komt nu boven Tennet wil deze week starten met grondonderzoek Borselse boeren I 1 s Cheque voor Lievensberg Vrienden Siem De Landing neemt voorschot op carnaval dinsdag 29 januari 2013 ff door Luc Oggel GOES - Binnen het Samenwerkings verband Welzijnszorg Oosterschel- deregio (SWVO), verantwoorde lijk voor het WMO-vervoer, heerst tevredenheid over het regio- taxivervoer. „Het loopt erg goed", zegt voorzitter Leo Kosten. Het regiotaxivervoer in de Ooster- schelderegio wordt sinds een half jaar uitgevoerd door Taxi Centrale Renesse (TCR). Daarvoor was ver voersbedrijf Connexxion vijf jaar lang uitvoerder van de regiotaxi, maar het contract liep af. Na een Europese aanbestedingsprocedure kwam TCR als beste optie uit de bus. Het bedrijf stapte in een roeri ge periode in het regiotaxivervoer, THOLEN - De Vrienden van Siem uit Tholen hebben onlangs een bij drage overhandigd aan de afdeling oncologie van het ziekenhuis Lie vensberg in Bergen op Zoom. Daarmee kan een aangepast fysio- therapieprogramma worden opge zet en er is al een voorlichtings film gemaakt voor mensen die aan het begin van een kankerbehande ling staan. De Stichting Vrienden van Siem ontstond na de dood van Siem Vroegop uit Sint-Anna- land. Zijn voetbalvrienden namen zich voor met verschillende acties geld voor goede doelen in te zame len. Thoolse kankerpatiënten wor den behandeld Bergen op Zoom. want er moest flink worden bezui nigd om de kosten in de hand te houden. Aanvankelijk zou dat ge beuren door een inkomensgrens in te voeren, maar dat stuitte op verzet en bleek wettelijk niet mo gelijk. Daarop is het instaptarief en het kilometertarief voor alle ge bruikers verhoogd. Daarover klaagt volgens Kosten 'niemand meer'. Als uitvoerder beyalt TCR 'zeer', zegt hij. „In het begin hiel den we ons hart vast, omdat we op twee fronten vernieuwing door voerden: een nieuwe vervoerder en een nieuwe centrale in Terneu- zen, maar dat pakte heel goed uit" Volgens Kosten zijn er in de afgelo pen periode al klantonderzoeken gehouden en daar rolde een gemid deld cijfer 8 uit. „Er zijn bijna geen klachten, ik heb er zelf twee voor bij zien komen waarbij iemand te laat werd opgehaald. En als er klachten zijn, worden die veel snel ler en adequater afgehandeld, zo als ook was beloofd. En wordt geen standaard excuusbriefje ver stuurd, maar klanten worden per soonlijk gebeld en krijgen uitleg." Ondanks de tevredenheid over de huidige gang van zaken hoopt Kos ten dat er nog een stap kan wor den gezet, namelijk dat Walcheren en de provincie ook aanhaken. Gemeenten zullen door de aange kondigde rijksbezuinigingen op de Wmo waarschijnlijk meer geld moeten uittrekken voor voorzie ningen als de regiotaxi. door Frank van Cooten NISSE - De kerk van Nisse wordt op zondag 17 februari na een gron dige renovatie feestelijk heropend. Dat gebeurt na de dienst van 10.00 uur. De hele binnenkant van de kerk stond de afgelopen maanden in de steigers. Omdat in de kerk geen diensten gehouden konden wor den, weken de kerkgangers uit naar de kerk in 's-Heer Abtskerke. Het einde van de restauratiewerk zaamheden van het koor is nu ech ter in zicht, meldt het laatste num mer van 'Kerkzicht'. De aannemer is aan de laatste klus- door Luc Oggel GOES - Het Goese project Verbeter je buurt is maandag buiten de prij zen gevallen tijdens de uitreiking van de Jong Lokaal Awards. Gro ningen streek in Amersfoort met de eer. In het project Verbeter je buurt, ge organiseerd door de Jongerenraad Goes, worden kinderen van 10 tot en met 13 jaar gevraagd een buurt- Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder J.L. van Doorn d.d. 24-01-2013 blijkt, dat ,t.v.v. Abbas Hasoun, wonende te Middel burg aan MUNA NAJEM ABED zonder be kende woon- of verblijfplaats, is betekend een beschikking van de rechtbank Zeeland- West-Brabant, afdeling civiel recht, locatie Middelburg d.d. 16-01-2013 waarbij (on dermeer) de echtscheiding is uitgesproken in het tussen partijen gesloten huwelijk. Genoemde M.N. Abed kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onderstaande adressen. GGN Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 088-3314500 088-3314500 verbeterplan te maken. Het beste idee wordt uitgevoerd met geld en mankracht van de gemeente. Het Goese project nam het op tegen Jimmy's uit Groningen en Meester lijk ondernemen uit Emmen. De Jong Lokaal Awards zijn onder deel van de Jong Lokaal Bokaal, de prijs voor de gemeente die zich het meest inzet voor positief jeugd beleid en jongerenparticipatie. Ini tiatieven kunnen worden aange- BAARLAND - Strandbrasserie De Landing in Baarland neemt alvast een voorschot op het carnaval. De brasserie is vrijdag en zaterdag om gedoopt tot 'Berenhol'. Het carnavalsfeest begint beide da gen om 20.00 uur op de klanken van de grootste carnavalskrakers. De muziek wordt verzorgd door de dj's van de Juke Box. Ook zullen er nog verrassingsar tiesten optreden. De dresscode is vrijdag en zaterdag uiteraard 'carnaval' en de entree is gratis. Strandbrasserie De Landing is ge vestigd aan de Zeedijk 7 in Baar land. jes bezig en dan moet er nog wat schilderwerk worden verricht. De elektrische installatie is inmiddels klaar en de verwarming brandt weer. De geluidsinstallatie moet nog worden ingeregeld en het or gel moet nog worden gestemd. De leden van de kerk zetten er dan nog de schouders onder met het nodige poets- en boenwerk en met het ophangen van de psalm borden, kronen en gordijnen. Het kerkbestuur dankt de kerk in 's-Heer Abtskerke voor het be schikbaar stellen van hun kerkge bouw maar vindt het zeker niet onplezierig dat weer in Nisse ge kerkt kan worden. Matte ramen, witte aanslag op de lak, vuilbruine spatten langs de portieren en brimzout: met het verdwijnen van de sneeuw en vorst komt bij de autobezit ter de gedachte aan de autowas straat boven. Het liep maandag nog niet echt storm in Goes.. door Claudia Sondervan De oranjewitte bestel auto met het Postnl-logo van Aart van Hoften heeft vorige week overgeslagen, maar deze maandag is weer tijd voor de wekelijke bor stelbeurt Het is van node, lacht de postbezorger. „Deze auto maakt heel wat kilometers op alle soor ten wegen. Vooral zaterdag was het een hel met die sneeuwval. Ik was tevoren nog gevallen, daarna over die dijkweggetjes naar Elle- woutsdijk en die kanten op, ik was hondsmoe aan het einde van de dag." De auto maakt maandag middag ook een wat afgematte in druk: grijze zoutranden op de por tieren, dikke korsten in de wielkas ten. De wagen van Marius Pilaar krijgt dan al de volle laag van medewer ker Renaldo Weezepoel van auto- wasstation De Walvis. Hij besteedt extra zorg aan de onderkant van de auto en de grille: daar waar het zout de auto diep binnendringt. Wim Bolding uit Kortgene greep de boodschappenrit naar Goes aan om aan te sluiten voor een poets beurt. „Normaal was ik de auto zelf, maar de bodemplaat daar kom ik nooit. Nu met dat zout lijkt het me raadzaam om de on derkant goed schoon te laten spui ten." Bij het autowaspark van Ku- zee bij Car Village is het 's mid dags kalm. „Je kunt er geen peil op trekken. Straks staan er misschien vijf', zegt de medewerker. „Ik denk dat veel mensen pas woens dag of donderdag hun auto laten wassen. Als de regen de pekel goed van de weg heeft gespoeld." meld via de site van Jong Lokaal. De Nationale Jeugdraad (NJR), de koepel voor jongerenorganisaties, wil met de Jong Lokaal Bokaal ge meenten stimuleren om te werken aan een actief positief jeugdbeleid, samen met het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. De gemeente Borsele won de Jong Lokaal Bokaal in 2008, tijdens de eerste editie. Marius Pilaar is tevreden met zijn glanzende auto. nwii—iiiii i door Frank van Cooten 'S-HEERENHOEK - Medewerkers van elektriciteitstransporteur Tennet zullen deze week grondonderzoek doen bij de gebroeders Rijk in 's-Heerenhoek. Volgens woordvoerster Johanna Breuning worden deze week af spraken gemaakt over de datum van het onderzoek. Het onderzoek is nodig om te bekijken of de grond geschikt is voor de plaatsing van hoogspanningsmasten voor de nieuwe verbinding tussen Bors- sele en Tilburg. De gebroeders Rijk kregen van de Borselse burgemeester Jaap Gelok een gedoogverplichting opgelegd om een proefproces te beginnen. De rechtbank in Breda heeft vori ge week vrijdag een verzoek om het gedoogbevel te schorsen, afge wezen. De gebroeders Rijk moe ten het grondonderzoek daarom toestaan. Er zijn nog twaalf landbouwers in de gemeente Borsele die geen gron donderzoek willen. „Wij gaan hen deze week persoonlijk benaderen met de vraag of ze ons een betre- dingstoestemming willen geven. Als ze dat niet doen, gaan we de burgemeester van Borsele weder om verzoeken hen een gedoogver plichting op te leggen", aldus Jo- foto Mechteld Jansen hanna Breuning. „Wij gaan ervan uit dat we deze week kunnen be ginnen met het grondonderzoek." Volgens Hans Mieras, de raadsman van de betrokken landbouwers, zit er nog een addertje onder het gras omdat het gedoogbevel volgens hem niet goed is geformuleerd. Volgens hem kan Tennet daarom nog niets ondernemen. Tennet is benieuwd waar raads man Mieras mee komt, reageerde Tennet-woordvoerster Breuning. „Wij weten niet wellce mogelijkhe den er nog zijn om tegen de uit spraak van de rechter in te gaan. Wij gaan ervan uit dat we deze week beginnen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 66