Dijken zijn voorlopig beetje kaal BEVELANDEN/THOLEN Geen Reimerswaalse sporters om te huldigen dit jaar Facebook almanak 17 Na de vrieskou krijgt de auto een wasbeurt 22 Positief gesprek Jacques Damen met Staatsbosbeheer en Natuurmonumenten kan faillissement afwenden Straten afgesloten voor stille tocht DINSDAG 29 januari 2013 PZC Cruciale week voor schaapskudde door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Deze week is cru ciaal voor het voortbestaan van de Zeeuwse schaapskudde. De ge meente Borsele stelt definitief geen extra geld beschikbaaar zodat veel afhangt van het gesprek tus sen de Vlissingse wethouder Jac ques Damen, Natuurmonumen ten en Staatsbosbeheer eind deze week in een poging de financiële problemen op te lossen. Damen stelt zijn diensten beschik baar omdat hij betrokken was bij de oprichting van zowel de stich ting als de schaapskudde. „Het is geen geheim dat het voort bestaan van de stichting Zeeuwse Schaapskudde niet rooskleurig is", zegt bestuurslid Leon Mol. „Maar we zetten alles op alles om een fail lissement af te wenden. Een even tueel faillissement kent geen win naars." De rechter wees onlangs een claim toe aan de voormalige herders Koen Pille en Carola van den Han del. De stichting moet beide her ders een dikke ton betalen, maar er is geen eurocent in kas. Als de stichting niet aan de financiële ver plichtingen kan voldoen, lijkt een faillissement onafwendbaar. Yvonne Nijssen en Rens Duvekot van schapenboerderij De Schaaps kooi voerden vorige week actie voor behoud van de schaapskud de. Het melkschapenbedrijf nam de kudde van de stichting over, omdat zowel de provincie als de gemeente Borsele geen subsidie meer geven. „De stichting heeft door de rechter opgelegde beta lingsverplichtingen. Maar er is nu eenmaal besloten dat de gemeente vanaf dit jaar geen subsidie meer geeft", zegt wethouder Conny Miermans. „En ik heb Yvonne la ten weten dat de gemeente ook geen bijdrage beschikbaar stelt aan de schapenboerderij. Wij hebben geen geld en geven geen subsidie aan een particulier bedrijf." De stichting onderzoekt alle moge lijkheden om aan de financiële ver plichtingen te voldoen, benadrukt Leon Mol. Staatsbosbeheer zou dan de red dende engel moeten zijn, omdat deze organisatie de opstallen van de kudde volgens Damen 'in de schoot geworpen heeft gekregen'. Door de inspanningen van de stichting is de schaapskooi ge bouwd, maar er is nagelaten een recht van opstal te vestigen op het gebouw. Staatsbosbeheer is derhal ve als eigenaar van de grond ook eigenaar van het gebouw. door Frank van Cooten OVEZANDE - De aanblik van een groot aantal dijken in de Zak van Zuid-Beveland verandert de ko mende weken aanzienlijk. Honder den populieren worden gekapt. Ze zijn kaprijp. Nu de dooi heeft doorgezet, is loonbedrijf Markusse in 's-Heer Abtskerkerke maandag begonnen met het rooien van bomen tussen 's-Heerenhoek en Ovezande. De bomen worden gekapt omdat het gevaar van vallende takken vol gens dijkbeheerder Natuurmonu menten te groot is. De natuurorganisatie beaamt dat er sprake is van een kaalslag, maar- er worden snel nieuwe bomen ge plant. In opdracht van de particuliere na tuurorganisatie SBNL is gestart met het kappen van bomen op de Nieuwe Kraaijertsedijk, Weltevre- dendijk en Siguitsedijk. Herplant van de Nieuwe Kraaijertsedijk (es sen of lindes) en de Weltevreden- dijk (zwarte populieren) is voor zien in het plantseizoen 2013-2014. Loonbedrijf Markusse ruimt de ge kapte bomen en het restmateriaal ook op. Er zijn afspraken gemaakt over het netjes opleveren van de dijken. Natuurmonumenten start binnen kort met de kap van 251 populie ren aan de Valdijk in Nisse. KRUININGEN Loonbedrijf Markusse is maandag begonnen met het kappen van bomen tussen 's-Heerenhoek land worden honderden populieren gekapt. Er komen nieuwe bomen voor in de plaats. en Ovezande. Op diverse dijken in de Zak van Zuid-Beve- foto Mechteld Jansen De huldiging van sporters in de ge meente Reimerswaal gaat dit jaar niet door. Eind december deed de gemeente nog een oproep: in het voorjaar moesten kunstenaars of sporters worden gehuldigd, in zeven catego rieën. De genomineerden moesten een bijzondere prestatie hebben gele verd; regionaal, nationaal of inter nationaal. Maar de oproep is voor niets geweest. Er kwamen veel te weinig aanmel dingen binnen. Dus worden er in Reimerswaal dit jaar geen sporters gehuldigd. De gemeente hoopt dat het volgend jaar beter gaat. STAVENISSE In Stavenisse en Sint Philipsland zijn vrijdag een aantal straten afge sloten voor doorgaand verkeer. Dat gebeurt in verband met de herden kingen van de Watersnoodramp. In Stavenisse is de Stoofdijk gedeelte lijk dicht tussen 10.00 en 12.15 uur. In Sint Philipsland is een aantal we gen afgesloten tussen 14.30 en 16.30 uur. In beide plaatsen wordt een stille tocht gehouden. Tip? redactie@pzc.nl Het mag dan nog zo hard gaan op de digitale snelwegdie Middelburg se opa kan het prima bijbenen. Be halve via zijn papieren krant volgt hij dagelijks via internet het nieuws. Bovendien zit hij op twitter; niet om zelf berichten rond te sturen, maar wel om te volgen wat bijvoorbeeld zijn kinderen en kleinkinderen uitspo ken. En toen kregen kinderen en kleinkinderen een uitnodiging om vriendjes met opa te worden op Face book. Uiteraard wilden ze dat en ze bekeken vol bewondering zijn per soonlijke pagina. Zijn dochter had zomaar het vermoeden dat hij dat niet allemaal alleen deed en stuurde een berichtje: „Zit je kleindochter naast je?" Het antwoord was veelzeg gend: „Nee, opa zit naast mij."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65