Aanvragen subsidie wordt simpeler Scouting mag hoog hek plaatsen Handig doorsteekje SCHOUWEN-DUIVELAND Facebook almanak 17 Gemeente zet administratieve rompslomp bij het grof vuil DINSDAG 29 januari 2013 door Melita Lanting zierikzee - Het wordt een stuk eenvoudiger om subsidie aan te vragen bij de gemeente Schou- wen-Duiveland. Dat geldt zeker voor de vaste subsidieklanten die bedragen tot 25.000 euro ontvan gen. Zij hoeven vanaf 2014 maar eens per vier jaar een aanvraag in te dienen, als de gemeenteraad daarmee instemt. De jaarlijkse subsidieaanvragen wa ren voor veel verenigingen een he le klus. Daarover werd geklaagd en dat kwam ook nog eens scherp naar voren toen onder subsidieaan vragers een enquête werd gehou den. „Waar veel clubs tegenaan lie pen was de lange doorlooptijd", er kent wethouder Gilles Houteka mer. „Maar ook de subsidieregels waren zeer complex en voor een hoop mensen niet transparant." Daarom is de hele subsidieverorde ning opnieuw geschreven. Er wordt een onderscheid ge maakt tussen de jaarlijks terugke rende subsidies (zogenoemde bud getsubsidies) en de eenmalige sub sidies (projectsubsidies). In die laatste categorie zal niet zoveel ver anderen. Daarvoor geldt: er is jaar lijks een budget beschikbaar en wie het eerst komt, het eerst maalt. De verandering zit bij de jaarlijks terugkerende budgetsubsidie. „En daarvan zitten verreweg de meeste subsidies onder de 25.000 euro", zegt Houtekamer. „Vanaf 2014 gaan deze subsidies gelden voor vier jaar. Daarbij gaan we uit van vertrouwen." De jaarlijks terugkerende subsidies tussen de 25.000 en 250.000 euro moeten nog wel telkens worden aangevraagd en de gemeente maakt met deze aanvragers ook prestatieafspraken. Aanvragers van meer dan 250.000 euro krijgen ook te maken met prestatieafspra ken. Zij moeten bovendien met de gemeente om tafel om een uitvoe ringsovereenkomst op te stellen. Dit is een nadrukkelijke wens van de gemeenteraad, omdat de raad zo beter kan sturen op de eigen doelstellingen. Dergelijke grote be dragen worden maar door enkele instellingen, zoals bijvoorbeeld het Welzijnshuis aangevraagd. Een andere grote wijziging is de doorlooptijd van een aanvraag. Die duurde negen maanden, maar is nu teruggebracht tot vier weken. „Dan weten mensen dus veel snel ler waar ze aan toe zijn", zegt Hou tekamer. zierikzee - Fietsers en voetgangers in Zierik zee maken dankbaar gebruik van het tijdelijke dammetje in de gracht achter het gemeente huis. Als je vanuit het centrum naar de Pieter Zeemanschool of de bushalte aan de Laan van St. Hilaire moet, kun je via het dammetje een flink stuk afsnijden. Maar binnenkort, als het sloopwerk in de wijk Buijse goed op gang komt, is dat voorbij. Dan razen de vrachtau to's af en aan over deze tijdelijke weg. De vijf- tiger-jarenwijk in Zierikzee gaat in drie fasen helemaal tegen de vlakte. Woningbouwvereni ging Zeeuwland sloopt 141 huizen en bouwt er 129 voor terug. De wijk Buijse heet vanaf dan Buzee. Het renovatieproject gaat dertig miljoen euro kosten. foto Dirk-jan Cjeltema bruinisse - De scouting Bruinisse mag toch een hoog hek plaatsen rond het nog nieuw te bouwen clubhuis. De gemeente is bereid het ontwerp-bestemmingsplan aan te passen. De scouting heeft hier om ge vraagd omdat een laag hek vernie lingen en diefstal niet tegen zal voorkomen. Ook krijgt de scou ting de mogelijkheid om in de toe komst nog een klein bijgebouwtje zoals een schuurtje te plaatsen. Daarvoor was in eerste instantie geen plek. De gemeente heeft naar aanlei ding van een inspraakreactie de dorpsraad beloofd in overleg te gaan over de inrichting met straat- meubilair als bankjes en speelvoor- zieningen. De dorpsraad heeft op haar beurt toegezegd om de ope ning van het nog aan te leggen park bij de nieuwbouwwijk te or ganiseren. Het ontwerp-bestemmingsplan Riekusweel IV waar onder meer het nieuwe scoutinggebouw en de bouw van 21 woningen onder val len ligt nu ter inzage. De gemeente geeft aan in februari te starten met de sanering van oude vuilstortlocatie in Bruinisse. Het mag dan nog zo hard gaan op de digitale snelweg, die Middelburg se opa kan het prima bijbenen. Be halve via zijn papieren krant volgt hij dagelijks via internet het nieuws. Bovendien zit hij op twitter; niet om zelf berichten rond testuren, maar wel om te volgen wat bijvoorbeeld zijn kinderen en kleinkinderen uitspo ken. En toen kregen kinderen en Tip? redactie@pzc.nl kleinkinderen een uitnodiging om vriendjes met opa te worden op Face book. Uiteraard wilden ze dat en ze bekeken vol bewondering zijn per soonlijke pagina. Zijn dochter had zomaar het vermoeden dat hij dat niet allemaal alleen deed en stuurde een berichtje: „Zit je kleindochter naast je?" Het antwoord was veelzeg gend: „Nee, opa zit naast mij." FZC Smaaklessen maken scholieren bewuster 22

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57