281 Bodypump Mannen moeten de aerobicszaal ingetrokken worden. Dat is wat Philip Mills moet hebben gedacht toen hij in 1991 met het concept bodypump op de proppen kwam. En dat is gelukt. Inmiddels doen wekelijks duizenden mannen en vrouwen aan bodypump. Sportcentrum Delta in Terneuzen biedt de les al zo'n tien jaar aan. Kracht en spencermoj en dinsdag 29 januari 2013 Een uur lang spieroefenin- Egen doen met een barbell (een stang van 8oo gram waar losse gewichten aan worden bevestigd) klinkt als een behoorlijke opgave. Ik vind het er altijd een beetje eng uitzien, maar vandaag doe ik dapper met deze stoere vrouwen en mannen mee. Sportinstructeur Gerry Blaakman helpt me op weg met het verzamelen van de attributen. Tijdens de les gebruik je naast een barbell, een step en ver schillende gewichten. De les start met een warming-up. Al di rect schalt er opzwepende muziek door de speakers. Met een relatief licht gewicht doen we een aantal beenoefeningen en oefeningen om de schouders en armen warm te maken. Daarna begint het echte werk. Met meer ge wicht doen we een grote hoeveelheid squats: je beweegt met je billen naar achteren alsof je gaat zitten. Ik vind het zwaar en heb een vermoeden dat ik de komende dagen deze beweging niet meer zo gemakkelijk zal maken. Volgens Gerry is dat de bedoeling: „Dit mag je flink gaan voelen en als je het niet voelt, dan moet je volgende week meer gewicht pakken!" Na een aantal andere oefeningen voor de benen gaan we verder op de armen. Terwijl ik van gewicht wissel hoor ik een afgetrainde dame naast me zeggen: „Deze is echt heel zwaar, ik heb hier echt moeite mee." En inder daad, na een tijdje branden ook mijn armspie ren als nooit te voren. Wanneer we op de step liggen om onze armen te trainen, komt Gerry naar me toe om mijn Colofon Buiten Bewegen: verschijnt elke dins dag als bijlage bij de PZC en BN/DeStem Buiten Bewegen is een bijlage over leven en bewegen in Zeeland U kunt ons informeren: e-mail: buiten@pzc.nl website: www.pzc.nl postadres: PZC o.v.v. Buiten Postbus 91,4330 AB Middelburg telefoon: 0118 434010 Coördinatie: Jan van Damme telefoon: 0118 434014 mobiel: 06 542 671 57 e-mail: J.vandamme@pzc.nl Vormgeving: Kees Lammers Advertenties: Afdeling Direct Sales Regio Zuid telefoon: 088 0139995 adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Elke belangrijke spiergroep komt tijdens de les aan bod Vooral je buik-, arm-, rug-, been- en borstspieren zijn aan het werk Het grootste gedeelte van de les maak je gebruik van een barbell met gewichten Met bodypump verbeter je vooral je kracht en spiervermogen Ie verbrandt tijdens de les zo'n 600 kilocalorieën Iedereen kan meedoen: je kunt de intensiteit zelf bepalen pols goed te zetten. „Ik vind het belangrijk om iedereen veel aandacht te geven zodat de oe feningen goed uitgevoerd worden." Even later ben ik een beetje beledigd wanneer Gerry zegt dat ik aan twee keer 2,5 kilo wel genoeg heb. Maar algauw trillen mijn armen en ik hoop vurig dat de oefening gauw afgelopen is. Een andere jongen pakt twee keer 4,5 kilo. „Als je 4,5 kan, kun je ook vijf!" spoort Gerry hem aan. „Sommigen hebben het nodig om uitgedaagd te worden en anderen rem ik juist een beetje af Als ik wil dat iemand een stapje extra doet, doe ik dat zelf ook." Maar bodypump is er niet alleen voor macho's. Het is volgens Gerry geen echte krachttrai ning: „Daarvoor gebruik je te weinig gewicht en doe je teveel herhalingen. Bodypump is goed voor je spier-uithoudingsvermogen en draait om houding en sterker worden, maar vooral ook om plezier." Bij sportcentrum Delta komt er dan ook een hele hechte groep naar de les. „De sporters komen niet alleen voor de les, maar ook voor elkaar." Als ik denk dat we er bijna zijn, is het tijd voor push-ups: niet bepaald mijn sterkste punt. Tij dens het opdrukken krijg ik een bemoedigen de knipoog van Gerry. De les duurt een uur, lang zat voor mij. De oefeningen zijn zwaar en veel hetzelfde, waardoor je niet echt afgeleid wordt: de wijzers tikken angstvallig langzaam voort. Maar je voelt je spieren werken en dat is heel prettig. Mijn angst voor spierpijn blijkt ge grond: pas na vier dagen kan ik weer enigszins pijnloos gaan zitten. Matthanja Schipper

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 28