sport 25 Coast Enduro langs Walcherse kust Enduro Toch nog EK-brons voor Rutger Smith Antwan Tolhoek beste Zeeuw op Weissensee Youssif Hamzaoui stapt op als voorzitter Loof en Nieuwkoop in Oranje onder 17 jaar Istvan Bakx sluit aan bij FC Den Bosch Theo Tazelaar plotseling overleden 2] dinsdag 29 januari 2013 door René van Stee MIDDELBURC - Zeeland krijgt er een groot sportevenement bij. Op zaterdag 9 maart wordt op Walche ren de eerste Coast Enduro Zee land gehouden. Het motorsport evenement staat ook op de kalen der van het open NK enduro. Initiatiefnemer Adriaan Provoost had al weken van de daken willen schreeuwen dat de Coast Enduro eraan zat te komen. Hij hield zich echter noodgedwongen stil, want de vergunningen lieten nog op zich wachten. „Zonder die docu menten kun je niks. Motorsport- verbond KNMV, waarvan wij in grote mate afhankelijk zijn, zet bij wijze van spreken geen enkele stap voordat er definitief groen licht is gegeven. Daarom hebben we alles lang stil moeten houden", vertelt de 52-jarige Domburger. Provoost mikt tijdens de Coast En duro Zeeland op 250 deelnemers in diverse categorieën. Zowel wed strijdrijders als daglicentiehouders kunnen meedoen. Het idee van een grote Zeeuwse endurowedstrijd werd zo'n twee jaar geleden geboren. Motorcross liefhebber Provoost was als fervent schaatser en skeeleraar ook betrok ken bij de landelijke skeelerwed strijd Vlissingen on Wheels. Bij de voorbereidingen kwam hem ter ore dat er plannen bestonden om de Kustmarathon vanuit Zoutelan- de naar Vlissingen te halen. De Walchenaar trok meteen aan de bel met de melding dat hij een be ter idee had. „Toen heb ik het bal letje van de Coast Enduro opge worpen. Met in het achterhoofd dat de finish van de Kustmarathon nooit uit Zoutelande zou mogen vertrekken en het idee dat Vlissin gen en Zeeland behoefte hadden aan andere grote evenementen." Er is voor de Coast Enduro Zee land bewust gekozen voor de stil ste (toeristische) periode. Ook is getracht geluids- en milieuhinder tot een minimum te beperken. Zo worden broedgebieden van vogels niet verstoord. In eerste instantie was er enthou siasme over .het plan om vanaf de Brouwersdam telkens over het strand via Neeltje Jans naar Vlissin gen te rijden. Regelgeving in het kader van Natura 2000, waarin flo ra en fauna duurzaam worden be schermd, maakte dit onmogelijk. De provincie zorgde vervolgens voor een raamwerk waarin de mo gelijkheden werden uitgewerkt. Na intensieve contacten met Rijks waterstaat, de politie, gemeenten, het waterschap en strandexploita- tie Walcheren rolde er een com promis van een route over het grondgebied van de gemeenten Vlissingen en Veere uit. Ook de Zeeuwse endurorijders Peter en Wim Hage (beiden Goes), Ronald Bimmel (Domburg) en Abco Wat- tel (Middelburg) hadden hun in breng. De stichting Zeeland Sport Leisure biedt onder leiding van Tilly Stroo organisatorische onder steuning op terreinen zoals spon soring en promotie. Provoost spreekt over een aantrek kelijke route van zo'n zestig kilo meter waarin dertien kilometer strand, andere onverharde gedeel ten zoals akkerland en de zeewe ring van Westkapelle grote troe ven zijn. In de route zijn tevens drie proeven opgenomen. Pro voost: „Zo'n zeventig procent van het parkoers is onverhard. Ze zeg gen weieens: elke kilometer extra onverhard parkoers levert vijf extra deelnemers op." Start en finish zijn in het Vlissing- se Bellamypark. Eveneens een troef vindt Provoost. „Vaak zijn die starts en finishes achteraf op een industrieterrein. Wij trekken het evenement de stad in. Dit is aantrekkelijk voor de deelnemers Enduro is een tak van motorsport waarin met offroadmotoren wordt gereden. De route bestaat uit tra jecten die over onverharde gedeel ten en de openbare weg voeren. De deelnemers moeten zich aan de geldende verkeersregels hou den. De route wordt afgewisseld met proeven, waar de deelnemers als motorcrossers op een afgeslo ten stuk baan een oefening zo snel mogelijk moeten afleggen. In de route van de Zeeuwse Coast Enduro zijn drie proeven opgeno men. De locaties zijn ter hoogte van Hoeve Twistvliet bij Vrouwen polder, op de Panoramaweg in Westkapelle en op het Badstrand in Vlissingen. en het publiek." Provoost en de zij nen denken dat ze goud in han den hebben. De befaamde Enduro- pale van Le Touquet, die in twee dagen zo'n 300.000 bezoekers trekt, is hun grote voorbeeld. Het streven is om de Coast Enduro te laten uitgroeien tot een internatio naal enduro-evenement. WÊKBMBKKtWIÊIÊHHHKÊÊÊÊÊKKKaKKHKÊKÊKKKKKÊÊKKÊKÊIi ARNHEM Een half jaar na de EK atletiek in Helsinki heeft Rutger Smith alsnog brons toegewezen gekregen op het onderdeel discuswerpen. De Hon gaar Zoltan Kövagó heeft als ge volg van het ontlopen van doping controles zijn derde plaats op deze discipline moeten inleveren. Smith schoof daardoor een positie op in het eindklassement en mag nu tij dens de komende EK indoor begin maart in Göteborg zijn bronzen medaille ophalen. Met het behalen van zilver bij het kogelstoten komt het EK-totaal van de 32-jarige atleet daardoor op twee. De Nederlandse medaillespiegel van het EK in Hel sinki staat nu op zes. MIDDELBURG Marathonschaatser Antwan Tol hoek is maandag tijdens de Aart Koopmans Memorial op de Oosten rijkse Weissensee op de 22e plaats geëindigd. De Yersekenaar was met die klassering de beste rijder uit de eerste divisie. De overwinning in de honderd ki lometer lange wedstrijd ging naar Crispijn Ariëns, in de topdivisie ploeggenoot van Niels Mesu bij De Haan WesterhofF. De uit Middel burg afkomstige broers Niels en Er- win Mesu eindigden op respectie velijk de 38e en 44e plaats. MIDDELBURG Youssif Hamzaoui vertrekt per di rect als voorzitter bij de voetbalver eniging Zeelandia Middelburg. Een verschil van inzicht over het te voe ren beleid ligt ten grondslag aan zijn besluit. Hamzaoui trad drie jaar geleden aan als voorman van de Walcherse club. Hij probeerde de vereniging in organisatorisch en sportief opzicht naar een hoger plan te tillen. Op het punt van de te besteden middelen bij de presta- tieve teams ontstond de afgelopen weken echter een conflict. Hierop besloot Hamzaoui zijn functie neer te leggen. Piet van der Maas wordt nu de nieuwe voorzitter. MIDDELBURG De Zeeuwse voetballers Augustine Loof en Bart Nieuwkoop zijn opge nomen in de definitieve selectie van het Nederlands elftal onder ze ventien jaar. Oranje neemt van maandag 6 tot en met woensdag 13 februari deel aan een vierlanden- toernooi in Albufeira. Augustine Loof is afkomstig uit Koewacht en speelt nu bij PSV. In het verleden kwam hij uit voor de Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland (JVOZ). Bart Nieuwkoop is actief bij Feyenoord/Excelsior en speelde in de jeugd bij Tholense Boys en RBC. Terneuzenaar Sven Mbikulu (FC Twente) staat op de stand-by- lijst. DEN BOSCH Istvan Bakx traint mee met de se lectie van FC Den Bosch. De club wil de Zeeuwse voetballer, afkomstig van het failliete AGOW, overnemen. Bakx bereikte overeenstemming met FC Den Bosch over een con tract voor anderhalfjaar. Hij is echter nog niet vrijgegeven door de curator, die de belangen van het failliete AGOW uit Apel doorn behartigt. Hij kan vanavond nog niet meespe len in het duel in de kwartfinale om de KNVB-beker met AZ. IJZEN DIJ KE In zijn woonplaats IJzendijke is za terdag op 59-jarige leeftijd Theo Ta zelaar plotseling overleden. Hij was voorzitter van de voetbalver eniging IJzendijke. Daarnaast was hij bestuurslid van de stichting Zeeuws elftal. Tazelaar onderhield nauwe contacten met profclubs en was er mede verantwoordelijk voor dat clubs als AZ en Twente trainingskampen in Zeeland beleg den. Tazelaar was in het verleden ook speler, trainer en voorzitter bij volleybalvereniging YVC. Ook was hij een periode voorzitter bij sv Oostburg. De afscheidsdienst is vrijdag in IJzendijke. Michel Mulder (links) en Hein Otterspeer tonen hun medailles tijdens de prijsuitreiking van het WK sprint in de Olympic Oval. foto EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25