Marrea Drie jaar celstraf voor Roemeense plunderaar zeeland 123 PvZ wil uitleg over evacuatieplannen www.marrea.nl Nooit eerder vertoonde foto's uit '53 opgedoken Reinhoudt: salaris was niet zó hoog 109,- pp april t/m juni '/k ga via de Haringvlietdam richting Bergen op Zoom en daarna richting Helmond. Daar heb ik familie en daar kom ik vandaan 3 DAGEN PURE LUXE INWIJK AAN ZEE! Uitwaaien, winkelen en slapen in een 4-sterren hotel Van €159,- voor slechts C 89/- p.p. t/m maart boek online of bel 0571 27 77 44 vraag ook onze arrangementenbrochure gratis aan! Veruit de beste in reisjes dichtbij Huib Heinemans reed als vertegenwoordiger heel Zeeland door advies van Karla Peijs, om bij een stormvloed naar Oost-Vlaanderen te vluch- foto's Dirk-Jan Gjeltema Het ziet ernaar uit dat in Bruinisse het ten, in de wind wordt geslagen. MIDDELBURG - Van de watersnood ramp van 1953 zijn nooit eerder vertoonde luchtfoto's opgedoken. De beelden, ontdekt in de archie ven van het Kadaster, zijn door Dotka Data gedigitaliseerd en onli ne gezet. Op www.dotkada- ta.com/watersnoodramp is een deel van de collectie te zien: foto's en 3D-animaties nemen de kijker in vogelvlucht mee over het ramp gebied. In totaal gaat het om 1150 luchtfoto's. Ze zijn de eerste dagen na de ramp gemaakt. De beelden laten zien dat ontsnappen vrijwel onmogelijk was. De foto's lagen tientallen jaren onopgemerkt in de archieven van het Kadaster. MIDDELBURG - Een 35-jarige Roe meen is maandag door de Middel burgse rechtbank veroordeeld tot een celstraf van drie jaar. Die straf is gelijk aan de eis van het Open baar Ministerie. De man was volgens de rechtbank maar met één doel naar Neder land gekomen; het plunderen van bankrekeningen van vooral oude ren. De man trok samen op met twee landgenoten. Bij een super markt keek de een over de schou der van een bejaarde die bij het af rekenen de pincode intoetste. Een ander liep kort daarna naar het slachtoffer en leidde die af terwijl de portemonnee werd gerold. De 35-jarige haalde vervolgens het geld uit de muur. Omdat het trio door het hele land trok, vielen er overal slachtoffers. „Ze kwamen doelbewust naar Nederland en ko zen doelbewust een kwetsbare groep uit. Ze hebben heel wat be jaarden van hun pensioentje be roofd", zei officier van justitie Van der Hofstede twee weken gele- den.De rechtbank stelde gisteren dat de straf zo hoog is als waar schuwing naar anderen. Een kompaan van de Roemeen moet vier maanden de cel in. Te gen hem was één jaar geest. Die man is al ontslagen uit de gevange nis. Hij is het land uitgezet. SLUIS - De 'toppositie' van de voor malige Woongoed-directeur Kees Reinhoudt in een lijstje grootver dieners van 2011 verdient nogal wat nuance. De hoogte van het be drag dat Reinhoudt toen toucheer de, had alles te maken met zijn ontslag. Zijn gangbare salaris lag vele malen lager. Reinhoudt reageert daarmee op een bericht van RTL Nieuws dat hij in 2011 een 'salaris' van 446.965 euro ontvangen zou hebben. Reinhoudt werd in maart 2011 door Woongoed aan de kant ge schoven. De rechtbank velde daar een keihard oordeel over en gaf hem een ontslagvergoeding van 300.000 euro. „Als je daarbij optelt dat ik dat jaar een kleine 92.000 eu ro salaris ontving en 55.000 euro aan pensioenoverdracht, dan kom je inderdaad op 446.965 euro", ver klaart Reinhoudt. „Maar dat is dus niet mijn salaris." Reinhoudt ver diende in het jaar vóór zijn ont slag 128.178 euro, valt te lezen in het jaarverslag van Woongoed. Waar kunt u het jaar beter beginnen dan aan 0112e eigen Hollandse kustlijn? Fletcher Hotel-Restaurant Zeeduin ligt op een prachtige locatie, slechts 50 meter van het strand inWijk aan Zee. In (fit mooie 4-steiren hotel geniet u optimaal van het strandleven. Wijk aan Zee grenst direct aan het INkxird-Hollands Duinreservaat. In (fit gebied, met schitterende vergezichten, kunt u in alle rust wandelen of fietsen. Na een paar dagen uitwaaien bent u weer helemaal opgefrist en keert u vol energie tevreden naar huis. Arrangement: Welkomstdrankje 2 x overnachting inclusief uitgebreid ontbijtbuffet 1 x 2-gangen diner (aankomstdag) V2 uur gebruik van de sauna Prijs p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer. Toeslag op vrijdag- en zaterdagnacht 5,- p.p.p.n. Kinderen O t/m 3 jaar gratis (babybed 10,- p.n.); 4 t/m 11 jaar 50% korting (mits bij 2 volbetalenden op de kamer, max. 2 bijzetbedden mogelijk op een duurdere familiekamer). Toeristenbelasting a 2,- p.p.p.n. Reserveringskosten: 9,95 per boeking. Geldig t/m 30 juni 2013, m.u.v. feestdagen. Fletcher Hotel-Restaurant Zeeduin (4*) ligt aan de rand van het gezellige dorp Wijk aan Zee. De ruime hotelkamers zijn netjes ingericht en van alle gemakken voorzien. In het sfeervolle restaurant kunt u heerlijk dineren en ondertussen genieten van een bijzonder uitzicht over de duinen. Een heerlijk hotel om tot rust te komen en te genieten! Boeken via www.marrea.nl/WEG303 dinsdag 29 januari 2013 door Marcel Modde MIDDELBURG - Fractievoorzitter Jo- han Robesin van de PvZ wil uitleg over het ontbreken van serieuze evacuatieplannen bij een nieuwe dijkdoorbraak in Zeeland. De Statenfractie is 'stomverbaasd' over uitspraken van minister Mela- nie Schultz, commissaris van de koningin Karla Peijs en dijkgraaf Toine Poppelaars. Robesin refe reert onder meer aan de vaststel ling van Peijs dat Zeeuwen er bij een overstroming beter aan zou den doen om de A58 te mijden en naar het hogere Oost-Vlaanderen te vluchten. Hij wil van Gedepu teerde Staten opheldering over de achtergrond van deze uitspraken. „Hoe heeft het kunnen gebeuren dat, zestig jaar na de afgrijselijke fe- bruariramp, een minister, commis saris van de koningin en een dijk graaf tot de slotsom komen dat Zeeland met lege handen staat als de dijken opnieuw zouden door breken." Het Statenlid vraagt zich ook af waarom nu pas wordt er kend dat bij de beoordeling van bouwplannen moet worden gelet op risico's. „Terwijl de primaire zeeweringen al jaren worden volge bouwd?" Verder ziet Robesin in de stellingname van de drie be leidsmakers aanleiding de ontpol- dering opnieuw tegen het licht te houden. Door 'bressen te slaan' in de dijken wordt het overstromings risico volgens hem groter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23