i8| zeeland Theaterdiscussie strandt in chaos Schoenen, meubels en mode onder één dak Verdachte schietpartij Dauwendaele blijft ondanks verzoek in voorarrest Dijken voor even kaal gezet Lager waterpeil in kanaal Ondernemersplein Komkommerteler houdt open dag Diana van Hoften 'Voor de klant wordt het één grote winkel, maar daarachter gaan drie eenmanszaken schuil' dinsdag 29 januari 2013 w door Theo Ciele middelburg - Opnieuw is de Mid delburgse gemeenteraad er niet in geslaagd een besluit te nemen over een onderzoek naar de toekomst van de schouwburg. Net als tijdens de vergadering in december staakten de stemmen over een voorstel, ditmaal van het CDA. Oorzaak was de afwezigheid van een CDA-raadslid en de tegen stemmen van coalitiepartner LPM. De vier partijen die het college steunen bleken maandagavond sterk verdeeld te zijn. Was de LPM in december nog voor een onder zoek naar het verbouwen van de huidige schouwburg of nieuw bouw op dezelfde plaats, stemde deze partij nu mee met een voor stel van de oppositie. Dat amende ment kwam er op neer eerst vast te stellen aan welke podiumkun sten behoefte is en pas in 2014 een besluit te nemen over de schouw burg. Het CDA liet tijdens de vergade ring haar idee om het ZEP bij het onderzoek te betrekken alsnog va ren en alleen verbouw te onder zoeken. Deze wijziging maakte de discus sie er niet helderder op. PvdA en WD gingen hierin mee en lieten Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder J.L. van Doorn d.d. 24-01 -2013 blijkt, dat t.v.v. Abbas Hasoun, wonende te Middel burg aan MUNA NAJEM ABED zonder be kende woon- of verblijfplaats, is betekend een beschikking van de rechtbank Zeeland- West-Brabant, afdeling civiel recht, locatie Middelburg d.d. 16-01-2013 waarbij (on dermeer) de echtscheiding is uitgesproken in het tussen partijen gesloten huwelijk. Genoemde M.N. Abed kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onderstaande adressen. GGN Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 088-3314500 088-3314500 middelburg - Ten behoeve van on derhoudswerkzaamheden aan de oevers wordt het peil op het Ka naal door Walcheren zaterdag met 60 centimeter verlaagd. Deze kanaalpeilverlaging geldt voor de periode van zaterdag 2 fe bruari 2013 tot en met zaterdag 16 maart 2013. Het aflaten van het wa ter gebeurt in twee fases op zater dag- en zondagochtend, telkens met 30 cm. Het oplaten van het water is gepland op zaterdag 16 maart. mmmmmmmmmm 'Achter de toonbank staan wachten tot de klant bin nenkomt en alleen een jurkje of een bank verkopen, is tegenwoordig echt niet meer genoeg. Je moet mensen meer bieden. Je moet klanten prikkelen en in de wat ten leggen.' daarbij de nieuwbouw-optie los. „Ik heb in de tien jaar dat ik in de raad zit nog nooit zo'n grote rom mel meegemaakt", aldus LPM-raadslid Wim Steketee die met een beschuldigende vinger naar CDA-raadslid Wim Kant wees. Kant was met zijn stem te gen het coalitievoorstel er de oor zaak van dat in december de stem men staakten. Nu strandde Kants eigen voorstel op een stemmenver houding van 14-14. Tijdens een schorsing hadden de fracties nog poging gedaan een meerderheid te vinden voor een van de voorstellen. Duidelijk werd dat de coalitie sterk verdeeld is over dit beladen onderwerp. Theaterexploitant Frans Lievens zag het vanaf de publieke tribune met stijgende verbazing aan. Dat betekent dat in de vergadering van 11 maart het onderzoek op nieuw aan de orde komt. Over dat andere hete hangijzer in Middel burg - de bouwput aan de Zuidsin gel - kwam de LPM met een mo tie. Daarin werd het college ge vraagd om de bouwput terug te ko pen van aannemer Heijmans. Het voorstel werd alleen de LPM en Anje Bareman (D66) gesteund. De rest van de raad schoof de mo tie als weinig realistisch opzij. Van de Gruiter Wonen in Middel burg maakt een doorstart. Van de Gruiter concentreert zich op zijn meubelmakerij aan huis in Axel. In het pand in de Lange Viele komen drie winkels onder één dak: voor mode, meubels en schoenen. door Maurits Sep Kleding, schoenen en meubels. Eén winkel, die drie winkels combi neert. Zo gaat Van de Gruiter Wonen in Mid delburg vanaf 1 februari verder. De bekende interieurwinkel be gon achttien jaar geleden in de Lange Viele met antiek en design. De zaak breidde uit en kromp ver volgens wat in. In één gedeelte van de zaak kwam een kledingwin kel met mode voor dames en he ren. Gerard van de Gruiter trekt zich nu terug uit de zaak en con centreert zich op zijn meubelmake rij. „Ik woon in Axel en heb daar een winkel aan huis. Daar ga ik mee verder." Van de Gruiter verlaat Middel burg. In het pand gaan Diana van Hoften en Margot den Toonder sa men verder met Two Ladies Like fashion and living: Margot met da mesmode, Diana met meubels. Diana's dochter Nikki Zwier voegt zich daarbij met een schoenenwin kel: This Lady Like shoes. „Voor de klant wordt het één grote winkel, maar daarachter gaan drie een manszaken schuil", vertelt Diana van Hoften. Hoewel het eigenlijk drie aparte winkels zijn, zullen ze in hun as sortiment wel een beetje rekening houden met elkaar. Diana wil dat de meubels passen bij de mode. „Mode sluit vaak al aan op interi eurontwerp. Als dierenprints 'in' zijn, zie je dat terug in kleding én meubels." Tegelijkertijd zullen de drie dames hun eigen keuzes blijven maken in wat ze in hun collectie opnemen. „Voor de schoenen moet nog blij ken wat de doelgroep is, maar dat zal waarschijnlijk een jonger pu bliek zijn, tussen de 17 en 28 jaar. Voor dameskleding en de meubels is de doelgroep breder en ouder", voorspelt zij. Winkelen bij de drie dames moet een 'beleving' worden, want, zegt Van Hoften: „Achter de toonbank staan wachten tot de klant binnen komt en alleen een jurkje of een bank verkopen, is tegenwoordig echt niet meer genoeg. Je moet mensen meer bieden. Je moet klanten prikkelen en in de watten leggen." Daarom komt er een keuken, waar koffie geschonken wordt, waar hapjes gemaakt worden en waar de krant gelezen kan worden. Bo vendien wordt een hoek van de winkel ingericht als multifunctio nele ruimte voor onder meer expo sities en zullen er workshops gege ven worden. De nieuwe winkel krijgt twee in gangen: aan de Lange Viele en aan de Korte Geere. De huidige kle dingzaak wordt gesplitst in twee delen. Het achterste deel wordt be trokken bij Two Ladies Like fashi on and living; het voorste deel wordt een aparte zaak met eigen ingang voor herenmode. Dat is de herenmodewinkel die nu ook al in het pand zit. Die zaak gaat verder onder de naam Touché. De winkelruimte voor Two Ladies Like fashion and living en This La dy Like Shoes wordt deze week verbouwd. Dinsdag 5 februari gaat de vernieuwde zaak open. De offi ciële opening is op 16 februari. OVEZANDE - De aanblik van een groot aantal dijken in de Zak van Zuid-Be veland verandert de komende weken aanzienlijk. Honderden populieren worden gekapt. Loonbedrijf Markusse in 's-Heer Abtskerkerke is maandag begonnen met het rooien van bomen tussen 's-Heerenhoek en Ovezande. De bomen worden gekapt omdat het gevaar van vallende takken volgens Natuurmonumenten te groot is. De natuurorganisatie beaamt dat er sprake is van een kaalslag, maar er worden snel nieuwe bomen geplant. Natuurmo numenten start binnenkort met de kap van 251 populieren aan de Valdijk in Nisse. foto Mechteld Jansen veere - De tijd van de komkom merteelt is weer aangebroken en dat geldt ook in Veere. Maatschap 't Anker is er al een tijdje druk mee bezig. Vandaar dat het bedrijf een open dag over de groente- en fruitteelt houdt. Op zaterdag 2 februari, van 10.00 tot 15.00 uur, kan iedereen komen proeven van de eerste komkom mers van het nieuwe jaar. Daarbij middelburg - Ondanks een harts tochtelijk pleidooi van raadsman E. Smit blijft een 20-jarige Middel burger in voorarrest voor zijn mo gelijke betrokkenheid bij een schietpartij in de wijk Dauwendae le. Daar werden in de nacht van 17 oktober 2012 een aantal schoten ge lost waarbij een Middelburger (25) zwaargewond raakte. De politie ar resteerde de dag daarop twee man nen, een 35-jarige en de 20-jarige. De oudste wordt gezien als de hoofdverdachte. De ander zou vol gens het Openbaar Ministerie sa men met de schutter zijn opgetrok ken en zou een honkbalknuppel in zijn handen hebben gehad. Smit noemde het onderzoek naar de schietpartij 'knullig en volstrekt onvoldragen'. Hij wees erop dat ge tuigen elkaar tegenspreken over de kleding die de Middelburger droeg die nacht. Ook zou de politie, al dus de advocaat, onvoldoende in de gaten hebben welke rol de socia le media spelen in deze zaak. „Kor te tijd na de schietpartij waren al details te lezen op een website." Volgens hem hebben getuigen een deel van hun kennis van die site. Ook zouden door de groepsvor ming en onderlinge loyaliteit in die wijk niet alles verteld worden tegen politie. Hij stelde dat zijn cliënt niets van komt ook TV-kok Corjan Hooger- heide A komkommerhapjes berei den, voor bij de gratis koffie en thee die er geserveerd zullen wor den. 'Zoek de warmte op in onze kas!', aldus de uitnodiging voor de open dag. Het bedrijf staat aan de Veerseweg 85 in Veere. Wie meer wil weten over de open dag, kan bellen naar 0118-501267 of mailen naar int.anker@zonnet.nl doen heeft met die schietpartij en die nacht niet optrok met de hoofdverdachte. Hij hoopt dan ook dat de hoofdverdachte gaat praten. Smit vroeg aan de rechtbank om het voorarrest van zijn cliënt te schorsen. De rechtbank wees dat verzoek af. Ook bepaalden de rech ters dat de hoofdverdachte in het Pieter Baan centrum onderzocht moet worden. De man heeft tot nu toe geweigerd inhoudelijk te praten over wat hem dreef die nacht. Volgens advocate C. Kouij zer blijft hij dat weigeren maar ze verzette zich niet tegen tijdelijke opname in dat centrum. Ef

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 18