cultuur 113 KRAS.NL 20 Ook winterprogramma Manhuistuinconcerten Kunststichting 'IK' zoekt vrijwilligers Concerttourtje Zeeland agenda Plan nieuw kamermuziekfestival 2-5 dgn BELGISCHE ARDENNEN Uitsluitend geldig op di. 29 JANUARI INCLUSIEF waarom zou je meer betalen Mathieu van Bellen even terug in eigen streek dinsdag 29 januari 2013 Durbuy BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm Vandaag bij KRAS.NL v.a. GOES - De Commissie Manhuis- tuin concerten in Goes heeft beslo ten de activiteiten uit te breiden met een winterprogrammering. „Ieder jaar krijgen we meer aan meldingen voor de concertreeks in de zomer. Dat geeft weieens pro blemen", zegt voorzitter Jan Roe land van de Commissie Manhuis tuinconcerten. „We moesten de af gelopen jaren meerdere muziekver enigingen afzeggen omdat we in de zomermaanden maar een be perkt aantal concerten hebben." Roeland is blij dat de commissie nu een oplossing heeft gevonden meer muziekverenigingen de gele genheid te bieden om op te tre den. In de Grote of Maria Magdale- nakerk in Goes worden de komen de periode op de derde zondag van de maand ook winterconcer- ten gegeven, van 12.00 tot 13.00 uur. De serie wordt zondag 17 fe bruari geopend door muziekvere niging De Vliegende Hollander uit Terneuzen. Verder speelt Adven- do-EMM op zondag 24 maart en het Middelburgs Muziekkorps op zondag 21 april. De reeks zomer- concerten in de Manhuistuin be gint weer op zondag 5 mei. OOST-SOUBURG - De Stichting IK, een kleinschalige, autonome vrij willigersorganisatie heeft behoefte aan versterking. De Stichting IK, of het IK-eiland bij de watertoren in Oost-Souburg is een initiatief van beeldend kun stenaar Jan van Munster. De door hem opgerichte stichting exploi teert de bijzondere locatie om het werken aan de wortels van de kunst te bevorderen. Op uitnodi ging van onafhankelijke curatoren komen veelbelovende kunstenaars tijdelijk naar Oost-Souburg om er te werken. Elk verblijf wordt afge sloten met een tentoonstelling. Voor allerlei werkzaamheden is de stichting nu op zoek naar meer handen. Te denken valt aan het mee helpen voorbereiden en in richten van de ruimtes voor de ontvangst van groepen, uitvoeren van*eenvoudige administratieve ta ken en het vervullen van de taak van gastheer of gastvrouw. Vrijwil ligers behoeven geen kunstken ners te zijn. Enthousiasme en be trokkenheid gelden wel als voor waarden. Voor meer informatie: tel. 06-11366696 of www.stichtingik.nl Meer agendanieuws staat op de website van deze krant. OP PAD Terneuzen Prometheuslezing met Bart Chabot, Porty en Bess, 20.00 uur Zierikzee Literaire avond rond boek 'Bevlekt ont vangen' van Nicole Poort, initiatief Libris Boekhandel De Vries, Café De Biet, 19.30 uur PODIUM Vlissingen Cabaret Ellen Dikker 'Horten en Sto ten', Arsenaaltheater, 20.15 uur Terneuzen Musical 'Aspects of Love', Scheldetheater, 20.00 uur. verblijf in een hotel op de Baraque de Fraiture, nabij Vielsalm 1/ ontbijtbuffet Ontdek de Belgische Ardennen tijdens prachtige natuurwande lingen, of bezoek Durbuy, het kleinste stadje ter wereld! Zie: www.kras.nl Het Busch Ensemble met jonathan Bloxham (cello), Mathieu van Bellen (viool) en Dana Zemtsov (altviool). Violist Mathieu van Bellen uit Hulst geeft veel concerten in het buitenland, maar speelt ook graag in zijn eigen streek. Deze week treedt hij vijf maal op in Zeeland, waarvan één keer op zijn oude school, het Reynaert- college in Hulst. door Jeanette Vergouwen Het is niet de eerste keer dat ik op het Reynaert- college speel. Nu kom ik samen met twee mu sici van het Busch Ensemble: Da na Zemtsov en Jonathan Blox ham", zegt Mathieu van Bellen. Het ensemble speelt een selectie uit het concertprogramma dat op de andere vier locaties wordt ge bracht. „Ik doe het graag omdat ik het gevoel heb dat jonge mensen de klassieke muziek snel ouder wets vinden. Met dit concert wil ik de leerlingen van het Reynaert- college een kijkje geven in de we reld van de klassieke muziek en in het leven van muzikanten." Het programma biedt werk van Franz Schubert, Intermezzo voor strijktrio van Zoltan Kodaly, Strijk trio 'Le Chimay' van Eugène Ysaye en het Strijktrio in Es, op. 3 van Ludwig van Beethoven. Van Bellen vindt het fijn om op te treden in de buurt waar hij is opge groeid. „De buitenstaander denkt dat hier op cultureel gebied niet zo veel gebeurt, maar het tegendeel is waar. Er zijn veel goede concerten. Voor mij voelt het altijd als een soort thuiswedstrijd, er zijn veel bekenden maar leer ook altijd nieuwe mensen kennen. Zeeland heeft ook fantastische zalen. Met twee absolute uitblinkers: de Zeeuwse Concertzaal in Middel burg met een geweldige akoestiek en Porgy en Bess in Terneuzen, vanwege de ongelooflijke atmo sfeer die daar dankzij de organisa tie en het geïnteresseerde publiek is. Tijdens deze tournee spelen we op vijf locaties. We worden altijd gastvrij ontvangen." Mathieu van Bellen is bezig met de opzet van een nieuw kamermuziekfestival in Zeeland. De plannen zijn nog prematuur, maar hij heeft goede hoop dat zijn idee gerealiseerd kan worden. „Ik heb heel wat connecties opgedaan in het bui tenland en met deze musici wil ik graag een aantal concerten in Zeeland verzorgen. Een festival met een gevarieerd programma is dé mogelijkheid om het publiek hoogstaande mu ziek te laten horen, gespeeld door internationaal gewaardeer de musici. Het is in het begin al tijd moeilijk, er komt veel bij kij ken zoals de financiering en de goede locaties. Maar ik hoop met hulp uit de provincie dit project te realiseren en Zeeland voor de muziek nog aantrekkelijker te ma ken", aldus Van Bellen. Van Bellen is artistieke leider van het Busch Ensemble, dat dit jaar de Royal Overseas League Compe tition won en de tweede prijs be haalde in de internationale Salie- ri-Zinetti kamermuziek wedstrijd. Hij wil in de komende jaren dit en semble uitbreiden. „De volgende seizoenen werken we ook een aantal keren samen met prominente musici uit de hele wereld. Enkele musici zullen inte greren in het ensemble. Dan kun nen we alle kamermuziek aan." Plannen heeft Mathieu genoeg. Met het Busch Ensemble gaat hij de prijzen verzilveren (cd-opna- men en concerten) die hij won, hij neemt deel aan festivals in Enge land, Frankrijk, Noorwegen, IJs land, en Duitsland. „Na dit rondje Zeeland speel ik tot september niet meer in Neder land, maar mijn agenda is goed vol. Ik speel de vioolconcerten van Brahms, Britten en Elgar enkele ke ren met orkest en ben in gesprek met andere orkesten voor nog meer concerten. Ik heb een geva rieerd leven, maar het denken over en regelen van een festival, het instuderen van concerti en veel optredens nemen veel tijd in beslag. Ik hoop tussendoor af en toe thuis te zijn in Berlijn en bij mijn ouders en de hond in Hulst. Maar ik weet dat dit de komende maanden met veel reizen en con certen verzorgen, lastig zal zijn." Donderdag 31 januari, N.H. kerk, Waarde (Reimerswaal), 20.00 uur, vrij dag. 1 februari De Vossekuil, Oud Vos- semeer, 20.15 uur; zaterdag 2 februa ri, Grote Kerk, Groede, 20.00 uur; zon dag 3 februari Kerkje Ellesdiek, Elle- woutsdijk, 15.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 13