buitenland 19 voetbalslachting Egypte fransen en Maimezen r heroveren Timboektoe over haar eigen lange tenen Lof voor Mussolini bij Auschwitz-herdenking 3 dagen ontspanning in De Bonte Wever! cheap, nl /dagactie 10900 -700 7004 Mursi: noodtoestand in drie steden Egypte maandag 28 januari 2013 mmmmmmmmmm Rode Zee EGYPTE infographic De Persdienst daadwerkelijke moorden hebben gepleegd gestraft worden. Maar het gaat ons er ook om dat de mensen die opdracht hebben gege ven tot de moorden, de mensen die het bedacht hebben en die er belang bij hadden, de veiligheids diensten en de politie, dat zij ge straft worden." Op 9 maart wordt een uitspraak verwacht over de rol van de veilig heidsdiensten in het drama. Hoe wel supporters en nabestaanden na het vonnis van zaterdag positief zijn over een eventuele veroorde ling, lijkt die kans niet al te groot. Volgens een onlangs verschenen rapport van mensenrechtenorgani satie EIPR in Cairo is er nog altijd sprake van systematisch machts misbruik en staan politieagenten en veiligheidspersoneel nog altijd boven de wet. Nazly Hussein, een politiek activis te die nauw betrokken is bij de Ahlawy Ultra's noemt het vonnis daarom een politieke afweging. „Er is geen enkele reden om aan te nemen dat dit een eerlijk proces is geweest waar een gedegen onder zoek aan vooraf is gegaan. Dit kei harde vonnis is bedoeld om de ge moederen te temperen en de Ul tra's tevreden te stellen. Het was voor de autoriteiten dus geen vraag over schuld of onschuld, het was een keuze tussen chaos in Cai ro en chaos in Port Said." Het werd dus Port Said. In een reactie op het doodvonnis van de 21 verdachten gingen zaterdag fami lies en sympathisanten in Port Said de straat op. Tijdens de ex treem hevige rellen die daarop volgden vielen 32 doden waarna het leger werd ingezet om de orde te herstellen. Dit alles komt te midden van een CAÏRO - President Mohamed Mursi van Egypte heeft gisteren de nood toestand uitgeroepen voor de ste den Suez, Port Said en Ismailia. Er geldt ook een avondklok. De maat regel blijft 30 dagen van kracht. Dat heeft hij laten weten via de staatste levisie. Het besluit volgt op dagen lange rellen en protesten. Daarbij zijn tientallen mensen om het le ven gekomen en honderden ge wond geraakt. Mursi wil vandaag overleg met toppolitici over de toe stand in Egypte. Betogers zijn te leurgesteld over wat er is gebeurd sinds de opstand tegen Mubarak, Mursi's voorganger. Mursi zien ze als een verrader van de revolutie. golf van demonstraties tegen het bewind van president Mohamed Mursi ter ere van het 2-jarig be staan van de revolutie. Sinds 24 ja nuari zijn betogers rondom het Tahrirplein in Cairo en andere de len van het land in hevige gevech ten verwikkeld met de politie. De chaos waar de Ultra's mee dreigden in de aanloop naar het vonnis lijkt er dan toch gekomen te zijn. In zowel Port Said als in Cairo duurt het geweld voort. Tij dens onlusten bij begrafenissen gis teren in Port Said ging het weer mis: er vielen vijf doden en ruim 400 gewonden. een bril draagt van 12.000 euro. Maar hoewel DSK en Montebourg ook procederen, schiet Valérie Trierweiler het gemakkelijkst uit de heup. Carla Bruni had veel vrienden in de roddelpers en ac cepteerde inbreuken op haar priva cy. Valérie Trierweiler geldt onder journalisten als een controlfreak. Toen het weekblad Paris Match ge waagde van de 'zoon van het kop pel Royal-Hollande', stuurde ze een furieuze sms naar de journa list: „Waar ben je mee bezig? Hij is de zoon van het ex-koppel Royal- Hollande." Voor hun kerstfoto lieten Trierwei ler en Hollande de officiële paleis fotograaf aanrukken. „Carla zou ge woon een fotopersbureau hebben gebeld", zei Christophe Carron, ad junct-hoofdredacteur bij Voici. „Ze zijn geobsedeerd met hun ima go, een beetje zoals in Noord-Ko- rea." La Frondeuse verkoopt redelijk, vooral dankzij de ophef die Valérie erover heeft gemaakt. Haar juridi sche actie richt zich op vier pagi na's, waarin de auteurs zeggen dat ze er een 'amant' op nahield toen ze al sliep met Hollande, dit alles terwijl ze nog getrouwd was. Vol gens haar is dat gelogen. Ze sleepte de auteurs en de uitgever voor de rechter, maar was iets te gretig. Ze eiste een schadevergoeding we gens zowel smaad als schending van haar privacy. Dat was iets te veel: je moet kiezen tussen smaad BAMAKO - Franse en Malinese troe pen hebben gisteren de aanval in gezet om de wereldberoemde woestijnstad Timboektoe te her overen op islamistische rebellen. Volgens een legerwoordvoerder zijn de Fransen en Malinezen de stad al binnengetrokken. Andere bronnen melden dat de be vrijders voor de poorten van Tim boektoe staan. „Timboektoe ligt moeilijk, je kunt er niet zomaar binnentrekken", aldus een bron. De eeuwenoude stad is een wir war van kleine straatjes waar rebel len zich kunnen verschuilen. Tim boektoe is de culturele hoofdstad van Mali en was in de 13e eeuw al een centrum van islamitische we tenschap. Het Frans-Malinese offensief krijgt luchtsteun van de Franse lucht macht, die hevige bombardemen ten uitvoert op de rebellen. De Verenigde Staten geven gehoor aan de oproep van Frankrijk om meer steun te verlenen aan de mili- taire interventie in Mali. Het Ame rikaanse leger heeft de Global Hawk, een observatiedrone die vanaf grote hoogte opereert, be schikbaar gesteld aan de Franse strijdkrachten. Daarmee kunnen de bewegingen van jihadische konvooien in Noord-Mali permanent worden ge schaduwd. Daarnaast gaan Ameri kaanse tankvliegtuigen Franse ge vechtsvliegtuigen in de lucht van brandstof voorzien en zullen ook meer Franse troepen en militair materieel worden vervoerd in de gigantische C17 Globemaster trans portvliegtuigen van het Ameri kaanse leger. Die toezegging heeft de Amerikaanse minister van De fensie Leon Panetta aan zijn Fran se ambtgenoot Jean-Yves Le Drian gedaan, meldde het Pentagon giste ren. MILAAN - Oud-premier Silvio Ber lusconi heeft gisteren opnieuw veel Italianen tegen zich in het har nas gejaagd met ongepaste uitspra ken .over zijn voorganger Benito Mussolini. Pijnlijk genoeg deed hij die uitgerekend bij de Ausch witz-herdenking in Milaan, waar hij onaangekondigd was opgedo ken. Berlusconi zei dat Mussolini's rassenwetten tijdens de T\veede Wereldoorlog een slechte zaak wa ren, maar dat de fascistische dicta tor Mussolini volgens hem ook 'veel goede dingen' heeft gedaan. Bij de herdenking in Milaan werd het nieuwe Museum van de Shoah geopend, in aanwezigheid van pre mier Mario Monti. Die bezocht spoor 21 waar treinen worden ten toongesteld waarmee Joden zijn ge deporteerd naar de vernietigings kampen. Nadat hij zijn pijnlijke uitspraken had gedaan, viel Berlus coni tijdens de officiële toespraken in slaap, zo is te zien op foto's. Bij het verlaten van de ceremonie werd Berlusconi uitgefloten door omstanders; ook werd hij uitge maakt voor buffone (clown). Op 27 januari 1945 bevrijdden geal lieerde troepen de overlevenden in het Duitse concentratiekamp Auschwitz, vlakbij de Poolse plaats Oswiecim. Holocaust-overle venden, politici en jongeren her dachten de slachtoffers gisteren op het terrein van het voormalige ver nietigingskamp. „Auschwitz is de verschrikkelijkste plaats in de ge schiedenis van de mensheid", al dus Zvi Raf-Ner, de ambassadeur van Israël in Polen. De Russische Doema-voorzitter Sergej Narysj- kin opende gisteren een tentoon stelling ter nagedachtenis aan de zeker 15.000 Sovjet-burgers die in Auschwitz zijn omgekomen. en privacy. Haar advocaat maakte ook een andere fout. Hij daagde de journalisten voor het gerecht vijf dagen voor de zitting. De Franse perswet bepaalt dat dit twintig da gen moet zijn plus één dag voor el ke vijftig km die de gedaagde van de rechtbank woont. Een van de journalisten woont in Washing ton. De zitting in december werd geschrapt, maar vandaag krijgt Trierweiler haar herkansing. Ze heeft de aanklacht voor privacy- schending laten vallen, en beperkt zich nu tot smaad. Voor de zeker heid heeft ze ook de eis gehal veerd, nog maar 40.000 euro. Voor Olivier Pardo, advocaat van de te genpartij, was dat een opsteker. „Het lijkt wel uitverkoop", zei hij. 2 overnachtingen incl. ontbijt Zwembad, sauna, ijsbaan en meer Gratis gebruik vele faciliteiten 1/ Aan de rand van Assen gelegen ZZ De Bonte Wever J t 'Prijs o.b.v. 2-persoonskamer Excl. res kosten C 15 per boeking. Voorwaarden zie website.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 9