binnenland 17 Ultieme test kroongetuigen A >- Zoek de zon op met KRAS.NL! KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm 50Plus groeit Grote vraag is of rechtbank deal tussen OM en La S. in stand houdt Liquidaties en verdachten TURKIJE TURKIJE CURACAO GAMBIA waarom zou je meer betalen maandag 28 januari 2013 mmmmmmmmmmuma. door Merel van Leeuwen waarbij iedereen een kilometer moest afleggen, in het Guinness Book of Records komen. foto Catrinus van der Veen/ANP AMSTERDAM - 50PIUS blijft het goed doen in de peilingen. De par tij van fractieleider Henk Krol kwam gisteren in de wekelijkse peiling van Maurice de Hond uit op negen zetels, het hoogste aantal sinds de partij met twee zetels in de TWeede Kamer zit. Bijna vier jaar na aanvang van de rechtszaak is het dan zover. Morgen doet de rechtbank Amsterdam uitspraak in het liquidatieproces Passage, dat draait om vijf liquida ties met zeven slachtoffers en een aantal mislukte moordpogingen. Sommige moorden zijn redelijk re cent gepleegd, andere dateren van langer geleden. Het Openbaar Mi nisterie eiste tegen zes van de elf verdachten een levenslange gevan genisstraf. Hoofdrolspeler in het proces is kroongetuige Peter la S., met wie het Openbaar Ministerie in 2006 een deal sloot. Hij stapte uit het criminele milieu in ruil voor straf vermindering en bescherming en lapte.daarvoor zijn voormalige makkers erbij door de politie open heid van zaken te geven. Zijn ver klaringen waren de kurk waar de rechtszaak op dreef Officier van justitie Betty Wind sprak van 'een extreem geweldda dige groepering die een halt moest worden toegeroepen'. „Zonder kroongetuige was het in de meeste gevallen nooit gelukt om voldoen de inzicht in de achtergronden te krijgen en de verdachten kansrijk voor de rechter te brengen." Dat het OM samen met La S. de eindstreep heeft gehaald, mag een In april 2006 wordt in zijn café de Amsterdamse kroegbaas Thomas van der Bijl vermoord. Volgens het OM gaven Dino Soerel en Ali A. de opdracht, regelde ene Fred R. de uitvoering en zou Sjaak B. het wapen hebben geleverd. De moord op vastgoedhandelaar Kees Houtman eind 2005 zou zijn gepleegd door Jesse R. en Peter la S., met wapens geleverd door Sjaak B. Ook hier ziet het OM Di no Soerel en Ali A. als opdrachtge vers. De 1993-moorden. Twee Joegosla- ven worden in het voorjaar ver koold aangetroffen in een uitge brande auto in Ouderkerk aan de wonder heten. Ze vochten talrijke conflicten uit in de extra beveilig de bunker in Amsterdam-Osdorp. La S. weigerde regelmatig verder te verklaren, sprak van afpersing door het OM en probeerde het on derste uit de kan te halen om zijn leven na detentie veilig te stellen. Dit leidde weer tot heftige confron taties met de raadslieden van de verdachten. Met name advocaten Nico Mete ring en Sander Janssen praatten de blaren op hun tong om de recht bank ervan te overtuigen dat La S. Amstel. De mannen zijn doodge schoten. Jesse R. en Moppie R. wor den verantwoordelijk gehouden. Deze verdachten zijn volgens het OM een maand later ook betrok ken bij de liquidatie van een drugs handelaar in Antwerpen. Ze schie ten ook zijn vriendin dood. Tegen hen, en een derde verdachte eiste het OM levenslang. Ook wordt dat voorjaar de Amster damse sportschoolhouder Tonny van Maurik vermoord. In deze zaak vier verdachten, onder wie de enige vrouw in dit proces, Pinny S. Zij zou opdracht hebben gegeven voor de moord. Het OM eiste twaalf jaar. volstrekt onbetrouwbaar is en dat het OM veel te ver is gegaan in zijn toezeggingen. Janssens cliënt Jesse R. is een van de zes verdachten tegen wie levens lang is geëist. La S. heeft verklaard dat hij samen met Jesse eind 2005 de Amsterdamse vastgoedhande laar Kees Houtman heeft ver moord. Volgens het OM is hij een 'ijskoude hitman', en betrokken bij zeven moorden. Ondanks alle strubbelingen die La S. had met het OM, trok hij zijn verklaringen niet in. Dat resulteer de in een strafeis van acht jaar, zo als het OM hem had toegezegd. Omdat hij zijn straf - hoewel het nog maar de vraag is of de recht bank de eis van het OM zal volgen - al heeft uitgezeten, is La S. sinds juni op vrije voeten. Ook een aantal medeverdachten zit niet meer vast voor deze zaak, zoals Dino Soerel en Ali A., tegen wie het OM ook levenslang heeft geëist. Soerel wordt gezien als op drachtgever voor de moorden en A. als moordmakelaar, tussenper soon bij het regelen en uitvoeren. Willem Holleeder is de grote afwe zige in deze rechtszaak. De verbijs tering van de advocaten was groot toen La S. eind 2011 onthulde dat hij de politie jaren geleden al had verteld dat Holleeder opdracht had gegeven tot meerdere liquida ties. La S. vreesde de lange arm van Holleeder en het OM liet de zaak rusten. Natuurlijk is het met deze uit spraak niet klaar, en zullen het ge rechtshof en de Hoge Raad zich nog over deze zaak buigen. Maar als de rechtbank de deal met La S. in stand houdt, kan het OM voor lopig verder met kroongetuigen. Dat willen de opsporingsinstan ties graag, ook al heeft dit proces aangetoond dat een crimineel die een deal sluit met justitie de regie bepaalt in een rechtszaak. En dat jarenlang. Ideaal voor families! Hotel Kustur Club - Kusadasi 6 t/m 22 dagen o.b.v. All Inclusive Vertrek: van 20/4 t/m 24/10 zeer gemoedelijk en kindvriendelijk vakantiedorp in een bosrijke omgeving met volop faciliteiten voor jong en oud nu met 25 sneeuwkorting! Zie www.kras.nl/77772 Hotei Simena Sun Club *****- Kemer 6 t/m 22 dagen o.b.v. Ultra All Inclusive Vertrek: van 15/4 t/m 26/10 ruim opgezet en gezellig vakantiedorp direct aan het strand met prachtige pier met vele kindvriendelijke faciliteiten ook vertrek v.a. Eindhoven mogelijk! Zie www.kras.nl/72114 Apt. Club Mavi - Bodrum 6 t/m 22 dagen o.b.v. logies Vertrek: van 2/5 t/m 26/10 modern appartementencomplex, nabij het strand, met prachtig uitzicht op zee met zeer comfortabele appartementen ook vertrek vanaf Eindhoven mogelijk! Zie www.kras.nl/77649 Hotel Rocamar**** - Canico 8 t/m 22 dagen inclusief ontbijt Vertrek: van 21/2 t/m 24/10 4-sterren hotel direct aan zee en op ca. 1,5 km van het centrum van Canico beschikt o.a. over een binnen- en buiten zwembad en een sauna Zie www.kras.nl/31342 Hotel Miracle Resort - Antalya 6 t/m 22 dagen o.b.v. Ultra All Inclusive Vertrek: van 16/2 t/m 27/10 één van de best geboekte hotels gelegen aan het Lara zandstrand scoort hoog op culinair gebied ook vertrek v.a. Eindhoven mogelijk! Zie www.kras.nl/72058 Nil met 50 voordeelkorting! H Nü met 50 voordeelkorting! Apt. Sol La Palma*** - Puerto Naos 81/m 22 dagen o.b.v. logies Vertrek: van 22/2 t/m 25/10 complex in een rustige omgeving nabij het centrum en strand netjes ingerichte appartementen met o.a. een kitchenette en een balkon óf terras Zie www.kras.nl/31136 SunSwing Beach Resort* - Kololi Beach 8 t/m 24 dagen inclusief ontbijt Vertrek: van 11/2 t/m 18/10 direct aan het strand en op ca. 900 m van het centrum van Kololi beschikt o.a. over een restaurant en een zwembad met zonneterras Zie www.kras.nl/31422 Trupial Inn*** - Willemstad 9 t/m 23 dagen o.b.v. logies Vertrek: van 13/2 t/m 31/10 modern en kleinschalig hotel in een rustige woonwijk nabij Willemstad beschikt o.a. over een poolbar, restau rant en een zwembad Zie www.kras.nl/25313 Voor de meest actuele prijzen, kijk op www.kras.nl Prijzen zijn p.p. tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservermgskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7