sport 41 Orion blij met punt tegen böoretfcider Veerhoek rukt op zwak White Demons 2 nederlaag naar derde plaats Padmos tweede in eerste plaatsingswedstrijd maandag 28 januari 2013 ■iiBiiiiiiiiiiiiiiiiiiriiiiiiiiiiiiiiiiroiiiiiiiiiiiiw ïi 'i1 "iTiMiiiniTiiiiiwnwwiiiHiiïï 11 n 1 «huw—miw 11 111 iiühi»—■imiih i i 1 m'iii>iiiiiiiMM«^wïïMiiirr ihirimiiwhhwmmfiwiii door Wim Kakebeeke HEINKENSZAND - De handballers van eersteklasser Orion hebben zondag met 24-24 gelijkgespeeld te gen White Demons 2. Het was ty pisch een geval van onderschat ting, want er had meer in gezeten voor de ploeg van trainer John Jan sen. In plaats van een middagje een richtingsverkeer werd het knok ken voor een remise. De coach was achteraf blij met het ene punt. „Tegen zwakke ploegen moet je al tijd op je hoede zijn. Daarnaast werden er zoveel fouten gemaakt, dat je snel je handen moet dicht knijpen met een punt." In de uitvoering ging er vanalles mis. Met name in aanvallend op zicht. Er was een zeer slordige af werking, de balbehandeling was ondermaats en er werd veel te veel risico genomen met de passes. Na een matige eerste helft (10-9) leek de volle buit toch nog in han den van de thuisploeg te vallen. Orion sloeg namelijk een gat van drie punten: 23-20. Maar White Demons haalde in korte tijd enke le malen vernietigend uit en trok daardoor de stand alsnog gelijk. Jansen: „Het is net als darten. Als je de dubbels niet gooit zul je nooit winnen." Scores Orion: Ron van Dalen 6, Arno Riemens, Guy Peeters en Michiel Schuys 5, Mischa Dorst 2 en Lennart Vinke 1. SLUISKIL - De driebanders van Ga rage Verbrugge Hyundai verrasten in de eerste divisie met een over winning op koploper Berendhaus Groep/Horeca: 6-2. Voor de pauze was die verrassing nog diep verborgen in de Sluiskil- se spelonken. Patrick Vasseur won weliswaar, maar Berry Dallinga verloor van René Dericks. Vasseur nam na 34 beurten een enorme voorsprong van 33-19, won ook wel royaal (45-35) maar gebruikte daarvoor wel 58 beurten. Na de pauze werd het een triomftocht voor de thuisploeg toen Thérèse Klompenhouwer en Ludo Dielis met exact dezelfde cijfers wonnen: 45-35 in drie beurten. Verbrugge staat nu op de derde plaats. 'S-GRAVENPOLDER - In het Zeeuws damkampioenschap kwamen de twee hoogstgeklasseerde spelers, Jo hnny de Leeuw en Daaf Kasse, za terdag niet in actie. De Leeuw was ziek en datzelfde gold voor Ko Lou- werse, de tegenstander van Kasse. Opvallend was dat de belangrijkste concurrenten van De Leeuw en Kasse zaterdag allemaal in de fout gingen. Danny Wattel bood tegen Martin van Dijk na zijn haastig ge speelde vijftigste zet remise aan. Van Dijk ging akkoord, maar als hij iets langer had gekeken had hij on getwijfeld gezien dat de stand een winnende combinatie bevatte. Aart Walraven leek tegen een zwak spelende Kees de Jonge op weg naar de winst, maar in tijdnood nam hij een combinatie die met een in een gelijkspel resulteerde. Evert Wiskerke zag tegen Jaap Veer hoek een goede positie door een se rie zwakke zetten in een puinhoop veranderen. Veerhoek deelt dankzij zijn zege nu de derde plaats met Danny Wattel, Aart Walraven en Kees de Jonge. In de promotieklasse gaan na de ze vende ronde drie spelers van Tholen/DSVF aan de leiding. Hans van Akkeren en Aart Slager speel den zaterdag gelijk en kregen op de koppositie gezelschap van hun clubgenoot Han van de Velde, die René Dusebout versloeg. In de eer ste klasse blijft Jan Koppejan lei den, ondanks een gelijkspel tegen hekkensluiter Piet Walraven. GOES - Tijdens de eerste plaatsingswedstrijd Dubbel Mini- tramp is Sophie Padmos (foto) zaterdag als tweede geëindigd in de categorie junior/senior meisjes. De turnster van Forza Gymnastica, de organiserende vereniging, kwam uit op een to taalscore van 118,300. Clubgenote Nastenka Meerman legde in Goes met 117,300 punten beslag op de derde plaats. i: ';T schillende dubbele salto's zien en scoorde daarmee 120,100. Zijn clubgenoot Mattijs van der Meulen eindigde als derde met 113,900. Anouk Engelen (Turn'87) en Claudia Zwolle (Forza) rolden als de nummers twee en drie uit de bus bij de 'jeugd meisjes'. foto Willem Mieras Bij de 'jeugd jongens' sprong Tijmen Bouter, eveneens van For za, het sterkst. Met 119,400 liet hij zijn elf concurrenten ruim achter zich. Sem Jongman van het Oostburgse Turn'87 werd derde. Bij de 'junior jongens' was de suprematie van Guitho de Wolff nog groter. De lenige springer van Turn'87 liet liefst zes ver

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59