401 sport Eén concurrent minder Onherkenbaar Delta Sport zwaar voor BC Vlissingen onderuit in Leidschendam Overgangsklasser uit 's-Heer Hendrikskinderen verslaat Excelsior met 17-13 De Stene Brug twee keer met 8-0 onderuit De Rooij heer en meester in libre Drie Zeeuwse schaatsers stappen uit maandag 28 januari 2013 Tjoba krabbelt op na curieuze openingsfase KWADENDAMME De driebanders van De Stene Brug weten na het afgelopen weekeinde wel weer wat verliezen is. In de competitiestrijd in poule drie van de vierde divisie werd een 8-o-nederlaag geleden tegen lijstaanvoerder Buro Balans. In de vierde ronde van de beker gebeur de hetzelfde tegen Burgmans-Bil- jarts.nl. Die grote nederlaag in de beker was overigens geen verrassing. Burgmans-Biljarts.nl speelt im mers in de eerste divisie. Alleen Emile de Witte won een setje te gen die ploeg. OOSTERLAND Het persoonlijk kampioenschap li bre eerste klasse is gewonnen door Ad de Rooij van VEGABV. Tweede werd Hans Onderdijk van De Carambowl en Phuc Nguyen van BV Kwadendamme legde be slag op de derde plaats. De Rooij was de terechte winnaar van een biljarttoernooi dat alleen spanning kende om de ereplaat sen. Uiteindelijk bleven de Rooij en Onderdijk als titelkandidaten over, omdat Nguyen met een stevi ge griep kampte. Bewonderens waardig was dat hij bleef mee strijden. De Rooij bleek de sterkste, zowel in wedstrijdpunten als op hoogste partijgemiddelde (20,00). GOINGARIJP Een dag na het Nederlands kam pioenschap op natuurijs op het Veluwemeer heerste zaterdag de BAM-ploeg ook iri de Ronde van Skarsterlan. In deze neo-klassieker won schaatser Bob de Vries onder moeilijke omstandigheden de wedstrijd over honderd kilometer, voor Ingmar Berga en Arjan Stroe- tinga. Ook Erwin en Niels Mesu (de nummer veertien van het NK) kwamen zaterdag in actie, maar de Middelburgers konden geen rol van betekenis spelen en vielen uit. Ook Antwan Tolhoek uit Yerseke haalde de finish niet. Bij de vrouwen won Foske Tamar van der Wal. door JaapJan Ritsema middelburg - Liefst negentien mi nuten bleven de korfballers van Tjoba zaterdag zonder score. Maar toen het eenmaal begon te lopen bij de overgangsklasser uit 's-Heer Hendrikskinderen, werd Excelsior naar een nederlaag gespeeld. In dezelfde poule won ook TOP Ar- nemuiden, dat daardoor goede za ken deed in de strijd om lijfsbe houd. Tjoba-Excelsior 17-13: Twintig mi nuten lang leek Tjoba gebukt te gaan onder de nederlaag van vori ge week. Toen pas scoorden de Be velanders de eerste treffer (1-5) te gen Excelsior. „Dat de ploeg niet panikeerde, maar collectieve strijd lust toonde, was mooi om te erva ren", stelde coach Bram van Gef- fen, die zijn achttal vlak voor rust op 8-8 zag komen. In de tweede helft trok de thuis ploeg de goede lijn door en kregen de gasten nauwelijks nog kansen om te scoren. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 7, Niels Westmaas 4, Dennis Broerse en Esmee Walraven 2, Anoek Braam en Demi Mondeel 1. TOP-IJsselvogels 23-20: Er was geen centje pijn bij de 14-8-rust- stand. „Het was om wanhopig van te worden als tegenstander", zei coach Erik Maljers over de uitste kende eerste helft van TOP. Na een tactische ingreep van IJssel- vogels - de ploeg ging achterverde- digen - en acfit rake schoten van de gasten stond het een kwartier la ter zomaar 18-17. Vervolgens stelde TOP toch weer orde op zaken. Scores TOP: Wilma de Ridder 5, Corné Bezemer en Peter van Belzen 4, Jeanine Marijs, Anita de Ridder en Anne Meul- meester 3, Remco Bezemer 1 ODO-Fortis 16-14: Fortis, de koplo per in de eerste klasse D, speelde ondermaats. Op het eerste kwartier na liepen de Souburgers voortdurend achter ODO, voor laatste op de ranglijst, aan. Een fel le thuisploeg profiteerde van de slordigheden in de Walcherse de fensie. Bij een 15-10-achterstand brak het vertrouwen van Fortis. De ploeg staat nu één punt achter op Telstar. Scores Fortis: Joyce Schoonaard 5, Rens van den Driest en Jordy Sleijpen 3, Remco Crucq 2, Pascal Koppejan 1 Swift-De Meervogels 17-19: Na een kwartier, bij 2-8, was duidelijk dat Swift niet in de wedstrijd zat. De inhaalrace kwam er wel, maar de Middelburgse eersteklasser kon niet het goede spel uit de voorgaan de wedstrijden laten zien. Omdat ook koploper Albatros verloor, blijft het ongemeen spannend in de eerste klasse E. Zaterdag strijdt Swift, dat op één punt achterstand tweede staat, in een rechtstreeks duel om de titel. Scores Swift: Matthijs Pouwer 6, Nao mi Zuidweg en Richard Geldof 3, Kristi- an Huisman 2, Lennart Hoogenboom, Mirella Pouwer en Vera Kuiper 1. Togo-Maassluis 12-12: Tegen Maas sluis, op het veld een eersteklasser, werd door tweedeklasser Togo niet op een positief resultaat gerekend. Toch kwam het derde punt er voor de Goesenaren. In de eerste helft (6-7) gaven ze nog te makkelijk vrije ballen weg, na rust was het spel verdedigend solide en aanval lend creatief. „Stilaan raken we aan gepast aan" het niveau van de twee de klasse", zei coach Carlo de Wae- le, die met zijn ploeg nog zeker niet veilig is. Scores Togo: Jan-Kees Goossens 5, Jan-Willem van Nieuwenhuize 3, Niek Meerman 2, Anouk Hazelaar en Desi- ree Voshart 1 Blauw Wit-Good Luck 17-12: „Dit was de beste wedstrijd in de twee jaar dat ik coach ben." Zo tevreden was Adri van Bavel met de collec tieve prestatie van Blauw Wit. En met de twee punten die de Kloe- tingse derdeklasser in veiligheid brengen. Good Luck was niet opgewassen te gen de power die Blauw Wit uit straalde. De zwangere Janet Ver boom zal ook wat dat betreft in het vervolg van de competitie ge mist gaan worden. Scores Blauw Wit Bastiaan Rijk 5, Ivo Flipse en Martijn Sandee 4, Annemarij- ne Holl2, Marco de Jonge en Janet Ver boom f. Vios-Ondo 10-14. Scores Ondo: Ronald Wisse en Robbie Mesu 4, Jeroen Mesu 3, Annemieke Toerse 2, Corinne Geschiere 1. Stormvogels-Seolto 14-20. Scores Stormvogels: Niek Peene 6, Ar jen Schoe 3, Arja Groenleer 2, Loura Kleinepier, Emmely de Visser en Kris Gabrielse 1. Scores Seolto: Dennis Goedegebuur 6, Daisy Verkerk 4, Timme Provoost en Ralf Dourlein 3, Mayella Kuizinga 2, Chris Mol en Marielle Francke 1. Blauw-Wit-korfballer Ivo Flipse (midden) passt de bal naar één van zijn ploeggenoten. foto Willem Mieras vlissingen - De basketballers van BC Vlissingen boekten een zeer be langrijke 80-66-zege bij Rowic. Ro- wic zat BC Vlissingen op de rang lijst op de hielen, maar moet nu af haken in de strijd om de bovenste plaats in de eerste divisie. Voor de titel komen nu nog alleen EBBC, BC Vlissingen en Virtus in aanmer king. De laatste twee teams ont moeten elkaar vrijdag in Vlissin gen. In Dordrecht begon BC Vlissingen goed voorbereid aan de wedstrijd en het team liet zich daardoor geen moment verrassen door de verschillende verdedigingsvormen van Rowic. Ook verdedigend had de ploeg van coach Klaas-Willem Barten de zaken goed voor elkaar. Rowic nam een snelle 11-7-voor- sprong, maar daarna pakte BC Vlis singen de leiding. In het tweede kwart liep de Walcherse equipe uit naar 21-29, maar de thuisploeg knokte zich terug naar 32-35 bij rust. Ook tot het einde van het der de kwart bleef het verschil klein: 48-54. Pas in het laatste kwart werd de wedstrijd beslist. Via enkele prima aanvallen werd het 55-66. Rowic gaf zich gewonnen, waarna BC Vlissingen de wedstrijd gerouti-* neerd uitspeelde. Scores BC Vlissingen: Benjamin Steen beek 22, Dorde Karadzic 21, Michel Bosters 11, Sjors van de Poel 9, Stefan Schrier 8, Dennis de Paauw 7 en Emilio Jangbahadoer 2. door Wim Kakebeeke leidschendam - Grillig en onvoor spelbaar. Zo kunnen de prestaties van de handballers van Bema/ Kunststoffen Delta Sport wel ge noemd worden. Vorige week reken de de ploeg nog knap af met Con- ventus (27-20), zaterdagavond was er van die goede prestatie weinig meer terug te zien bij EHC. De Zie- rikzeeënaars verloren met 30-19. Vorig jaar werd in Leidschendam nog van EHC gewonnen. Het con trast tussen die wedstrijd van toen en met die van nu was groot. Trai ner Rob de Vos zat zich op de bank te ergeren aan met name de instel ling van zijn ploeg. „Ik heb geen moment het besef gezien dat we de laatste weken vooruitgang boe ken. Er was geen sprankje positieve energie. Dat is nog het ergste." De verdediging van Delta Sport kreeg er bij EHC, de nuirtmer drie van de ranglijst, voor de pauze ste vig van langs. „Het teamverband was er niet," vond De Vos. „De dek king was zo lek als een mandje. De spelers tuinden overal in en ze wil den niet voor elkaar knokken. Een compleet verkeerde instelling." Maar ook aanvallend was het een tranendal. Delta Sport schoot der tig keer op het doel van EHC, slechts zeven keer slaagde de ploeg erin de vijandelijke doelpman te passeren. Een bijzonder laag per centage. Na de pauze was er wel even spra ke van een opleving. Delta Sport kwam terug tot 18-13, maar daar mee was al het kruid verschoten. De teugels werden weer volop ge vierd en EHC kreeg weer vrij baan. Via 22-13 kabbelde de wedstrijd rus tig door naar een 30-19-eindstand. Om te overleven in de hoofdklasse kan Delta Sport zich niet al te veel wanprestaties meer veroorloven. Veel zal afhangen van de ontmoe tingen in Zierikzee met Helius en Gemini 2, beide concurrenten in de degradatiestrijd. „Het wordt nog een hels karwei om erin te blij ven", keek De Vos vooruit. Scores Delta Sport: Guido de Graaf 6, Ruben Bos en Koen de Bruin beiden 3, Guust Sluijs, Tijs de Vos en Tim Vlees houwer alen 2, Jerry Aertssen 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 58