Nog geen uitbreiding Klooster Rilland Snuffelen in wat de wijk te bieden heeft BEVELANDEN/THOLEN almanak Neus Advocaat beraadt zich nog op juridische stappen En de boer, hij ploegde niet meer 18 en 19 A58 halve dag dicht om schadereparatie Strandbeest loopt dinsdag bij Lyceum Drie West-Brabanders vast om drugsbezit door Nadia Berkelder rilland - Voorlopig mogen er niet meer dan 129 mensen in het Kloos ter van Rilland worden gehuisvest. Het uitzendbureau dat het ge bouw beheert wil er graag twee honderd arbeidsmigranten onder brengen. De gemeente Reimerswaal voelt daar niets voor, althans: voorlopig niet, blijkt uit het bestemmings plan dat volgende maand bespro ken wordt in de gemeenteraad. In het Klooster van Rilland mogen nu maximaal 129 mensen wonen, verdeeld over 53 kamers. Het gemeentebestuur van Reimers waal ontkent dat er afspraken zijn gemaakt over het aantal van twee honderd arbeidsmigranten. Pas als het Klooster een jaar in gebruik was, zou dat eventueel aan de orde kunnen komen. De gemeenteraad heeft als voorwaarde gesteld dat eerst de 'losse' huizen met arbeids migranten in de verschillene ker nen in de gemeente Reimerswaal moeten worden afgestoten voor dat er sprake kan zijn van toena me van het aantal bewoners van het voormalige klooster. Intussen is de huidige vergunning nog steeds niet onheroepelijk. De rechtbank vernietigde afgelopen najaar de vergunning die in decem ber 2011 was verstrekt: de gemeen te moest van de rechter eerst on derzoeken wat de gevolgen voor het verkeer, het geluid en het par keren waren. In december is op nieuw een vergunning verleend, aangevuld met die extra gegevens. Marco Vermeirssen, de advocaat van omwonenden, zegt dat hij de ze week nog beslist of hij in be roep gaat tegen die nieuwe vergun ning. Als hij dat niet doet, wordt de vergunning onheroepelijk. Om wonenden zouden trouwens ook nog bezwaar kunnen maken tegen het nieuwe bestemmingsplan. In het Klooster van Rilland wonen voornamelijk Portugezen. Ze wer ken hier via De Jager Detachering, de eigenaar van het gebouw, in de tuinbouw, de schelpdiersector of de industrie. Het Klooster van Ril land is ooit gebouwd als kapucij nenklooster, in de jaren zestig van de vorige eeuw is het verbouwd tot verpleeghuis, in 1999 werd het een hotel en conferentieoord. In Rilland is veel verzet geweest te gen de komst van de arbeidsmi granten naar het Klooster. Omwo nenden vreesden voor overlast doordat veel mensen er in een be perkte ruimte wonen. goes - Lekker boetseren met klei, kralen ma ken voor een ketting of 'schilderingen' maken met gekleurd zand: wie zin heeft in een crea tieve hobby kan in de Goese Polder voldoen de aansluiting vinden. Een paar van die hobby verenigingen waren zaterdag te vinden in wijk huis De Spinne waar Stichting Maatschappe lijk Welzijn Oosterschelde (SMWO) een po dium bood aan diverse slag- en sportvereni gingen, hobbyclubs en organisaties voor pre ventieve gezondheidszorg. Er hadden meer kraamhouders mogen zijn op de Polderfair, die SMWO tweemaal per jaar houdt ter bevor dering van de samenhang in de wijk. Maar het was een beginnetje voor wat bezoekers die aansluiting vonden. foto Willem Mieras MAANDAG 28 januari 2013 PZC GOES Het verbrokkelende asfalt op de noordbaan van de A58 na de toerit vanuit Goes is zondagmiddag en -avond gerepareerd. De weg was daartoe van de toerit tot de afrit naar Heinkenszand afgesloten tot circa 22.00 uur 's avonds. Rijkswa terstaat liet de asfalteerders ingrij pen omdat er afgelopen week veel klachten waren over steenslag, met lak- en glasschade tot gevolg. GOES Beeldend kunstenaar Theo Jansen geeft zijn demonstratie met zijn lo pend strandbeest niet vandaag, maar morgen bij het Goese Ly ceum. Het uitstel is omwille van een overlijden. Jansen opent met zijn Imares Longus van 4 bij 1,80 meter een project van de stichting Dynamic Art Delta voor de derdek lassers van de opleiding Kunst 8c Cultuur en Technasium (13.30 uur). RILLAND Drie mannen zijn zaterdag vastge zet in Torentijd in Middelburg na dat zij waren aangehouden bij De Poort in Rilland voor drugsbezit. Een surveillanceteam zag het trio rond 00.30 uur in een auto zitten. Twee hadden wit poeder op het ge zicht, de derde moffelde zakjes wit poeder weg. Het gaat om twee 25-jarige mannen uit Rucphen en een 27-jarige man uit Roosendaal. Een misverstand is zo ontstaan. Ze ker als volwassenen communiceren met peuters. Zo kreeg het gesprek tus sen de driejarige Jule en haar vader op een avond een verassende wen ding. Jule was behoorlijk verkouden. Ze had last van hoestbuien en een snot neus. Als haar vader haar naar bed brengt vraagt hij zich af welke maat- Tip? redactie@pzc.nl regelen hij allemaal moet treffen om haar klachten een beetje te verlich ten. Nadat ze is ingesmeerd met een mentholzalfje, vraagt hij zich af of ze ook nog neusspray nodig heeft. Daarom vraagt hij haar: 'Is je neus ook een beetje verstopt?'. Haar ant woord is even verassend als logisch. „Nee hoor, mijn neus zit er nog ge woon."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53