sport 41 Volleybalsters Forza vallen weg uit de top Onherkenbaar Delta Sport zwaar onderuit Turnster Gebraad vijfde Achtervolgers damstrijd laten steken vallen na curieuze openingsfase Belangrijke zege BC Vlissingen Handballers verliezen met 30-19 van EHC maandag 28 januari 2013 door Wim Kakebeeke LEIDSCHENDAM - Órillig en onvoor spelbaar. Zo kunnen de prestaties van de handballers van Bema/Kunststoffen Delta Sport wel genoemd worden. Vorige week rekende de ploeg nog knap af met Convenors (27-20), zaterdag avond was er van die goede presta tie weinig meer terug te zien bij EHC. De Zierikzeeënaars verloren met 30-19. Vorig jaar werd in Leidschendam nog van EHC gewonnen. Het con trast tussen die wedstrijd van toen en met die van nu was groot. Trai ner Rob de Vos zat zich op de bank geel en groen te ergeren aan met name de instelling van zijn ploeg. „Ik heb geen moment het besef gezien dat we de laatste we ken vooruitgang boeken. Er was geen sprankje positieve energie. Dat is nog het ergste." De verdediging van Delta Sport kreeg er bij EHC, de nummer drie van de ranglijst, voor de pauze ste vig van langs. „Het teamverband was er niet," vond De Vos. „De dekking was zo lek als een mand je. De spelers tuinden overal in en ze wilden niet voor elkaar knok ken. Een compleet verkeerde instel ling." Maar ook aanvallend was het een EINDHOVEN - Wendy Gebraad heeft: bij regiokampioenschappen turnen in Eindhoven de vijfde plaats behaald. De uit Zierikzee afkomstige turn ster plaatste zich hierdoor voor de kwartfinales van het Nederlands kampioenschap later dit jaar. Gebraad kwam uit in de eerste di visie pupil 1. In haar categorie wa ren zes deelnemers. tranendal. Delta Sport schoot der tig keer op het doel van EHC, slechts zeven keer slaagde de ploeg erin de vijandelijke doelpman te passeren. Een bijzonder laag per centage. Na de pauze was er wel even spra ke van een opleving. Delta Sport kwam terug tot 18-13, maar daar mee was al het kruid verschoten. De teugels werden weer volop ge vierd en EHC kreeg weer vrij baan. Via 22-13 kabbelde de wed strijd rustig door naar een 30-19-eindstand. Om te overleven in de hoofdklasse kan Delta Sport zich niet al te veel wanprestaties meer veroorloven. Veel zal afhangen van de ontmoe tingen in Zierikzee met Helius en Gemini 2, béide concurrenten in de degradatiestrijd. „Het wordt nog een hels karwei om erin te blijven", keek De Vos vooruit. „En dat terwijl we veel be ter kunnen. We doen onzelf ge woon te kort. Het wordt echt uit kijken, anders zijn we nog het haasje ook." Scores Delta Sport: Guido de Graaf 6, Ruben Bos en Koen de Bruin beiden 3, Guust Sluijs, Tijs de Vos en Tim Vlees houwer alen 2, Jerry Aertssen 1 Delta Sport 2-Internos 3 17-18: De kansen op de titel zijn zo goed als verkeken. Alleen via winst was Gebraad haalde op sprong een ge middelde van 12,225 punten. Bij de brugoefening ging het echter mis. Ze viel met de zolendraai en kreeg hulp bij de afsprong. Hierdoor moest ze genoegen nemen met een totaal van 9,500 punten. Op balk scoorde ze 11,600 punten. Tijdens de vloeroefening liet ze zien wat ze allemaal in haar mars heeft en haalde ze de mooie score de doelstelling van de ploeg uit Zierikzee nog binnen bereik ge weest. Na de vierde nederlaag van het seizoen lijkt alleen de tweede plek nog een reële optie. „Dit was het sleutelduel," zei de stevig teleurgestelde coach Rick Evertse na afloop. „Iedereen is er stuk van. Bij winst waren we Inter nos tot op één punt genaderd." In de topper van de derde klasse liep het vooral aanvallend spaak. Te weinig overtuiging in de per soonlijke acties, veel risico's in de passing en veelvuldig balverlies ontsierden het spel van de gasthe ren. Ook het ontbreken van Peter en Roy Lefèvre (vakantie) en Kevin Meulmeester (enkelblessure) was merkbaar in de schotkracht. De wedstrijd ging tot het eind gelijk op. Dat was mede te danken aan de vele knappe reflexen van keeper Nick Vleeshouwer. Voorin bleef het onrustig en was het tem po veel te laag. „Zo hoog mogelijk eindigen wordt nu het doel. Voor promotie kun je ook nog ruim na de competitie aangewezen worden. Dat blijft bij handbal altijd een verrassing." Scores Delta Sport 2: Ruben Bos 7, Leon van de Sande 3, Jordy Niemans, Tim Vleeshouwer en Jimmy Niemans alen 2, Jeffry Govaerts 1 van 12,250 punten. Het leverde haar uiteindelijk de vijfde plaats op. De turnster, die tegenwoordig voor Flik Flak in Den Bosch uit komt, plaatste zich voor vier toe- stelfinales. Die zijn op 2 maart in Oss. Bovendien kwalificeerde Ge braad zich voor de Brabantse kam pioenschappen op 2 en 3 maart in Oss. door Peter van Kouteren BERGSCHENHOEK - De volleybal- sters van Forza verloren kansloos met 4-0 van Voleco en vielen daar door in de rangschikking uit de top van de promotieklasse A. For za, dat de winterstop als naaste be lager van koploper Meerkerk in ging, moet voorlopig genoegen ne men met de vierde plaats. Waar in het begin van het seizoen de duels tegen Meerkerk, DVO en Voleco drie overwinningen en tien punten opleverden, is de oogst uit de returns tegen deze ploegen met één zege en slechts vijf punten mager. De tegenstan der speelde goed en scherp. Forza •S-GRAVENPOLDER - Tijdens het Zeeuws damkampioenschap kwa men, de twee hoogs geklasseerde spelers, Johnny de Leeuw en Daaf Kasse, zaterdag niet in actie. De Leeuw was ziek en datzelfde gold voor Ko Louwerse, de tegenstan der van Kasse. Opvallend was dat de belangrijkste concurrenten van De Leeuw en Kasse in de fout gingen. Danny Wattel bood tegen Martin van Dijk na zijn haastig gespeelde vijf tigste zet remise aan. Van Dijk ging akkoord, maar als hij iets lan ger had gekeken had hij gezien dat de stand een winnende combina tie bevatte. Aart Walraven leek te- vocht vooral tegen zichzelf. In Bergschenhoek zat Forza geen mo ment in de wedstrijd. Terwijl de thuisploeg alles uit de kast haalde en erg sterk speelde, was het aan Schouwse kant in alle opzichten nét niet. De opslag was niet lastig genoeg om de angel uit de aanval van Vole co te halen, de Zeeuwse aanval was te vaak voorspelbaar en per soonlijke fouten van diverse speel" sters deden de ploeg de das om. Na drie nederlagen op rij leek in de vierde set de eer te kunnen wor den gered. Door één goede serie met een floaterservice stelde de thuisploeg echter bijtijds Orde op zaken. gen Kees de Jonge op weg naar de winst, maar in tijdnood nam hij een combinatie die meteen in een gelijkspel resulteerde. Evert Wis- kerke zag tegen Jaap Veerhoek een goede positie door een serie zwak ke zetten in een puinhoop veran deren. Veerhoek deelt dankzij zijn zege nu de derde plaats met Dan ny Wattel, Aart Walraven en Kees de Jonge. Ook de partij tussen Jacob Pro voost en Kees Rijk werd ontsierd door een blunder. De 24e zet van Rijk had hem de partij kunnen kosten, maar de jongste deelnemer verzuimde te profiteren. Daarna kabbelde de partij naar remise. VLISSINGEN - In de basketbalcompe titie pakten de mannen van BC Vlissingen een belangrijke 66-80- zege bij Rowic. De ploeg uit Dordrecht zat op de ranglijst van de eerste divisie BC Vlissingen op de hielen, maar moet nu afhaken in de strijd om de titel. Daarvoor komen nu nog EB- BC, BC Vlissingen en Virtus in aan merking. De laatste twee teams ontmoeten elkaar vrijdag in Vlis singen. Benjamin Steenbeek was topscorer voor de ploeg van coach Klaas-Wil lem Barten, met 22 punten. Jorde Karadzic was goed voor 21 punten. ODO, voorlaatste op de ranglijst, aan. De felle thuisploeg profiteerde van de slordigheden in de Walcher- se defensie. Bij 15-10 brak het ver trouwen van Fortis. De ploeg staat nu één punt achter op Telstar. Scores Fortis: Joyce Schoonaard 5, Rens van den Driest en Jordy Sleijpen 3, Remco Crucq 2, Pascal Koppejan 1 Swift-De Meervogels 17-19: Bij 2-8 was duidelijk dat Swift niet in de wedstrijd zat. De inhaalrace kwam er wel, maar de Middelburgse eer steklasser kon niet het goede spel uit de voorgaande wedstrijden la ten zien. Omdat ook koploper Alba tros verloor, blijft het ongemeen spannend in de klasse 1E. Zaterdag strijdt Swift, dat op één punt ach terstand tweede staat, in een recht streeks duel om de titel. Scores Swift: Matthijs Pouwer 6, Nao mi Zuidweg en Richard Geldof 3, Kristi- an Huisman 2, Lennart Hoogenboom, Mirella Pouwer en Vera Kuiper 1 Togo-Maassluis 12-12: Tegen Maas sluis werd door tweedeklasser Togo niet op een positief resultaat gere kend. Toch kwam het derde punt er voor de Goesenaren. In de eerste helft (6-7) gaven ze nog te makke lijk vrije ballen weg, na rust was het spel verdedigend solide en aan vallend creatief. „Stilaan raken we aangepast aan het niveau van de tweede klasse", zei coach Carlo de Waele, die met zijn ploeg nog verre van veilig is. Scores Togo: Jan-Kees Goossens 5, Jan-Willem van Nieuwenhuize 3, Niek Meerman 2, Anouk Hazelaar en Desi- ree Voshart 1 Blauw Wit-Good Luck 17-12: „Dit was de beste wedstrijd in de twee jaar dat ik coach ben." Zo tevreden was Adri van Bavel met de presta tie van Blauw Wit. En met de twee punten die de Kloetingse derdeklas ser in veiligheid brengen. Good Luck was niet opgewassen te gen de power die Blauw Wit uit straalde. De zwangere Janet Ver boom zal ook wat dat betreft in het vervolg van de competitie gemist gaan worden. Scores Blauw Wit: Bastiaan Rijk 5, Ivo Flipse en Martijn Sandee 4, Annemarij- ne Holl 2, Marco de Jonge en Janet Ver boom 1 Vios-Ondo 10-14. Scores Ondo: Ronald Wisse en Robbie Mesu 4, Jeroen Mesu 3, Annemieke Toerse 2, Corinne Geschiere 1 Stormvogels-Seolto 14-20. Scores Stormvogels: Niek Peene 6, Ar jen Schoe 3, Arja Groenleer 2, Loura Kleinepier, Emmely de Visser en Kris Gabrielse 1. Scores Seolto: Dennis Goedegebuur 6, Daisy Verkerk 4, Timme Provoost en Ralf Dourlein 3, Mayella Kuizinga 2, Chris Mol en Marielle Francke 1. Dirk-Jan Westmaas neemt de korf van Excelsior onder vuur. foto Rien Pekaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 51