sport 139 Baaidag voor Laurens van Lieren Hoogste moyennes Ceulemans en Jaspers Masters is goede test voor Zeeuws kampioenschap Twee nederlagen rolstoelbasketballers Quinten Ducarmon dicht bij IM-status Remise en zege voor Provoost maandag 28 januari 2013 DEN HELDER De rolstoelbasketballers van RBVM leden in Den Helder in de zesde competitieronde twee nederlagen. De ploeg uit Middelburg beschikte over slechts één wisselspeler en bij aankomst bleek er ook nog eens een rolstoel kapot. Tegen BS Leiden werd het 12-29. De punten werden gemaakt door Kim Kempeneers (6), Amy Kayen (4) en Bruce Mott (2). In de tweede wed strijd brak het gebrek aan wissels de Middelburgers op. Van Only Friends werd met 12-22 verloren. Hier werden de punten gemaakt door Kim Kempeneers (8), Bruce Mott (2) en Amy Kayen (2). SEVILLA Quinten Ducarmon heeft tijdens een schaaktoernooi in Sevilla zijn tweede internationale meester- norm behaald. De Terneuzenaar scoorde 6,5 punten uit negen par tijen. Hij won vier partijen en speelde vijf keer remise. Winnaar werd de Engelsman Stuart Haslin- ger met acht punten. Ducarmon heeft nu nog één IM-norm nodig. Als hij die haalt, mag hij de titel van internationaal meester voeren. De Zeeuws-Vla ming komt in de competitie uit Dick Jaspers maakte bij Martens Cleaning een succesvolle rentree in de Nederlandse eredivisie driebanden. De Brabander versloeg Kurt Ceulemans van voor Kennemer Combinatie, dat in Van Wanrooij Transport met 50-34 in 24 beurten. Zijn hoogste serie bedroeg negen. foto Pieter van der Laan de hoogste klasse speelt. DELFT/ZWOLLE Ben Provoost heeft in het kwalifica tietoernooi voor het NK dammen drie punten gehaald. In Delft won de Zeeuw eerst van de Rotterdam mer Edwin de Jager. Tegen Ivo de Jong stond hij beter, maar meer dan een punt zat er niet in. Halver wege staat Provoost achtste. De nummers een tot en met vier gaan naar het NK. Leonie de Graag ligt op koers voor een plaats in de fina le, die in maart in Zoutelande wordt gehouden. Na haar twee re mises van zaterdag staat de uit Goes afkomstige De Graag gedeeld tweede in haar groep. Voor de eer ste drie ligt er een NK-ticket klaar. In het eredivisieduel met Van Wanrooij Transport boekte Martin Spoormans namens Martens Cleaning, dat met 8-0 won, een 50-30-zege op Jan Arnouts. Jean van Erp versloeg Frank Martens met 50-32. Raymond Ceulemans was met 50-31 te sterk voor Ad Broeders. De Belgische grootmeester behaalde een moyenne van 2,083. Dick Jaspers behaalde in zijn partij tegen Kurt Ceulemans (de zoon van Raymond) hetzelfde gemiddelde. Hij won met 50-34. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Met drie paarden in de Grand Prix was Laurens van Lieren zondag de gro te trekpleister op de Master of Dressage in Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland. De ex-in- ternational had er zin in om voor eigen publiek te vlammen. Maar ondanks een tweede plaats werd het voor de ruiter uit Schore uit eindelijk een baaidag. Danielle He- ijkoop schreef met Siro het hoofd nummer op haar naam. Alles leek voor Laurens van Lieren volgens planning te verlopen. Als eerste starter stuurde hij Rubi- quil-dochter Tyara naar 65,78 pro cent. De score van 69,75 procent met de Louisville-dochter Hexa gons Welnetta leek lang goed voor de overwinning. Maar Daniëlle He- ijkoop bewees met Siro dat het be ter kon. De amazone uit Rotter dam liep met de in de piaffe en passage uitblinkende Gribal- di-zoon naar de fraaie score van 71,52 procent. Maar Laurens van Lierens beste troef Ulysses la Haye stond nog op de wagen. Het was dan ook een enorme domper dat de Gribaldi-nakömeling zich op de trailer had geblesseerd en Van Lie ren zich moest afmelden. „Over Welnetta was ik heel tevreden. Die liep een superproef. Ze ont wikkelt zich goed en toont veel progressie. Een paard dat gemakke lijk een Grand-Prix-proef loopt. Maar ik had mijn hoop gevestigd op Ulysses. Hij is in supervorm. Hij is op dit moment mijn eerste paard. Ik had hier graag mijn twee de A-kaderscore (70 procent) gere den. En dan dit. Daar baal ik ont zettend van. Maar het hoort bij de sport", vertelde de zichtbaar teleur gestelde Van Lieren. Bij Daniëlle Heijkoop straalde de tevredenheid ervan af. „Ik heb Si ro zalf opgeleid. Hij is heel ijverig, soms een beetje eigenwijs, maar heel werkwillig. Dit is mijn eerste overwinning in de Grand Prix en A-kader score. Daar ben ik erg blij mee." Dinja van Liere bleek tijdens het dressuurevenement van de Stich ting Hippische Sport Zeeland niet te stuiten. Na haar twee overwin ningen op vrijdag voegde de ama zone uit Kapelle daar in het week end de overwinning met Hexa gons Annabella in de Prix St. Ge orge, Hexagons Roumanda in de Future Test en met Hexagons Bon Ami in de Kür op muziek in klasse Z aan toe. Dinja van Liere liep in de Future Test met de veel souplesse tonen de Rubiquil-dochter Roumanda met 66,11 procent naar een nipte zege. Chantal Nijpjes uit Middel burg eindigde met de kolossale De mocraat-zoon U've Got It met 66,11 procent op de tweede plaats. Dinja van Liere: „Roumanda is voor mij een fijn leerpaard. Ze heeft al Grand Prix gelopen. Ze gaat er altijd voor, heeft nergens schrik van. In de kaderselectiewed strijd heb ik drie keer boven de 65 procent gescoord. Maar het kan nog beter. De serie in de wissels, passage en piaffe moeten met nog meer expressie worden uitge voerd." In de klasse ZZ-Zwaar zorgde Wil- ma Salm met de merrie Zazou voor Zeeuws succes. De amazone uit Yerseke behaalde met de mooi in balans gaande San Remo-doch- ter met 66.86 procent de zege. De Amsterdammer Tommie Visser eis te met de Rahmaz-zoon Barmen met 65,43 procent de tweede stek voor zich op. De Hexagon Stal uit Schore pakte in de Rubiquil Cup alle eremetaal. Jeanine Nieuwen- huis stuurde Conquest naar goud en TDN's Cirona naar zilver. Tha- mar Zweistra werd met Capetown derde. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De rui ters in de finale klasse Z zorgden met een kür op muziek voor een fraaie afsluiting van het zaterdag programma. Dinja van Liere dans te met de ritmisch door de baan zwevende Louisville-zoon Hexa gon's Bon Ami met 73,25 procent naar haar derde zege. Jeanine Nieu- wenhuis eiste met de lichtvoetig door de baan swingende Rubi- quil-zoon Hexagons Conquest met 72,25 procent de tweede plaats voor zich op. Dinja van Liere: „In de klassieke proef werd ik met Bon Ami twee de in het Z2. Toen was hij erg ge spannen. Het was een incident. Hij bleef nu goed bij de les en rea geerde fijn op de hulpen. Ook een leuke opsteker op weg naar het ZK. Daar is de kür een van de proe ven. Fijn als je hier dan nog even kan oefenen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49