zeeland 119 fietst 10 keer zo hard' Lintje brandweerman Van den Hoek Man gepakt voor illegaal collecteren PZC KIEK NOE VIDEO Drie West-Brabanders vast om drugsbezit Buschauffeur geslagen door lastige jongens Koor Ruach zoekt zangers voor project Executieverkoop Ga me-avond jeugd in Tonnenmagazijn Diefstal lood en koper bij Spar en woonhuis Walsen tijdens dansavond dorpshuis Auto te water, bestuurder gered ZIERIKZEE - In de Brauwstraat in Zierikzee heeft de politie vrijdag een 48-jarige man uit de gemeente Schouwen-Duiveland aangehou den wegens het collecteren zonder vergunning. De man liep in de wijk Malta te collecteren voor een onduidelijk doel waarbij het ver moeden bestond dat de giften van de mensen uiteindelijk voor hem zelf bestemd waren. De politie voerde een buurtonderzoek uit. Omdat er meerdere meldingen hierover bij de politie zijn binnen gekomen, wordt nog onderzocht of het om dezelfde persoon gaat als degene die de afgelopen dagen elders op Schouwen-Duiveland als 'collectant' actief was. In Kieknoe de verhalen achter oude klassenfoto's en de mensen erop. Kijk op: www.pzc.nl/kieknoe Een impressie van de spinningmara- thon voor het Sophia-ziekenhuis: www.pzc.nl/schouwen-duiveland TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto maandag 28 januari 2013 BROUWERSHAVEN RILLAND foto Pieter van der Laan te vinden was om zich in te zetten voor het goede doel. „En het is ook nog eens goed voor jezelf" Onder de deelnemers vogels van allerlei pluimage. De nodige sport schoolbezoekers, maar ook scho len, mediavertegenwoordigers, ge meenteambtenaren, noem maar op. Pontes-rector Sjef Lommen was zaterdag met een clubje colle ga's naar de spinningmarathon ge komen. Voor het goede doel in de eerste plaats. „Maar het is ook heel goed voor de collegialiteit om sa men zoiets als dit te onderne men." De Kiwanis liet geen mid del onbeproefd om de deelnemers aan de marathon een leuke dag te bezorgen. Tussendoor waren er on der meer optredens van Elly Geel hoed Ballet, die met een fors club je leerlingen naar het sportcen trum was gekomen. Ook werden de deelnemers met enige regelmaat op de hoogte ge houden van de tussenstand en mochten leerlingen van de Johan Louis de Jongeschool de opbrengst van hun persoonlijke actie(s) - een cheque van 2500 euro - overhandi gen aan prof. dr. Bert van der Heij den, hoofd Kindergeneeskunde Erasmus MC Sophia. 's Avonds net na negenen werd de eindbalans opgemaakt. Tot grote verrassing van Kiwanis-woordvoer- der Marcel Willemsen een nieuw record. „Ik had dit écht niet ver wacht. Ik ging er eigenlijk vanuit dat we de 90.000 van vorig jaar nu niet zouden halen. En dan dit. Ik ben echt superblij." Drie mannen zijn zaterdag vastge zet in Torentijd in Middelburg na dat zij waren aangehouden bij De Poort in Rilland voor drugsbezit. Een surveillanceteam zag het trio rond 00.30 uur in een auto zitten. Twee hadden wit poeder op het ge zicht, de derde moffelde zakjes wit poeder weg. Het gaat om twee 25-jarige man nen uit Rucphen en een 27-jarige man uit Roosendaal. SINT MAARTENSDIJK Een groepje jongens heeft een bus chauffeur mishandeld bij de bushal te van Sint-Maartensdijk. De chauf feur liep letsel op in zijn gezicht, maar kon wel zijn rit afmaken. De 33-jarige man uit de gemeente Tho- len kreeg klappen toen hij jongens aansprak op hun gedrag. Zij vielen op de route van Bergen op Zoom naar Tholen meisjes lastig. Bij de de bushalte op de Provincialeweg bij Sint Maartensdijk kwam het tot ruzie en een handgemeen. ZIERIKZEE Streekkoor Ruach - God's adem - is in het kader van een koorproject op zoek naar zangers en zangeres sen. Zaterdag 13 april wil het ge mengd koor in het multifunctio neel centrum aan de De Huijbert- straat in Zierikzee een groot con cert verzorgen, samen met de be kende gospelzanger Gerald Troost. Voor die gelegenheid wil Ruach het aantal koorleden tijdelijk uit breiden met een aantal gastzan- gers. De repetities zijn 11 en 25 fe bruari, 11 en 25 maart en 8 april in de J. 1. de Jongeschool aan het Vrije in Zierikzee. Aanvang 20.00 uur. Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst NOORDGOUWE - Hij is geen liefheb ber van regeltjes, zit het liefst zelf achter het stuur van de brandweer wagen, is soms weieens té enthou siast en mag. zich sinds zaterdag 'gedecoreerd' noemen. Scheidend brandweerman Jan van den Hoek uit Kerkwerve, tevens ac tief binnen de christelijk gerefor meerde kerk in zijn wooonplaats, is benoemd tot Lid in de orde van Oranje-Nassau. Van den Hoek kreeg de bij de ko ninklijke onderscheiding behoren de versierselen zaterdag in café-res taurant Van der Weijde in Noord- gouwe tijdens de jaarlijkse brand weerbijeenkomst opgespeld door burgemeester Gerard Rabelink van Schouwen-Duiveland. foto Pieter van der Laan De Stadsraad Brouwershaven ver zorgt vrijdag 8 februari voor de tweede keer een game-avond voor de Brouwse jeugd. De game-avond wordt gehouden in het Tonnenma gazijn en is bedoeld voor jongeren van 10 tot 16 jaar. Die moeten hun eigen apparatuur meenemen naar het Tonnenmagazijn. De zaal gaat open om 16.30 uur zodat iedereen zijn of haar spullen neer kan zet ten. Aanvang 19.00 uur. HULST Onbekenden hebben in de nacht van zaterdag op zondag lood en ko per gestolen bij de Spar-supermakt in Hulst. De dieven sloopten lood van het dak en vernielden een ko peren buis. De koelsystemen van de winkel waren daardoor defect. Bij een woning in Hulst is zo'n tien meter koperen leiding gesto len. Toen de bewoner vrijdagmid dag thuiskwam ontdekte hij dat van de waterleiding tien meter ko peren buis was afgeknipt. OUWERKERK Zaterdag 2 februari verzorgt 'Dansclub Ouwerkerk' weer een dansavond. Er kan gedanst worden op de klanken van Foxtrot, Engelse Wals, Weense Wals, Cha cha cha, Rumba, Slowfox, Jive en Tango. De mogelijkheid bestaat om muziek op verzoek te draaien. Ook de lijn- dans wordt niet vergeten. Vanaf 20.30 uur is iedereen welkom in het Dorpshuis op de Ring 42 te Ou werkerk. Voor meer informatie bel 0627128456. OOSTBURG In Oostburg is zaterdagochtend een auto op zijn kop in het wafer terechtgekomen bij de Expeditie- weg. De bestuurder is uit de auto gehaald en is behandeld door am bulancepersoneel. Er werden verschillende brand weereenheden te hulp geroepen. Ook rukten er duikers van de brandweer uit en was een trauma helikopter onderweg. Die hoefden niet in actie te komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47