i8l zeeland 'Wie in het Sophia is geweest, Albert Heijn Goes stopt Monsun The Majestic Masters Of met zondags winkelen Mayhem ook finalist bij RegioRuis 'Altijd op zoek naar jeugd* (lk doe vaker dit soort dingen, maar zo groot als dit heb ik het nog nooit meegemaakt' Luctor kerngezond maandag 28 januari 2013 renesse - Ruim boven de 100 en nog steeds kerngezond. Het ge heim van muziekvereniging Luc- tor et' Emergo? „We zijn altijd be zig om jeugd binnen te halen. En dat werkt", verklaart voorzitter Dick Kooman de blakende gezond heid van de Renesser muziekvere niging. De jaaruitvoering zaterdag zorgde voor een vol dorpshuis. Luctor et Emergo is met 50 leden - 32 bij de fanfare en 18 bij het melo dieus slagwerk - de een na groot ste muziekvereniging op het ei land. Om de vergrijzing van de ver eniging op te vangen is Luctor et Emergo continu op zoek naar nieu we leden en daarbij wordt de schijnwerper nadrukkelijk op de jeugd gericht „We hebben' er zelfs een speciale docent voor inge huurd. Die geeft les op scholen en les bij ons. En bij de keuze voor muziekstukken proberen we ook de aansluiting bij de jeugd te vin den. Die speelt nu eenmaal liever Blof dan Bach." Luctor et Emergo gooit alles in de strijd om bij de tijd te blijven. De muziekvereniging beschikt al een tijdje over een eigen website en is sinds kort ook actief op Facebook. Aan concoursen wordt eens per vijf jaar meegedaan. Een bewuste keuze. „We willen de muzikale kwaliteit op peil houden en dan is eens in de vijf jaar een concours wat ons betreft genoeg." Ook financieel loopt het goed bij Luctor, met behulp van gemeente lijke subsidie, contributie, giften van donateurs en het oud papier. Het verloop bij Luctor is klein. Za terdag werden twee jubilarissen in het zonnetje gezet. Marjan van der Cingel vierde het 12,5 jarige lidmaatschap. De 80-jari- ge Siem de Feiter werd geëerd om dat hij op de kop af 65 jaar lid is van Luctor et Emergo. De deelnemers werden door 'presenters' op het podium opgezweept tot grote prestaties. Dj Ko zorgde van begin tot eind voor passende muziek. De zesde editie van spinningma- rathon Zeeland sport voor Sop hia kan de boeken in als de meest succesvolle tot nu toe. Het zaterdag gehouden evene ment leverde het recordbedrag van 101.183 euro op. door Piet Kleemans et was - ondanks crisis en glibberig winterweer - één groot feest zaterdag in sportcen trum Westerschouwen bij het door serviceclub Kiwanis Zierik- zee op poten gezette evenement. Met 'presenters' die vanaf een po dium de deelnemers opzweepten, verzorgers die met schaaltjes ener- gieverschaffende banaan af en aan liepen en zorgden dat geen enkele sporter iets te kort kwam, dj Ko die onvermoeibaar voor de mu ziek zorgde en een massagetent voor blessurebehandeling. En - over de hele dag gemeten - 700 en thousiaste sportievelingen uit heel Zeeland. Special guest wielrenner Koos Moerenhout toonde zich on der de indruk. „Ik doe vaker dit soort dingen, maar zo groot als dit heb ik het nog nooit meege maakt." De Schouwen-Duivelandse sport wethouder Ad Verseput was ook van de partij. Als het even kan zit hij twee keer per week op de spin- ningfiets en hij offerde in dit geval, graag zijn vrije zaterdag op aan het spinningevenement. „Als je in het Sophia-kinderziekenhuis geweest bent, fiets je tien keer zo hard", al dus Verseput, zelf vader en inmid dels ook opa. Zo voelt het ook bij Theo Engel uit Zierikzee, een van de vele sporters die zaterdag in het sportcentrum door Claudia Sondervan coes - Albert Heijn in Goes stopt als eerste supermarkt van de stad met de zondagsopenstelling van de winkel aan de Kolveniershof. Gisteren bleef de winkel dicht. „Het is gewoon niet rendabel", zegt vestigingsmanager Imke Goe- degebure. „Dit is een te klein ge bied om op zondag zoveel super markten open te hebben. Mis schien dat we tegen de zomer, als de toeristen komen, weer anders beslissen. De winter is altijd een lastige periode." Ze wijt het tekort aan klandizie niet aan het feit dat de mensen aan de Kolveniershof ook op zon dag moeten betalen om te kunnen parkeren in de parkeergarage. „Als dat de reden is om weg te blijven, dan bleven mensen de andere zes dagen ook weg. En dat doen ze niet. Nee, er zijn gewoon te weinig mensen voor zoveel supermark ten." En de openingstijden pakken niet goed uit, merkt de vestigingsmana ger op. „Het is hier enkel avond openstelling, dat werkt ook niet mee." De gemeente Goes staat de super markten op zondag winkelope ning toe tussen 16.00 uur tot 20.00 uur. zierikzee - Het ziet ernaar uit dat Zeeland een nieuwe veelbeloven de rockband rijker is. Monsun 8c The Majestic Masters Of Mayhem uit Goes wist ook bij RegioRuis in het Zierikzeese Brogum zowel de jury- als de publieksprijs in de wacht te slepen. Drie maanden geleden deden ze dat al bij bij Specra in De Klomp in Ovezande waar ze ook debuteer den. Het trio met zanger/gitarist Thomas van Steenbergen, bassist Remko Willemstein en drummer Chet Moerland deed dat volgens de jyry met een fraaie set 'waar ei genlijk alles al aan klopte'. Een zan ger meteen stem die karakter heeft, eigen nummers die weten te raken en arrangementen waarin di verse rockstijlen samenvallen. 'Ver frissend en meeslepend', luidde een ander.oordeel. De band plaat se zich vrijdagavond als eerste voor de finale tijdens het festival Anywave op zaterdag 8 juni. Er vol gen nog vier voorronden van Re gioRuis in Brogum. De volgende met weer vier nieuwe bands is op vrijdag 22 februari. De vier eerste RegioRuis deelne mers van 2013 zorgden samen wel voor een avondje veelkleurige pop en rock. De jury bestempelde het ook uit Goes en omstreken afkom stige Libertation al direct als een nieuwe belofte. Het teruggrijpen op hardrock en experimentele rock uit de jaren 70 en 80 kreeg, naar de mening van de jury, in hun handen een eigentijdse draai. Monsun 8c The Majectic Masters moest toen nog wel optreden. Zou er een prijs zijn voor enthou siasme en energie op het podium dan had de jury die gegeven aan het Zeeuws-vlaamse punky pop/rock viertal The Fictionals on der aanvoering van zangeres Kay- leigh Tofield. De mix van power- rock en dialectrock van The Black Carrots uit Noord- Beveland mist te nog teveel samenhang om er EF een eigen gezicht in te ontdekken. door Piet Kleemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 46