Maarstraat krijgt plein met fontein Drankrijders raken rijbewijs kwijt SCHOUWEN-DUIVELAND almanak 17 Parkeerterrein wordt plezant plein, geschikt voor allerlei activiteiten Spinning levert Sophia een ton op 18 en 19 MAANDAG 28 januari 2013 door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het kleine terrein voor betaald parkeren op de hoek van Beddeweeg en Maarstraat in Zie- rikzee wordt omgevormd tot een voor vele doeleinden geschikt pleintje. Er komt onder meer een kleinere variant van de bekende Zierikzeese kikkerfontein zoals die nu aan het Havenpark te vinden is. De Kikkerfontein verdwijnt van de huidige stek en het is nog maar de vraag of die ergens anders nog een tweede leven krijgt of defini tief van het toneel verdwijnt. „Hij is te groot voor het pleintje aan de Maarstraat. Vandaar dat we geko zen hebben voor een kleinere ver sie", zegt Ruud van der Leijé van de gemeente Schouwen-Duive- land. Zo gaat, redeneert de ge meente, de kikkerfontein niet hele maal verloren. De fontein wordt een centraal ele ment op het pleintje. Er tegenover komen aan twee zijden van het plein zitbanken. Voorlopig wordt uitgegaan van 4 stuks. Kritiek van omwonenden die pro testeren tegen het wegvallen van de parkeerplaatsen op het pleintje legt de gemeente naast zich neer. Volgens een parkeeronderzoek uit 2012 zijn er voldoende alternatie ven voor bezoekers van Zierikzee. Zij kunnen hun auto kwijt op de Balie, Mosselboomgaard of Gast huisboomgaard. Vergunninghou ders kunnen eventueel in de Klok- straat parkeren. De huidige drie on dergrondse containers (glas, pa pier en plastic) aan de Maarstraat verdwijnen. Deze verhuizen hoogstwaarschijnlijk naar de hoek van de Minderbroederstraat. Op het pleintje komt één ondergrond se container voor restafval en wel aan de Beddeweegzijde. Op de hoek van Maarstraat, Melkmarkt en Verrenieuwstraat wordt ruimte vrijgehouden voor het inrichten van terrasjes. Het is de bedoeling dat het pleintje gaat fungeren als plek voor allerlei activiteiten. Daar bij wordt onder meer gedacht aan buurtactiviteiten, een boeken markt of een tentoonstelling. De gemeente hoopt rond april te kun nen beginnen aan de herinrich ting van het pleintje. Momenteel is bouwbedrijf Boo- gert uit Oosterland nog druk doen de met de bouw van huizen en een winkelpand op de plaats waar een aantal jaren geleden verpau perde en later deels ingestorte pandjes stonden. Bouwbedrijf Boogert is nog bezig met het afbouwen van woningen en winkels. Inzetje: De nieuwe opzet van het pleintje. De fontein komt rechts van de boom. foto Pieter van der Laan ZIERIKZEE - Vrijdagavond en zater dagnacht zijn in Zeeland vier be stuurders betrapt op het gebruik van meer dan de toegestane hoe veelheid alcohol. In Zierikzee moesten twee auto mobilisten, beiden uit Zierikzee, hun rijbewijs inleveren. Ze kregen een- rijverbod van tien uur. Rord 20.00 uur werd op de Nieuwe Kooiweg een 59-jarige man be trapt. Een blaastest wees uit dat hij meer dan 3,5 keer de toegestane hoeveelheid alcohol had gedron ken. .Om 23.0Ó uur liep een 41-jari- ge man tegen de lamp. Hij bleek de alcohollimiet bijna vier keer te hebben overschreden. Op de Vrouwenpolderseweg in Vrouwenpolder werd een 59-jarige man uit de gemeente Veere zater dag tegen 00.30 uur betrapt op het Tip? redactie@pzc.nl rijden onder invloed van alcohol. De man had bijna 2,5 keer de toe gestane hoeveelheid alcohol ge dronken. Een 24-jarige automobi liste uit Terneuzen moest rond 20.00 uur haar rijbewijs inleveren wegens overschrijding van de alco hollimiet. Het bleek dat zij meer dan drie keer de toegestane hoe veelheid alcohol had gedronken. Haar rijbewijs werd ingevorderd. Een misverstand is zo ontstaan. Ze ker als volwassenen communiceren met peuters. Zo kreeg het gesprek tus sen de driejarige )ule en haar vader op een avond een verassende wen ding. )ule was behoorlijk verkouden: Ze had last van hoestbuien en een snot neus. Als haar vader haar naar bed brengt vraagt hij zich af welke maat regelen hij allemaal moet treffen om haar klachten een beetje te verlich ten. Nadat ze is ingesmeerd met een mentholzaljje, vraagt hij zich af of ze ook nog neusspray nodig heeft. Daarom vraagt hij haar: 'Is je neus ook een beetje verstopt?'. Haar ant woord is even verassend als logisch. „Nee hoor, mijn neus zit er nog ge woon."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45