Wisselvallig optreden Peter de Bree op NK Merrie Chanel Z springt super in Heinkenszand sport 143 Stefan Hage vijfde in enduro Art of Power op derde plaats Van Anrooij pakt zilver op het NK Arno Zwegers trainer Biervliet NAC haalt spits Rick ten Voorde RCS haalt dubbele cijfers in het oefenduel met Jong Ambon: 10-3. maandag 28 januari 2013 Goes is heer en meester door Bob Maes middelburg - Ondanks de algehe le afgelasting van het amateurvoet bal, kon er in Vlissingen en Oost-Souburg zaterdag en zondag gevoetbald worden. De gemeente Vlissingen maakte afgelopen week de kunstgrasvelden sneeuwvrij, waardoor er dit weekeinde enkele oefenwedstrijden gespeeld wer den. De meest spectaculaire daar van vond plaats op sportpark De Alblas, waar RCS met 10-3 over Jong Ambon heen walste. Goes won met 4-1 van Terneuzen, ter wijl Zeeland Sport-Patrijzen 1-1 werd. Philippine won van Walche ren: 6-4. RCS-Jong Ambon 10-3: De oefen wedstrijd tussen RCS en Jong Am- bon ontaardde in een waar doel- puntenfestijn. Na een voorsprong van 4-0 bij rust vöor de zon dag-tweedeklasser, scoorde RCS er ook na de pauze naar hartelust op los. De teller stokte uiteindelijk pas bij 10-3. Even was er nog twijfel of de wed strijd wel doorgang kon vinden, omdat de doelgebieden van het kunstgrasveld slecht bespeelbaar waren. Een flinke regenbui die de sneeuw deed verdwijnen bood uit komst. In het eerste kwartier moest de ploeg van trainer Romeo van Aer- de in zijn ritme komen, maar na dat Len Eversdijk de score opende, ging het hard. Eversdijk scoorde nog eenmaal. Ook Mourad Azzan- oui trof tweemaal doel. Nicky van Merrienboer en Davy Ernest scoor den beiden een hattrick. Eli Watti- mena, Robbie van Iwaarden en Dazz Hitijahubessy redden uitein delijk de eer voor het team van Thijs van den Dries (midden) van Goes krijgt hulp van Milton Roemeratoe in een duel met Gieljan Everaert. foto Izaak Verkeste trainer Koos Waslander. Goes-Terneuzen 4-1: Goes was heer en meester in de oefenwed strijd tegen de Zeeuws-Vlamin gen. Robin de Pagter opende na een kwartier de score; vijf minu ten later besliste Dangelo Martien de wedstrijd. Can Kiran deed na mens de rood-zwarten vlak voor de pauze iets terug, maar een mi nuut later was de marge van twee weer hersteld. Martien rondde een vlijmscherpe counter af. Het slotakkoord was voor Trung Tran, die na een één-twee met Niels Paardekooper de kruising vond. Daarna zakte het niveau van de wedstrijd naar een bedenkelijk niveau. Goes kwam het duel niet helemaal zonder kleerscheuren door. Trai ner Gérard de Nooijer zag spits Yves Nyemb uitvallen, nadat hij ■zich verstapte tijdens het geven van een voorzet. Nyemb bezoekt vandaag de fysiotherapeut om te zien wat de schade is. Tegenover het blessuregeval staat de terug keer van de langgeblesseerden Gert Jan van Leiden en Sherief Tawfik. Deze week sluiten ze weer aan bij de groep. Walchieren-Philippine 4-6: Vier deklasser Philippine boekte in Vlis singen ten koste van Walcheren een 4-6-overwinning. Walcheren keek na ruim een half uur door doelpunten van Randy Lauret, Ke vin Nielen, Dennis de Nooijer en Maarten van Hecke tegen een 0-4-achterstand aan. In de slotfase van de eerste helft scoorde de kop loper van de vierde klasse van het zaterdagvoetbal drie keer tegen. Na de rust vergrootten Dennis de Nooijer en Maarten van Hecke de marge tot 3-6. In de slotfase werd de eindstand op 4-6 bepaald. door Joop van den Oudenhoven hulst - Het Nederlands kampioen schap ankerkader 57/2 hoofdklasse in Hulst eindigde in een overwin ning voor Roy van Raaij uit Kam pen. Hij ging vanaf de eerste ron de aan de leiding en stond die niet meer af. Peter de Bree uit Middel burg werd vijfde. In Eetcafé De Herleving in Hulst ontstond een boeiend toernooi dat wel veel spanning kende maar kwalitatief niet al te hoog was. De moyennes bleven aan de matige kant. Toch vielen er wel een paar hoog tepunten te noteren zoals de serie van 250 die Harrie van den Boog aard produceerde in zijn eerste beurt tegen Leo Koomen. Daar mee vestigde hij een recordserie en record partijgemiddelde dat niet meer viel te verbeteren, om dat partijen maar tot 250 carambo les gingen. Peter de Bree begon matig aan het toernooi en verloor zijn eerste twee partijen. Hierna herstelde hij zich en telde hij weer mee met twee fraaie wedstrijden, die in drie en vier beurten werden ge wonnen. Na een klein verlies te gen de latere kampioen won De Bree zijn derde wedstrijd, maar daar bleef het bij. Met een moyen ne van 38.48 was hij nog altijd een van de betere in dit kampioen schap. Immers de winnaar noteer de 32.24, nummer twee Harrie van den Boogaard 39.91 en nummer drie Lyon Megens 31.84. „Ik heb goede momenten met slechte afgewisseld", zei De Bree naderhand. „Ik begon onrustig, kwam later beter in mijn spel en speelde een paar hele goeie potten maar de laatste was ook weer niet best." door Lucien Roelandt Peter de Bree r heinkenszand - De tweede editie van de Springtour Zeeland ging in Stal Vermue niet bepaald onder een gunstig gesternte van start. De barre winterse omstandigheden zorgden zaterdagmorgen in Hei- kenszand voor heel wat afmeldin gen. Voorzitter Petra Bakker van de or ganiserende Schouwse Ruiters: „Dat is natuurlijk jammer, maar begrijpelijk. In sommige delen van Zeeland was het spiegelglad en dan is het onverantwoord om met een trailer op pad te gaan." De overwinning in de klasse Z ging naar Anniek van der Linde met de schimmelmerrie Chanel Z. De amazone uit 's-Heer Arendsker- ke vloog in de barrage met de met veel vermogen tonende Campione Z-dochter in 37.04 seconden over het parkoers. Jessy Koster eiste met Captain Cle ver de tweede plaats voor zich op. De amazone uit Dreischor haalde met de Cor Air-zoon twee palen naar de bodem. „Chanel sprong super", vond An niek van der Linde naderhand. „Ik heb door de winterse omstandig heden niet optimaal kunnen trai nen. Daarom heb ik met haar in de klasse M buiten mededinging een parkoers gelopen. Toen gaf de merrie al een gevoel dat het goed zat. En ze stelde mij niet teleur. Ze was gretig en wilde geen hout ra ken." Yenca Sips kon met Boniki in de klasse L de hooggespannen ver wachtingen niet waarmaken. De amazone uit Terneuzen schreef met de merrie op overtuigende wijze de klasse B op haar naam. Vervolgens toonde Sips zich met Orlando-dochter in het basispar koers van L de snelste, maar op de laatste hindernis ging de Zeeuws-Vlaamse in de fout. Het was een fout die onbestraft leek te blijven, maar het venijn zat voor Yenc^ Sips in de staart. Met een foutloze rit eiste de Brabander Dennis Baaij met de Quintessence Z-afstammeling Qunee Z de over winning voor zich op. Dankzij een foutloze rit was San dy den Exter uit Kortgene met de veel vermogen tonende Lux-zoon Toto in de categorie M overtui gend de beste. De als tweede eindi gende Jessy Koster kreeg met de Hradetzky-nakomeling Rambling' Roose twee springfouten aan de broek. enter - Stefan Hage is zaterdag bij de eerste wedstrijd om het Neder lands kampioenschap enduro in Enter op een vijfde plaats geëin digd. De Goesenaar kwam uit in de klasse E2. Casper Ovaa uit Oost-Souburg werd twaalfde. De inters moesten tweeëenhalve ronde afleggen, met daarin acht proeven. De eerste ronde werd door iedereen als moeilijk ervaren, maar de motor had toen nog wat grip. In de tweede ronde was de zelfde route veranderd in een ijspiste. Ovaa liep een pijnlijke knie op door een kleine slippartij. Bij de nationalen bleven Abco Wattel (Middelburg) en Klaas Ma rijs (Arnemuiden) in eikaars gezel schap. Ze finishten als veertiende en vijftiende in de klasse N3. Peter Maranus (Aagtekerke), uitkomend bij NV40+, werd als negende ge klasseerd. geldrop - De Zeeuwse krachsport vereniging Art of Power is tijdens de tweede competitiewedstrijd bankdrukken voor teams als derde geëindigd. Art of Power stond al na een wed strijd op de derde plaats. Het ver schil tussen de drie beste teams was minimaal. Toch consolideerde Art of Power zijn derde positie. Anton de Wit kroonde Zich tot sterkste man van de vereniging. Hij drukte 217,5 kilo. moergestel - Shirin van Anrooij heeft bij het Nederlands kam pioenschap veldrijden voor de jeugd in Moergestel een tweede plaats behaald. De tienjarige wiel- renster uit Kapelle moest alleen Fleur van der Peet uit Den Haag voor laten gaan. biervliet - Arno Zwegers is ko mend seizoen de nieuwe trainer van Biervliet. De oefenmeester uit Philippine was eerder werkzaam als hoofdtrainer bij Sluiskil, Schoondijke en Aardenburg. Hij volgt bij de zondag-vierdeklasser Patrick Boute op. breda - Een hele rits aan namen werd de voorbije weken genoemd, maar die van 21-jarige Rick ten Voorde ontbrak op ieder lijstje als beoogde nieuwe spits van NAC. Een dag na de 0-4-zege bij RKC werd bekend dat de Bredanaars Ten Voorde, wiens contract bij NEC medio 2014 afloopt, tot het einde van dit seizoen huren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43