sport 141 Veerhoek stijgt naar derde plaats ook Rowic de baas w^tejpoiostere gC Vlissingen is DZK slaan in slotfase toe w De Rooij heer en meester in libre Broers Mesu vallen uit in Skarsterlan maandag 28 januari 2013 Tjoba-speler Dirk-Jan Westmaas legt aan voor een schot. bleef VIOS redelijk in de buurt qua scores. In een sfeerarme entou rage voorkwam de thuisploeg dat Ondo op 6-13 doorstoomde naar een forse uitslag. „Snel door naar een leuke wedstrijd", zei coach Hans de Meij. Scores Ondo: Ronald Wisse en Robbie Mesu 4, Jeroen Mesu 3, Annemieke Toerse 2, Corinne Geschiere 1. Stormvogels-Seolto 14-20: De slimste ging er met de buit van door. Tot 9-9 bij rust was het voor al spannend. De tien doelpuntloze minuten van Stormvogels na rust waren bepalend. Seolto profiteer de gretig van de haperende motor van de thuisploeg en scoorde de frustratie van de vorige twee wed strijden van zich af. Scores Stormvogels: Niek Peene 6, Ar- foto Rien Pekaar jen Schoe 3, Arja Groenleer 2, Loura Kleinepier, Emmely de Visser en Kris Gabrielse 1. Scores Seolto: Dennis Goedegebuur 6, Daisy Verkerk 4, Timme Provoost en Ralf Dourlein 3, Mayella Kuizinga 2, Chris Mol en Marielle Francke 1. wmMmMmmummmmmiÊsmêimmMMWMmmmmmm OOSTERLAND Het persoonlijk kampioenschap li bre eerste klasse is gewonnen door Ad de Rooij van VEGABV. Tweede werd Hans Onderdijk van De Ca- rambowl en derde Phuc Nguyen van BV Kwadendamme. De Rooij was de terechte winnaar van een toernooi dat alleen span ning kende om de ereplaatsen. Uit eindelijk bleven de Rooij en Onder- dijk als titelkandidaten over omdat Nguyen geplaagd door een stevige griep moest afhaken. Bewonderens waardig was dat hij bleef meestrij den. De Rooij bleek de sterkste zo wel in wedstrijdpunten als op hoogste partijgemiddelde 20,00. GOINGARIJP Een dag na het NK op natuurijs op het Veluwemeer heerste zaterdag de BAM-ploeg ook in de Ronde van Skarsterlan. In deze neo-klas- sieker won schaatser Bob de Vries onder moeilijke omstandigheden de wedstrijd over honderd kilome ter, voor Ingmar Berga en Arjan Stroetinga. Ook Erwin en Niels Mesu kwamen zaterdag in actie, maar de Middel burgers konden geen rol van bete kenis spelen en vielen uit Ook Ant- wan Tolhoek uit Yerseke haalde de finish niet. Bij de vrouwen won Foske Tamar van der Wal. UITSLAGEN ZAALVOETBAL Eerste klasse. Westkapelle 1 Engiplast/Uitrtn 1 6-4, Intersport - SCB/Esprit 2-3, Meiveld - Damen/Schelde 5-3, Domburg zv 1 - Blauwwit 12-3, Geen Idee/Vanuus - Het Vlot 4-10, EMTE - No Spang 5-1. Tweede klasse. Zeeland koeltechnk - Akker daas 4-2, Westkapelle 2 - Arnemuiden 9-5. Derde klasse. MBE afbouw - Zeeuwsche Stryders 8-5, Gouwe Gheyt/SVB - Jobse tim merwerken 6-2, AFC - De Buuzen 5-2, Schin kel adviesgrp - Gouwe Gheyt/SVB 3-8, Groene Ster A1 - Jobse timmerwerken 12-3, AFC - SC Torna 4-10, Domburg zv 3 - Zeeuwsche Stryders 6-10, De Buuzen - Punto Banco 7-8, MBE afbouw - Domburg zv 2 11-6. Vierde klasse. The. Eagles - Taxi Centrale 2-11, VAW 2 - PZN 4-10, One Fam - Bouwbedr Mal- jaars 3-12, Draadkrabbers - Meijer montage 0-8, Gsm4You - MCD Dekker 5-3, Don risico beheer - Thermo Products 5-7. 's-gravenpolder - In het Zeeuws damkampioenschap kwamen de twee hoogst geklasseerde spelers, Johnny de Leeuw en Daaf Kasse, zaterdag niet in actie. De Leeuw was ziek en datzelfde gold voor Ko Louwerse, de tegenstander van Kasse. Opvallend was dat de belangrijkste concurrenten van De Leeuw en Kasse zaterdag allemaal zwaar in de fout gingen. Danny Wattel bood tegen Martin van Dijk na zijn haastig gespeelde vijftigste zet remise aan. Van Dijk ging ak koord, maar als hij iets langer had gekeken had hij ongetwijfeld ge zien dat de stand een winnende combinatie bevatte. Aart Walraven leek tegen een zwak spelende Kees de Jonge op weg naar de winst, maar in tijdnood nam hij een com binatie die meteen in een gelijk spel resulteerde. Evert Wiskerke zag tegen Jaap Veerhoek een goe de positie door een serie zwakke zetten in een puinhoop verande ren. Veerhoek deelt dankzij zijn ze ge nu de derde plaats met Danny Wattel, Aart Walraven en Kees de Jonge. Ook de partij tussen Jacob Provoost en Kees Rijk werd ont sierd door een blunder. De 24e zet van Rijk had hem de partij kun nen kosten, maar de jongste deel nemer verzuimde te profiteren. Daarna kabbelde de partij naar re mise. In de promotieklasse gaan na de zevende ronde drie spelers van Tholen/DSVF aan de leiding. Hans van Akkeren en Aart Slager speelden gelijk en kregen op de koppositie gezelschap van hun clubgenoot Han van de Velde, die René Dusebout versloeg. In de eer ste klasse blijft Jan Koppejan lei den, ondanks een gelijkspel tegen hekkensluiter Piet Walraven. vlissingen - De waterpolosters van DZK hebben in het Vrijburg- bad HZ&PC met 5-4 verslagen. De Walcherse tweedeklasser speelde een erg spannende wedstrijd. Hal verwege de wedstrijd stond er een 3-3-stand op het bord. Er volgde een enerverend slot waarin beide ploegen kans hadden op de winst. Het bleef lange tijd gelijk opgaan, totdat DZK in de laatste periode op 5-4 kwam. Daarna was het keepster Joyce Pieters die DZK in de race hield met een aantal knap pe reddingen. Scores DZK: Maranda van Ijk 2, Rowe- na Witkamp, Joyce Piek en Lois van den Berg 1 maal. De wedstrijd van de mannen van DZK ging niet door. Tegenstander De Vennen weigerde naar Vlissin gen af te reizen wegens het slechte weer. De competitieleider accep teerde dit door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing vlissingen - In de basketbalcompe titie behaalden de mannen van BC Vlissingen een zeer belangrijke 66-80-zege bij Rowic. De ploeg uit Dordrecht zat op de ranglijst BC Vlissingen op de hie len, maar moet nu afhaken in de strijd om de bovenste plaatsen in de eerste divisie. Voor de titel komen nu nog EB- BC, BC Vlissingen en Virtus in aanmerking. De laatste twee teams ontmoeten elkaar vrijdag in Vlis singen. Mannen. Rowic - BC Vlissingen 66-80: In Dordrecht begon BC Vlissingen goed voorbereid aan de wedstrijd en liet zich daardqpr geen moment verrassen door de verschillende verdedigingsvormen van Rowic. Ook verdedigend had de ploeg van coach Klaas-Willem Barten de zaken goed voor elkaar. Rowic nam in het begin een snelle 11-7- voorsprong, maar daarna nam BC Vlissingen de leiding over. In het tweede kwart liepen de bezoekers uit naar 21-29, maar de Zuid-Hol landers knokten zich terug naar de 32-35 ruststand. Ook in het derde kwart bleef het verschil klein, maar BC Vlissingen behield steeds een kleine voor sprong: 48-54. Pas in het laatste kwart werd de wedstrijd beslist. Via enkele prima aanvallen werd het 55-66. Rowic gaf zich gewonnen, waarna BC Vlissingen de wedstrijd gerouti neerd uitspeelde: 66-80. Scores: Benjamin Steenbeek 22, Dorde Karadzic 21, Michel Bosters 11, Sjors van de Poel 9, Stefan Schrier 8, Dennis de Paauw 7 en Emilio Jangbahadoer 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41