401 sport Handbalsters EMM gaan alleen aan kop in de tweede klasse Delta Sport verliest door gebrek aan instelling Padmos tweede in plaatsingswedstrijd Nederlagen voor Fortis en Swift maandag 28 januari 2013 W GOES - Tijdens de eerste plaatsingswedstrijd Dubbel Mi- nitramp in Goes is Sophie Padmos (foto) zaterdag als tweede geëindigd in de categorie junior/senior meisjes. De turnster van Forza Gymnastica, de organiserende vereniging, kwam uit op een totaalscore van 118,300. Clubgenote Nastenka Meerman legde in Goes met 117,300 punten beslag op de derde plaats. Bij de jeugd jongens sprong Tijmen Bouter, eveneens van Forza, het sterkst. Met 119,400 liet hij zijn elf con currenten ruim achter zich. Sem Jongman van het Oost- burgse Turn'87 werd derde. Bij de junior jongens was de suprematie van Guitho de Wolff nog groter. De lenige springer van Turn'87 liet TOP is op tijd weer bij de les liefst zes verschillende dubbele salto's zien en scoorde daarmee 120,100. Zijn clubgenoot Mattijs van der Meu- len eindigde als derde met 113,900. Anouk Engelen (Turn'87) en Claudia Zwolle (Forza) rol den als de nummers twee en drie uit de bus bij de 'jeugd meisjes'. De volgende twee plaatsingswedstrijden voor het Ne derlands kampioenschap zijn op 23 maart in Den Bosch en op 13 april in Apeldoorn. Die krachtmetingen zijn ook aangemerkt als kwalificatie voor het jeugd-WK. Guitho de Wolff zal een poging doen zich te kwalifice ren. foto Willem Mieras door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - Liefst negentien mi nuten bleven de korfballers van Tjoba zaterdag zonder score. Maar toen het eenmaal begon te lopen bij de overgangsklasser uit 's-Heer Hendrikskinderen, werd Excelsior naar een nederlaag gespeeld. In de zelfde poule won ook TOP Arne- muiden, dat daardoor goede zaken deed in de strijd om lijfsbehoud. Tjoba-Excelsior 17-13: TWintig mi nuten lang leek Tjoba gebukt te gaan onder de nederlaag van vorige week. Toen pas scoorden de Bevel anders de eerste treffer (1-5) tegen Excelsior. „Dat de ploeg niet pani- keerde, maar collectieve strijdlust toonde, was mooi om te ervaren", stelde coach Bram van Geffen. In de tweede helft trok de thuisploeg de goede lijn door en kregen de gas ten nauwelijks nog kansen. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 7, Niels Westmaas 4, Dennis Broerse en Esmee Walraven 2, Anoek Braam en Demi Mondeel 1. TOP-IJsselvogels 23-20: Er was geen centje pijn voor TOP bij rust: 14-8. „Het was om wanhopig van te worden als tegenstander", zei coach Erik Maljers over de uitste kende eerste helft van TOP. Na een tactische ingreep van IJsselvogels - de ploeg ging achterverdedigen - en acht rake schoten van de gasten stond het een kwartier later zo maar 18-17. Vervolgens stelde TOP orde op zaken. Scores TOP: Wilma de Ridder 5, Corné Bezemer en Peter van Belzen 4, Jeanine Marijs, Anita de Ridder en Anne Meul- meester 3, Remco Bezemer 1 ODO-Fortis 16-14: Fortis, de koplo per in de eerste klasse D, speelde ondermaats. Op het eerste kwartier na liepen de Souburgers voortdu rend achter ODO, voorlaatste op de ranglijst, aan. Een felle thuis ploeg profiteerde van de slordighe den in de Walcherse defensie. Bij een 15-10-achterstand brak het ver trouwen van Fortis. De ploeg staat nu één punt achter op Telstar. Scores Fortis: Joyce Schoonaard 5, Rens van den Driest en Jordy Sleijpen 3, Remco Crucq 2, Pascal Koppejan 1. Swift-De Meervogels 17-19: Na een kwartier, bij 2-8, was duidelijk dat Swift niet in de wedstrijd zat. De inhaalrace kwam er wel, maar de Middelburgse eersteklasser kon niet het goede spel uit de voorgaan de wedstrijden laten zien. Omdat ook koploper Albatros verloor, blijft het ongemeen spannend in de eerste klasse E. Zaterdag strijdt Swift, dat op één punt achterstand tweede staat, in een rechtstreeks duel om de titel. Scores Swift: Matthijs Pouwer 6, Nao mi Zuidweg en Richard Geldof 3, Kristi- an Huisman 2, Lennart Hoogenboom, Mirella Pouwer en Vera Kuiper 1. Togo-Maassluis 12-12: Tegen Maas sluis, op het veld een eersteklasser, werd door tweedeklasser Togo niet op een positief resultaat gerekend. Toch kwam het derde punt er voor de Goesenaren. Scores Togo: Jan-Kees Goossens 5, Jan-Willem van Nieuwgnhuize 3, Niek Meerman 2, Anouk Hazelaar en Desi- ree Voshart 1 Blauw Wit-Good Luck 17-12: „Dit was de beste wedstrijd in de twee jaar dat ik coach ben." Zo tevreden was Adri van Bavel met de collectie ve prestatie van Blauw Wit. Scores Blauw Wit: Bastiaan Rijk 5, Ivo Flipse en Martijn Sandee 4, Annemarij- ne Holl 2, Marco de Jonge en Janet Ver boom 1.. Vios-Ondo 10-14: Bij de gratie van minder scherpe fases van Ondo door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De handbalsters van EMM blijven winnen. In eigen huis werd Desk zondag op een 17-15-nederlaag getrakteerd. Het duel tussen Habo'95 en Olympus werd afgelast vanwege de slechte weersomstandigheden. EMM-Desk 17-15: De Middelburg se vrouwen staan na dertien speel ronden weer alleen aan kop van de tweede klasse. Om de eerste plek te pakken, had de ploeg van Hans Dierickx wel een zwaar bevochten zege op concurrent Desk nodig. En een hel pende hand van TSHV Camelot. De Tilburgse studentclub haalde verrassend koploper EHV onder uit: 25-23. „Dit is een opsteker", reageerde trainer Dierickx na af loop verheugd. Het optreden van gisteren was een heel contrast met de confrontatie in Kaatsheuvel. Daar walste men over de Braban ders heen: 16-26. Voor eigen pu bliek was het aanvallend vaak net niet. En er werden ook nog eens twee pingels gemist. Ook werd de dek king regelmatig verrast door de schotkracht uit de tweede lijn. Na de pauze sloeg EMM het beslissen de gaatje voor de volle buit: 13-9. Over een maand wacht de topper in eigen huis tegen EHV. Scores: Marieke Riemens 5, Ariska Tax en Danielle Carol 3, Kimberly Loo en Lotte Cuje 2, Lisanne Heijens en Suus Coppoolse. door Wim Kakebeeke LEIDSCHENDAM - Grillig en onvoor spelbaar. Zo kunnen de prestaties van de handballers van Bema/Kunststoffen Delta Sport wel genoemd worden. Vorige week rekende de ploeg nog knap af met Conventus (27-20), zaterdag avond was eï van die goede presta tie weinig meer terug te zien bij EHC. De Zierikzeeënaren verloren met 30-19. Vorig jaar werd in Leidschendam nog van EHC gewonnen. Het con trast tussen die wedstrijd van toen en die van nu was groot. Trainer Rob de Vos zat zich op de bank geel en groen te ergeren aan met name de instelling van zijn ploeg. „Ik heb geen moment het besef ge zien dat we de laatste weken voor uitgang boeken. Er was geen sprankje positieve energie. Dat is nog het ergste." De verdediging van Delta Sport kreeg er bij EHC, de nummer drie van de ranglijst, voor de pauze stevig van langs. „Het teamverband was er niet," vond De Vos. „De dekking was zo lek als een mandje. De spelers tuin den overal in en ze wilden niet voor elkaar knokken. Een com pleet verkeerde instelling." Maar ook aanvallend was het een tranendal. Delta Sport schoot der tig keer op het doel van EHC, slechts zeven keer slaagde de ploeg er in de vijandelijke doelman te passeren. Een bijzonder laag per centage. Na de pauze was er wel even sprake van een opleving. Del ta Sport kwam terug tot 18--13, maar daarmee was al het kruid ver schoten. De teugels werden weer volop gevierd en EHC kreeg weer vrij baan. Via 22-13 kabbelde de wedstrijd rustig door naar een 30-19-eindstand. Om te overleven in de hoofdklasse kan Delta Sport zich niet al te veel wanprestaties meer veroorloven. Veel zal afhan gen van de ontmoetingen in Zie- rikzee met Helius en Gemini 2, bei de concurrenten in de degradatie strijd. „Het wordt nog een hels kar wei om erin te blijven", keek De Vos vooruit. „En dat terwijl we veel beter kunnen. We doen on zelf gewoon te kort. Het wordt echt uitkijken, anders zijn we nog het haasje ook." Scores Delta Sport: Guido de Graaf 6, Ruben Bos en Koen de Bruin beiden 3, Guust Sluijs, Tijs de Vos en Tim Vlees houwer alen 2, Jerry Aertssen 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 40