381 sport Dallinga is koploper af na verlies bij Snellen Harmes in korte broek naar zege Finlandcross 26 I I t I maandag 28 januari 2013 WKBËMÊÊKKmmwwwm WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÊÊKÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÊÊÊKÊÊÊXÊÊÊÊÊÊKÊ door Joop van den Oudenhoven zundert - De driebanders van Dallinga/Frans Bevers zijn na de 6-2-nederlaag bij Snellen Recy cling medekoploper af Naaste con current TOW.NL/MCR had geen enkele moeite met Lands Welvaren/Iets Anders (8-ö) en is nu alleen leider in de eredivisie. Een bittere pil lag er in Zundert te wachten op het team van Dallinga/Frans Bevers, dat onlangs door een zege op TOW mede aan kop van de eredivisie kwam. Naar nu blijkt voor korte tijd, want op de nederlaag tegen Snellen viel niks af te dingen moest teamcap tain Jan Kikken erkennen. „Zij wa ren de betere ploeg. Alleen Glenn wist te winnen. Met een team moyenne van 1,641 is het geen schande om tq verliezen, maar het doet wel pijn. Volgende week spe len we ook nog zonder Eddy Lep- pens en Frédéric Caudron en moe ten we oppassen om het wiel niet te lossen." Glenn Hofman versloeg in een pri ma duel Harrie van der Ven. Hij bleef als enige van zijn team fier overeind. Jean-Paul de Bruijn ver loor van een als een speer vertrok ken Barry van Beers. Hij kon dat gat niet meer goedmaken, 50-37 na 25 beurten. Leppens kwam er tegen een sterk spelende Peter Ceu lemans niet aan te pas en verloor royaal, 50-38 (26). Frédéric Caudron verloor met één punt ver schil van Roland Forthomme, die met een serie van veertien afstand had genomen. Hij zag de kopman van Frans Bevers nog tot een punt naderen, maar hield de punten in Zundert. Voor Lands Welvaren verliep de zeventiende speeldag niet naar wens, met een kansloze 8-o-neder- laag als gevolg. Nu was de tegen stander ook niet de minste. De Vlaardingse thuisploeg voert na zondag de lijst van de eredivisie aan met twee punten voorsprong op Dallinga. Lands Welvaren kon dat op geen enkele manier voorko men. Alleen Henk Habraken hield Frans van Kuyk bijna in bedwang, maar verloor met één punt ver schil. Daarmee was de koek voor de Bevelanders op, want Forton kwam tot slechts twintig punten, Ronny Daniëls tot 36 en Kees Wit- tens tot achttien. Hierdoor werd de zesde plaats ingeleverd en zakte de Zeeuwse formatie een plekje. door Sjaak Sinke westdorpe - De organisatie van de Finlandcross had het parkoers vrijdag keurig sneeuwvrij ge maakt Zaterdagmorgen hadden de weergoden daar echter geen vre de me. Ze bedekten het parkoers opnieuw met een mooie witte laag. Voor Erwin Harmes was dat geen probleem. Lopend in zijn kor te broek leidde de Middelburger van start tot finish. Laurey van den Berge (Flakkee) was voor de vijfde keer de sterkste bij de vrou wen. Door het slechte weer vertrokken er maar zestig mannen voor de acht kilometer over het motor crossterrein bij Westdorpe, de eni ge plaats in Nederland met een echte koudegolf Harmes ging er na de start als een speer vandoor. Alleen Job de Brouwer (RKHAV) had een antwoord op het geweld van de Dynamica-atleet. Daarachter volgden Martijn de Kok (Dynamica) en Michel Schrier (Dynamica), die na de overwinning van zijn broer David in de Deltacross de familieverhou dingen wilde rechtzetten. Achter David Schrier knokten Maarten Harthoorn (Kapelle) en de jarige Laurent van Nieuwenhuyze (AV'56) om de leiding in het H4A-tussenklassement.Hart hoorn won die strijd. Harmes liep soepeitjes over het door de heuveltjes en scherpe wen dingen lastige motorcrosscircuit en won in 25 minuten en vier secon den. Tweedejaars-student psycho logie Job de Brouwer zag halfkoers Martijn de Kok voorbij komen, maar had voldoende in huis om in de laatste ronde de tweede plaats veilig te stellen. De Kok heeft dank zij zijn derde plaats nog alle kans om het circuit voor de tweede keer op zijn naam te schrijven: „Ik had geen last meer van mijn bles sures en hoewel ik vrijdag ge schaatst had, liep het lekker van middag." Michel Schrier viel met zijn vierde plaats net buiten het podium, maar was tevreden. Zeker omdat hij broer David meer dan een mi nuut achter zich hield. De Bel gische A-junior Jeroen Patoor kon prima standhouden tussen de mannen en werd zesde. Maarten Harthoorn voert als niet-licentiehouder de tussen stand van het crosscircuit aan met 915 punten, voor Nieuwenhuyze (897 punten). Er zijn echter nog kapers op de kust. Zij hebben nog niet het vereiste aantal wedstrij den gelopen, maar kunnen dat goedmaken in de zesde wedstrijd, op 16 februari van av Flakkee. Laurey van den Berge heeft 'de pech' dat de B-jongens meedoen in de puntentelling. In de Finland cross gingen Job de Feijter (RK HAV), Maarten de Munck (Loke ren), Michel Lelie (RKHAV) en Kris de Kreek (Scheldesport) haar voor. Hierdoor verspeelde Van den Berge voor de derde keer der tig van de maximumaantal van 250 punten. Astrid den Herder (AV'56) pakte de tweede plaats, voor clubgenote Nadine de Wilde. Saskia Goole (ook AV'56) kreeg de 'ijsbloemen' op het erepodium voor de snelste master D35 en Edith Margadant (Delta Sport) kreeg die bij de D45. Bij de mannenmasters was Niels Goudswaard (Zierikzee) de sterk ste en blijft Gustav Swagemakers (Steenbergen) het klassement lei den. Michel van den Bos (Delta Sport) had een ruime voorsprong bij de H45 en zit klassementslei der Peter Balkenende (AV'56) op de hielen. Raymond Ceulemans en Dick Jaspers zijn samen goed voor 26 wereldtitels in het driebanden. Ceulemans veroverde er 23 en Jaspers drie. Maximale score bij rentree van Jaspers De driebanders van Martens Cleaning luisteren de rentree van Dick Jaspers in de Neder landse competitie op met een 8-0-zege op Van Wanrooij Trans port. Naast Jaspers winnen ook Raymond Ceulemans, Martin Spoorman en Jean van Erp. door René van Stee kapelle - De driebanders van Mar tens Cleaning zijn nog volop in de race voor de play-offs om de titel in de eredivisie. De komst van Dick Jaspers moet er voor zorgen dat die positie definitief wordt vei liggesteld. De Brabander maakte zondag na bijna twee jaar afwezig heid zijn rentree in de Nederland se competitie. Hij was gebrand op een goede prestatie. „Voor de mensen van Martens Cleaning die veel vertrouwen in me stellen, voor de supporters en natuurlijk voor mezelf Ik ben blij dat ik weer terug ben", zei Jaspers. De speellocatie, de grote zaal van Dorpshuis De Vroone in Kapelle, beviel hem goed. Voorafgaand aan zijn partij tegen Kurt Ceulemans (een comfortabele 50-24-zege met een moyenne van 2,083) maakte hij zelfs een foto. „Dit is de aller mooiste biljartzaal van Neder land", stelde hij tevreden vast. De lange afwezigheid van Jaspers is terug te voeren naar een conflict over de competitieopzet in de Ne derlandse eredivisie. Van Donge 8c De Roo, de sponsor van zijn oude team, was tegenstander van de play-offs en wilde dat die in 2011 werden afgeschaft. „Na de regulie re competitie begonnen we weer op nul. En dit terwijl we afgete kend aan de leiding gingen. Ook de spelers vonden dit geen goede zaak. Vandaar dat we de sponsor steunden. De teamleiders van de overige ploegen kregen we helaas niet mee." Het leidde ertoe dat Van Donge 8c De Roo, waartoe ook Torbjorn Blomdahl, Martin Horn en Jean van Erp behoorden, in het seizoen 2011-2012 niet in actie kwam. Het was een principekwestie gewór den. Alternatieven waren er echter volop. Jaspers speelde net als dit seizoen ook in de driebandencom petities van Duitsland (Magde burg), België (Merksem) en Frank rijk (Andernos). „Ik zat dus niet stil. En je moet hard blijven trai nen. Ook de grote toernooien gin gen gewoon door. Vergis je verder niet in het driebanden in het bui tenland. Zo wordt er in België op het allerhoogste niveau gespeeld", vertelde de drievoudige wereld kampioen driebanden. De aanbiedingen van andere Ne derlandse teams waren tot voor kort niet aantrekkelijk genoeg. Jas pers vorm leed naar eigen zeggen echter niet onder zijn afwezigheid in de toonaangevende Nederland se competitie. Dat hij in 2012 geen grote prijzen won, heeft diverse oorzaken. „Het liep privé een poos niet lekker, maar daar schrijf ik het ontbreken van een grote titel vorig jaar zeker niet aan toe. Een WK of een wereldbekertoernooi winnen is heel iets anders dan goed spelen. En dat laatste heb ik gedaan. Op het EK had ik bijvoorbeeld drie winstpartijen met een gemiddelde van boven de drie. Dat je ondanks die hoge scores geen grote prijs pakt, zegt alles over het gemiddel de niveau", legde hij uit. Van Donge 8c De Roo kwam vorig seizoen nog wel zijn sponsorver plichtingen na. Jaspers en de zij nen maakten daardoor van de nood een deugd. „In die tussenpe riode hebben we veel clinics gege ven ten bate van Kika, dat strijdt tegen kanker bij kinderen. Inder daad iets heel anders, maar tegelij kertijd heel plezierig en heel dank baar om te doen." Ook Kapelle was een speellocatie voor één van die clinics. Het balle tje is toen gaan rollen. Het mond de uit in de afspraak om drie com petitieduels mee te doen met de formatie van Martens Cleaning, waarvan ook 61-voudig wereld kampioen Raymond Ceulemans, diens landgenoot Martin Spoor- mans en zijn oud-ploeggenoot bij Van Donge 8c De Roo Jean van Erp deel uitmaken. Jaspers: „Dat maakt het extra leuk. We beschik ken over een mooie mix van jonge en oudere spelers. Ik vind het ook aardig om jonge jongens zoals Jens van Dam en Kay de Zwart van dienst te zijn." Mocht Martens de play-offs halen, dan doet Jaspers niet mee. Ten eer ste omdat de afspraak geldt dat hij drie competitieduels speelt. En ten tweede omdat een teamlid min stens de helft van de 22 reguliere competitiewedstrijden aan de tafel dient te verschijnen. Of hij vol gend jaar ook de kleuren van Mar tens verdedigt, is onzeker. „Daar over kan ik nog niks zeggen. Ik wil eerst dolgraag goed presteren. Na tuurlijk valt over alles te praten. Dus wie weet." L Laurens van Lieren eindigde met de merrie Hexagons Welnetta in de Grand Prix op de tweede plaats. foto Izaak Verkeste cB i -T

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 38