sport 137 SAR/Neckermann.com start met gelijkspel en het laatste woord Blokkerend voorwiel kost Boot mooie eindnotering enoot Chatfield maandag 28 januari 2013 door Kristian Davidse middelburg - De tafeltennissers van SAR7Neckermann.com zijn de competitie begonnen met een 5-5-gelijkspel tegen Scylla 1 uit Lei den. In Kloosterzande zorgde kop man Dennis Verdurmen voor de eerste hattrick van het seizoen. Si- mone de Klerk wist één partij te winnen en Bart Mangnus kon zijn eerste overwinning in de tweede divisie nog niet op zijn naam zet ten. Samen met de winst van de dubbelpartij bracht dit de eind stand op een puntendeling. TTC Middelburg behaalde even eens een gelijkspel. In het Limburg se Heerlen wonnen Mare Hacken- berg en Sören de Witte twee par tijen. Thomas Groenewoud won evenals zijn teamgenoten van Mi chael Spiertz maar kon zijn 2-o-voorsprong op Eric Creemers niet in winst omzetten. Ook hier was 5-5 de einduitslag. In Brielle speelde TTC Middelburg 2 tegen de Sprint. Hier zorgde Jeroen Louws en William Marinis- sen voor de twee punten door van Martijn Bekker te winnen.De Mid delburgers verloren uiteindelijk met 2-8. Arnemuiden speelde speelde zijn eerste wedstrijd thuis tegen Berge- ijk. Voor Arnemuiden zorgde Daan Mijnsbergen voor twee over winningen. Teamgenoten Stefan de Groot en Arnold de Gier verlo ren. De dubbel ging wel naar Arne muiden ging, maar de eindstand was in het voordeel van de Braban ders: 7-3. Bij de jeugd was op het laatste mo ment nog een wijziging in de com petitie doorgevoerd. Hierdoor kon ook het eerste team uit Yerseke meespelen in de landelijke C pou le. Zaterdag troffen ze Amster- dam'78. De Amsterdammers pak ten in Yerseke de eerste plaats op de ladder door met 7-3 te winnen. De grote man bij Yerseke was Cor- né Steketee. Hij wist twee partijen te winnen. In dezelfde poule speelde in Mid delburg het tweede team van TTC Middelburg tegen Enjoy8camp De ploy uit Zoetermeer. Tot de dub bel stonden de Middelburgers nog op nul punten. Het was Wilmer Ja cobs die de score in de tweede helft opende voor Middelburg. Na hem volgde ook Victor Burger zijn voorbeeld. Wilmer Jacobs bépaal- de de eindstand op 7-3 voor de jon gens uit Zoetermeer. In dezelfde zaal speelde TTC Mid delburg 2 tegen de Backhands uit St. Willebrord. Yolinda Davidse en Levi Caljouw pakten de punten. Ze behaalden allebei twee zeges. De eindstand was uiteindelijk 6-4 voor de Backhands. De Fide is totaal corrupt en incompetent. De Ne derlandse schaakbond is alleen incompetent. Als de bond me niet wil betalen ga ik in de zomer lekker pokeren." Schaker Loek van Wely in de Volkskrant. „Ik zal maandag niet herkend worden op straat als ik wereldkampioen word. Hooguit komen er een paar berichtjes in lokale kranten. Maar geen minuut op tv. De Amerikaanse schaatsster Heather Ri chardson in de Volkskrant. „Spelers moeten vooraf niet te veel praten. Als je dat wel doet en je gaat 'eraf zoals tegen Ajax, zegt iedereen dat je een te grote mond hebt. Doe gewoon allemaal je werk, blijf normaal doen. Dan maak je het je zelf mak kelijker." Feyenoorder Jordy Clasie in De Telegraaf. wc „Uiteindelijk is Galatasaray geen verkeerde club voor Wesley. Ze zitten nog steeds in de Champions League en het is een grote club. Voor het Neder lands elftal is dit goed nieuws, Wesley zal nu weer ekelijks op niveau gaan voetballen. Oranje heeft een speler zoals hij hard nodig." Ajax-trainer Frank de Boer in Voetbal Interna tional over de transfer van Wesley Sneijder naar Galatasaray. De Boer speelde zelf voor de Turkse topclub. „Uiteindelijk wil je toch weer plezier maken en voet ballen. Daar heb ik nog even de tijd voor. Ik zeg soms voor de grap: als je zo vaak een half seizoen uitvalt zoals ik, kan je makkelijk tot je veertigste doorspelen." Arjen Robben in Kicker. „Wesley hebben ze als een god binnengehaald en nu gaan ze eisen dat hij ook meteen zo presteert." Dirk Kuyt, spelend voor Fenerbah^e, de grote rivaal van het Galatasaray in het AD. „Mark van Bommel en ik hadden het er voor NAC Breda-uit nog over dat het best verstandig zou zijn allebei geel te pakken. Dan zouden we immers ge schorst zijn voor PEC Zwolle. Toch hebben we geen geel gepakt. Ook hij wil alles spelen." PSV'er Kevin Strootman in VI. door Roeland van Vliet GOES - Mark Boot kende zaterdagavond geen gelukki ge finale van de Inters Open. In de sterkste categorie van de Supercross sloeg hij in de tweede ronde over de kop, op een plek waar gevaar schuilde. Daarna kon de KTM-rijder een goede uitslag wel vergeten. „Ik weet niet precies wat er gebeurde, maar opeens sloeg ik over de kop", vertelde Boot. „Ik denk dat de rijder naast me (de Zuid-Afrikaan Shannon Terre- blanche) met zijn elleboog tegen mijn voorrem kwam. Daardoor zal mijn voorwiel geblokkeerd zijn en ging ik onderuit." De 21-jarige Schouwenaar, die voor het eerst sinds 2009 weer meedeed in de Zeelandhallen in Goes, had zich ten doel gesteld de finale te halen. Dat hij dat via de series van vrijdag en zaterdag rechtstreeks deed, stemde hem tevreden. Hij zat net bij de beste tien en hoefde daarom geen herkansingen te rijden. In die finale, waarin hij het beste ervan hoopte, was hij al snel kansloos voor een goed resultaat. „Hoewel ik na die val snel op stond, was ik toch al door een aantal anderen gedubbeld. Over zo'n rondje doe je ongeveer 26 seconden en bij zo'n val lig je toch al gauw twintig seconden op de grond." In het resterende deel van de eindstrijd wilde hij nog enkele plaatsen goedmaken, maar daar slaagde hij niet in. „De anderen lagen al zo ver voor me... En foutjes ma ken ze nauwelijks." De Zeeuwse finalist - de eerste sinds Rinus van de Ven in 2009 - eindigde als dertiende en hield alleen de Belg Arnaud Wauters achter zich. Die was ook te gen het leem gesmakt twee Engelsmannen goed te verge lijken met de wedstrijden in hun thuisland. Brunell: „De circuits daar zijn wat langer, want de hal len zijn ook wat groter. De baan is er ook iets breder, waardoor je el kaar makkelijker kunt passeren. Maar het publiek hier is net zo en thousiast als in Londen of Belfast. We worden echt gedragen door de toeschouwers." Chatfield: „Door deze wedstrijd kunnen we er lekker een paar dagen uit. We zijn op donderdag gekomen en gaan zondag weer weg. En dan is prettig om de mensen zo enthou siast te zien." De finale kon ook bijna geen betere bezetting heb ben dan zaterdag* Het was niet vreemd dat het 3000-koppige publiek in de Noordzeehal door het dolle heen was. Naast de twee Engelsmannen stonden namelijk ook de Deense broers Kasper en Rasmus Lynggaard, de Zuid-Afri kaan Shannon Terreblanche, de Hongaar Kornel Nemeth, de Zweed Rasmus Sjoberg, de Belg Jurgen Wybo én thuisrijder Mark Boot achter het starthek. Allen smaakmakers van formaat. Hun doel was weliswaar zo snel moge lijk de zestien rondes te voltooien, maar ze lieten het niet na af en toe een showtje op te voeren. In het midden van de hal lag de zogenoemde 'triple', een serie van drie bulten. Stuk voor stuk pakten de rijders die in één jump, tot en thousiasme van iedereen. En in de bochten aan de korte zijde moes ten de coureurs vol in de remmen, om meteen daarna weer gas te ge ven. De spatten Limburgs leem vlogen daarbij in het publiek, dat high werd van de uitlaatgassen en zich steeds makkelijker liet opzwe pen door speaker Kees van den Boomen. Met opmerkingen als 'Jongens, het is na achten, er mag geswaffeld worden' en 'Wie niet springt, die is een Duitser' zei hij dingen die de mensen graag hoor den. Kees de Omroeper of'Kiske', een bekendheid in crossland, kreeg met zijn volkse humor ieder een plat. Maar Brunell had uiteindelijk het hoogste en het laatste woord. Hij won en over zijn plotsklapse machtsovername sprak na afloop iedereen. twee wedstrijden om Brits kam pioenschap 'arenacross'. In de O2 Arena in Londen (12 januari) won Chatfield en werd Brunell slechts negende. In de Odyssee Arena in Belfast (19 januari) zegevierde Chatfield opnieuw en kwam Bru nell als tweede over de meet. „Nu weet ik weer dat hij te verslaan is", zei Brunell. „Ik had vandaag niet mijn wed strijdmotor bij me", gaf Chatfield als licht excuus aan. „Die mocht ik van mijn team niet meenemen naar Nederland. Ik moest het dus doen met mijn reservemotor. En dat is een 250CC in plaats van een 450cc, waar ook Jack op reed. Hij had dus iets meer power. Volgen de week, in Birmingham, pak ik hem weer." De Goese Supercross is volgens de foto johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37