301 sport De lach is terug bij Ceorginio Wijnaldum Feyenoord neemt plaats in wachtkamer Mark van Bommel kritisch op arbitrage na achtste gele kaart I i I I maandag 28 januari 2013 ep door Rik Elfrink eindhoven - „Hij had er nog één kunnen maken." Dick Advocaat zette de prestatie van Georginio Wijnaldum bij Heracles zaterdag meteen in het juiste perspectief „Een mooie goal, vanuit een heel moeilijke hoek", gaf Advocaat na zijn eerste kanttekening de compli menten aan een van de zorgen kindjes van dit seizoen. Dat de der de goal wegens hands afgekeurd had moeten worden, was ook dui delijk. „Hij gebruikte maar één hand, toch?", grapte Advocaat. Het slippertje van de arbitrage kwam goed uit. De 1-3 van Wijnal dum in Almelo was al de honderd ste goal van PSV in alle competi ties van dit jaar en opende de weg naar wederom een indrukwek kende uitzege (1-5). Een overwinning die de wisselval ligheid van PSV bevestigt. Na de wanvertoning van vorige week te gen PEC (1-3-nederlaag) volgde een even overtuigende als opzien barende wederopstanding. Advocaat sprak zijn twijfels over Wijnaldum afgelopen week open lijk uit. Zijn conduitestaat is vlak na zijn 22e verjaardag met 160 ere divisieduels indrukwekkend. Groei bleef sinds zijn komst naar PSV echter uit, Wijnaldum impo neerde tot dit weekeinde geen mo ment. Hij leek al bijna op weg naar de uitgang. Met nog een contract voor twee seizoenen is hij komen de zomer sowieso een van de kan didaten om te vertrekken. „Heeft hij het jaar hiervoor wel zo goed gespeeld dan?", vroeg de trainer zich vorige week hardop af. Wekenlang zong de naam van Adam Maher rond in Eindhoven. De komst van de negentienjarige international was gewenst om op het middenveld meer concurren tie te krijgen. PSV ving bot bij AZ, dat een bod van tien miljoen ver langt Het nog niet afgesloten ge krakeel rond Maher leek Wijnal- .dum te verlammen. Wijnaldum verwierp zaterdaga vond de gedachte dat hij daardoor angstig zou zijn. „Ik lees nauwe lijks kranten en kijk niet veel op in ternet. Ze pikken er toch iemand uit als er kritiek is." Wijnaldum kwam anderhalf jaar geleden als een vriendelijke vedet te binnen bij PSV. Hij verloor in augustus zijn basisplek aan Ola Toi- vonen en gaf daarna aan niet ge lukkig te zijn bij PSV. Een nieuwe kans volgde door langdurig blessu releed van de Zweed. Advocaat herhaalde zaterdag nog een keer wat hij verlangt van de voormalig international. Hij scoor de dit seizoen negen keer, maar blonk vooral uit in het missen van enorme kansen. „Wil je een grote speler worden, moet je er elke wed strijd staan. Vanavond vond ik in Georginio Wijnaldum viert zijn treffer in het duel met Heracles. foto ANP/Pro Shots ieder geval dat hij kei- en keihard werkte." Uitblinkers van de avond waren Kevin Strootman en Dries Mertens. Strootman zette Matavz in de eerste helft vrij voor de keeper. De Sloveen zag het gaatje dat Schenkeveld en Pasveer lieten en liet zijn tiende goal van het sei zoen aantekenen: 0-1. Matavz vol doet daarmee aan de verwachtin gen en loopt in speelminuten ge meten een«op-een. Mertens be diende kort daarna Lens, die zijn enige van drie grote kansen benut te. Na een treffer uit het niets van Everton schudde PSV met twee goals van Wijnaldum en een doel treffend afgeronde slalom van Mer tens de ellende van afgelopen week van zich af. door Edward Swier rotterdam - De spanning in de kop van de eredivisie heeft zijn weerslag op minstens twee van de topploegen. Feyenoord en FC Twente konden in 2013 nog niet scoren en dus ook niet winnen. Ze toonden zondagmiddag in de on derlinge confrontratie onvoldoen de durf en brille. Het gevolg is dat beide teams na de bloedeloze 0-0 in De Kuip pas op de plaats maken. FC TXvente staat de koppositie af aan PSV, Feyenoord zag Vitesse passeren en zit als nummer vijf weer even in de wachtkamer. Hoewel niets te raden valt in de knotsgekke competitie die eredivi sie heet, heeft het er alle schijn van dat Feyenoord zich voorlopig maar niet al te rijk moet rekenen. Waar de fans alweer fluisteren over een herkansing in de (voor ronde van de) Champions League, slagen de Rotterdammers er dit sei zoen maar niet in een topduel te winnen. De confrontaties met PSV, FC Twente, Ajax en Vitesse le verden vier uitnederlagen en twee gelijkspelletjes (2-2 tegen Ajax en 0-0 zondag) thuis op. Volgens Ronald Koeman is de ma gere conduitestaat tegen de top clubs paradoxaal genoeg een ge volg van het meer aanvallende spel van de Rotterdammers. „Ze houden meer rekening met ons. We spelen anders, veel aanvallen der. Vorig jaar probeerden we bij balverlies van onze tegenstanders razendsnel om te schakelen, nu spelen we zelf verder van de goal. Dat betekent wel dat als je balver lies lijdt, je meer ruimte dreigt weg te geven. Dat kan dodelijk zijn tegen teams als Twente en Ajax." Omdat Fer en Tadic hun vizier zondagmiddag niet scherp hadden staan, viel de schade uiteindelijk mee. .De thuisclub dicteerde het eerste uur, maar verzuimde te sco ren. Lex Immers kreeg de beste kans maar was zoals zo vaak niet koelbloedig en schoot tegen Mihay- lov aan. Pelle bleef - inclusief de oefenduels met AGOW en Club Brugge - voor de vierde keer in 2013 doelpuntloos. Na een uur werd Feyenoord slordi ger en raakte het de regie kwijt. Koeman kon uiteindelijk wel le ven met de einduitslag. „Omdat er weer een team stond." Dat zijn ver dediging op de been bleef was voor Feyenoord-trainer Koeman een opluchting. Daryl Janmaat en Joris Mathijsen brachten ditmaal hun ploeggenoten niet in de pro blemen; Mathijsen greep enkele malen goed in en Janmaat onder scheidde zich ook in aanvallend opzicht. Net als Stefan de Vrij en Bruno Martins Indi zijn de twee opgenomen in de voorlopige selec tie van bondscoach Louis van Gaal voor de oefeninterland van 6 fe bruari tegen Italië. Van Twente-zijde is slechts Leroy Fer door Van Gaal opgeroepen. De ex-Feyenoorder werd, net als Luc Castaignos, bepaald niet hartelijk door Rik Elfrink Vreemd, want ik onderbrak géén Van Bommel baalt dat hij bij een aanval. Ik wilde meelopen, de te- volgende kaart weer geschorst is. eindhoven - Mark van Bommel genstander liep in mijn kuit en „Het kan zomaar zijn dat je daar- reageerde na afloop van Hera- viel. Ik wilde er met de scheids- door een belangrijke wedstrijd cles-PSV kritisch op de beslissing rechter over praten, ben opge- mist. Eigenlijk sta ik maar op vijf van scheidsrechter Serdar groeid met de generatie Jol,'Temm- keer geel, als je alle onterecht gege- Gözübüyük om hem geel toe te mink, Luinge en Van der Ende ven kaarten eraf haalt." kennen. De makkelijk gegeven waarbij dat wel kon. Die scheids- Over de prestatie van PSV was hij prent was de achtste van dit sei- rechters zeiden wat terug, dat wa- kort. „Dit is niet zo wonderbaar- zoen. In de drie wedstrijden dat ren open discussies. Ze hadden na- lijk hoor, het zit allemaal dicht bij Gözübüyük PSV floot, gaf hij tel- tuurlijk overwicht." elkaar. Als we vorige week tegen kens geel aan de aanvoerder van „Ik wil niet zeggen dat de genera- PEC op 1-2 een van die drie grote PSV. tie van nu dat helemaal niet heeft, kansen in vijf seconden maken, De arbiter was nadrukkelijk aanwe- maar het was vroeger wel lekker winnen we ook. We hebben tegen zig tijdens Heracles-PSV, hield al- voetballen. Meestal ook met Wege- PEC wel heel slecht gespeeld, dat les kort en ging elke discussie uit reef, Bossen en Braamhaar. Dat wa- klopt. Alleen krijg je al die kritiek de weg. „Er wordt overal gezegd ren topscheidsrechters. Natuurlijk niet als je wint. Vandaag was het dat de aanvoerder mag communi- snap ik wel dat de camera's overal een normale uitslag. Er was een ceren. Ik heb het geprobeerd, maar op gericht zijn en dat arbiters zich moment waarop Jeremain (Lens) dat bleek nauwelijks mogelijk", zei daar niet altijd prettig bij voelen, de bal op Wijnaldum moet leg- Van Bommel na afloop van de Het moet een goede wisselwer- gen, dan maakt hij er drie. Dat zou wedstrijd. „Deze kaart kreeg ik op king in het veld zijn en het kan ab- voor hem wel belangrijk zijn ge- aanraden van de grensrechter, soluut beter dan nu." weest." Marco van Basten geeft vanaf de zijlijn aanwijzingen. foto ANP/Pro Shots £F

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30