PZC Tunnelboor Sluiskil neemt eerste hap uit Zeeuwse klei RTL: Joran gaat trouwen Discobrand Brazilië eist 232 levens De winter heeft lang genoeg geduurd De modiste cruises boekt u bij cruisewinkel.nl 1.065, Word ook abonnee! cruisewinkel.nl Canarische Eilanden Costa neoRomantica Dijken zijn goed, maar voorbereiding op gevolgen van eventuele calamiteit is slecht BUITENLAND Rellen in Egypte na doodvonnis wegens voetbalgeweld 8 en 9 SPORT Djokovic wint Australian Open in matige finale tegen Murray 32 Incl All Inclusive drankenpnkket! Ga naar www.pzc.nl/abonneren Boek op cruisewlnkel.nl Bel 020 421 11 15 Prijzen zijn vanaf, p.p., o.b.v. 2 personen per hut en o.v.v. beschikbaarheid en wijzigingen. Incl. alle belastingen en voloension Dc nieuwe koers in cruisen Savona, Barcelona. Casablanca, Santa Cruz de Tenerife, Funchal, Malaga. Rome, Savona Vertrek: 1 en 23 april Duur: 12 dagen itKlusfof vlucht en transfers Zeeland niet klaar voor ramp door Ondine van der Vleuten MIDDELBURG - Zeeland moet zich beter voorbereiden op de gevolgen van een eventuele watersnood ramp. Dat zeggen dijkgraaf Toine Poppelaars en commissaris van de koningin Karla Peijs in een reactie op de uitlatingen van minister Schultz in De Volkskrant, afgelo pen zaterdag. Schultz maakt daar in bekend dat gewerkt wordt aan een concreet evacuatieprogramma voor rampscenario's. Peijs geeft aan dat het alleen een programma op hoofdlijnen betreft, dat in de provincie nader ingevuld zal moe ten worden. Zeeuwen moeten we ten waar ze naartoe kunnen om droge voeten te houden, en waar ze vooral niet heen moeten. „Een van de eerste wegen die onder wa ter komt te staan, is de A58", zegt Peijs. Ze raadt de Zeeuwen dan ook eerder aan naar Oost-Vlaande ren te vluchten dan in de richting van Bergen op Zoom. Degenen die niet - onmiddellijk - geëvacueerd kunnen worden, moe ten zorgen dat ze zichzelf even kunnen redden, vindt Schultz. Een waterdicht noodpakket zou ie dereen volgens de minister moe ten hebben. Maar bijna niemand heeft het. Dijkgraaf Toine Poppel aars bekent: „Ik ook niet." Schultz geeft verder aan dat bij bouwplannen rekening moet-wor den gehouden met de risico's van de bouwlocatie. Poppelaars sluit zich daarbij aan. Het waterschap zou graag zien dat naast de bouw vergunning ook een watervergun ning vereist wordt bij bouwplan nen. In die watervergunning kun nen dan eisen worden gesteld, zo als dat op de begane grond niet ge woond mag worden. pagina 2 en 3: Er moet een dubbel slot op de deur MAANDAG 28 januari 2013 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 255e jaargang nr. 23 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 Herfstachtig 6° LIMA - Joran van der Sloot bereidt zich voor om te gaan trouwen. De bruiloft is misschien in februari, maar kan ook later zijn. Dat zegt zijn vriendin en 'verloofde' Leidy (23), meldt RTL Nieuws zondag. Ze hebben'ongeveer twee jaar lang een relatie met elkaar. Volgens aanhoudende geruchten hebben Joran en Leidy al een kind je samen. Ze zegt dat ze zijn verle den kent, maar ze beweert dat hij 'erg veranderd is'. Volgens media in Peru zou Joran bij een huwelijk de Peruaanse na tionaliteit krijgen. Dat maakt het moeilijker om hem uit te leveren aan de Verenigde Staten. Daar wordt Joran verdacht van het af persen van de moeder van Natalee Holloway. Zij verdween in 2005 en is nog steeds spoorloos. Joran werd in verband gebracht met haar verdwijning. Joran zit in Peru een gevangenis straf van 28 jaar uit voor de moord op en beroving van Stephany Ramirez in 2010. DE STELLING TERNEUZEN - Boormachine Boorbara is gistermid- ra per dag tien meter tunnel kan opbouwen. Be- snijrad van de boor zijn werk doet. Otten: „En als Overheid moet noodpakket voor dag begonnen met het boren van de noordbuis schermvrouw van de noordbuis Annika Luteijn het goed is gaat de deur pas weer open over 110 watersnoodramp gratis verstrekken voor de Sluiskiltunnel. Afgelopen week is de (rechts) sloot samen met projectleider Bernd Ot- dagen „Als we aan de andere kant vanhet kanaal boormachine getest. Verwacht wordt dat Boorba- ten (midden) de loodzware deur waarachter het zijn." foto Mark Neelemans Reageeroppzc.nl UW MENING 716 reacties SANTA MARIA - Door een brand in een nachtclub in Santa Maria, in het zuiden van Brazilië, zijn in de nacht van zaterdag op zondag ze ker 232 mensen om het leven geko men en 131 gewonden gevallen. Dit meldde de politie. De brand brak zondag rond 02.30 uur plaatselijke tijd uit in nacht club Kiss in het centrum van de stad, waar 2000 gasten inpasten. Er was een feest van studenten van de universiteit in Santa Maria. De brand ontstond tijdens het optre den van een band. De zanger ont stak een soort fakkel of vuurwerk waardoor isolatiemateriaal aan het plafond vlam vatte. Daarbij kwam heel snel veel verstikkende zwarte iook vrij. Er brak paniek uit. Veel mensen konden de uitgang niet meer bereiken. Er zijn berichten dat nooduitgan gen van de discotheek op slot za ten. Iedereen probeerde daarom door één uitgang naar buiten te ko men. Die deur zou ook enkele mi nuten geblokkeerd zijn door bewa kingspersoneel dat wilde voorko men dat gasten zouden vertrekken zonder te betalen. pagina 8: Veel clubs onveilig eens 80% oneens M 20%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1