Verkeer is pijnpunt van Oostkapelle Kinderen leren op de valreep de kunst van het schaatsen WALCHEREN almanak Neus 17 Einde van het tijdperk DerBoede 18 en 19 Herdenking en opbouw in concert 20 en 21 Dorpbewoners legden knelpunten en pluspunten van dorp vast voor dorpsplan Bestuurder rijdt met 2,5 keer te veel op Auto te water, bestuurder gered A58 halve dag dicht om schadereparatie MAANDAG 28 januari 2013 PZC door Annemarie Zevenbergen OOSTKAPELLE - Het verkeer in Oostkapelle is de dorpsbewoners een doorn in het oog. Niet alleen de forse toename op de Domburg- seweg door de N57, maar zeker ook de krappe Dorpsstraat. Dat bleek uit de conclusies van de werkgroepen die zich bogen over de aanzet voor een dorpsplan voor Oostkapelle. Op initiatief van de dorpsraad zijn acht werkgroepen aan de slag gegaan rondom de the ma's infrastructuur, bereikbaar heid en toegankelijkheid; wonen; economie; toerisme en recreatie; leefbaarheid en veiligheid; voorzie ningen; duurzaamheid, natuur en cultuur; jeugd en ouderen. De verkeersafwikkeling kwam re gelmatig terug. De Dorpsstraat is al jaren een probleem. De oplos sing ligt volgens de bewoners voor de hand; sluit de straat behalve voor bestemmingsverkeer, pas de bestrating aan en kleedt de straat aan met terrassen en bloembak ken. Parkeren kan op beide einden van de straat en op het terrein van de voormalige basisschool De Knotwilg. Een veilige omleidings route is wel voorwaarde. Ook voor huisvesting voor jonge ren werd aandacht gevraagd. Wil het dorp de jeugd binnen de kern houden, dan zijn er meer starters- woningen nodig. De huidige nieuwbouw is veelal te duur. De rode draad was 'versterk het Oostkapelle-gevoel'; van een fami liebadplaats met veel groen. Winst valt nog te behalen in het uitbrei den van toeristische voorzienin gen het jaar rond. Hoogwaardige verblijfsruimte hoort daarbij. Aan het einde van de Duinweg zou meer ruimte moeten zijn voor toe ristische activiteiten, gericht op fa milies. Te denken valt aan speel- voorzieningen met educatieve functie. Samenwerking met bij voorbeeld Westhoven en Terra Ma- ris zou een goede stap zijn. Een jaarlijks groot evenement, vergelijk baar met Jazz by the Sea of de Kustmarathon, moet Oostkapelle nog meer op de kaart zetten. Om de informatie over wat er waar en wanneer te beleven valt in het dorp, is een Oostkapelle-app geen overbodige luxe menen de bewo ners. Ook uitbreiding van draad loos internet zijn nodig. Alle conclusies worden deze we ken geanalyseerd. De dorpsraad wil die analyse in maart presente ren aan de bewoners. In juni moet er een dorpsplan liggen. Anton Joziasse, voorzitter van Schaats- en skeelervereniging SKA, op het ijs met een groepje kinderen dat meedoet aan de schaatsclinics. foto Ruben Oreel VEERE Op de Vrouwenpolderseweg in Vrouwenpolder werd een 59-jarige man uit de gemeente Veere zater dag'tegen 00.30 uur betrapt op het rijden onder invloed van alcohol. De man had bijna 2,5 keer de toege stane hoeveelheid alcohol gedron ken. Bovendien reed hij tijdens een ontzegging van de rijbevoegdheid. De man kreeg een proces-verbaal op en een rijverbod van zes uur. OOSTBURG In Oostburg is zaterdagochtend een auto op zijn kop in het water terechtgekomen bij de Expeditie- weg. De bestuurder is uit de auto gehaald en is behandeld door am bulancepersoneel. Er werden ver schillende brandweereenheden te hulp geroepen. Ook rukten ér dui kers van de brandweer uit en was een traumahelikopter onderweg. Die hoefden niet in actie te komen. GOES Het verbrokkelende asfalt op de noordbaan van de A58 na de toerit vanuit Goes is zondagmiddag en -avond gerepareerd. De weg was daartoe van de toerit tot de afrit naar Heinkenszand afgesloten tot circa 22.00 uur 's avonds. Rijkswa terstaat liet de asfalteërders ingrij pen omdat er afgelopen week veel klachten waren over steenslag, met lak- en glasschade tot gevolg. Een misverstand is zo ontstaan. Ze ker als volwassenen communiceren met peuters. Zo kreeg het gesprek tus sen de driejarige Jule en haar vader op een avond een verassende wen ding. Jule was behoorlijk verkouden. Ze had last van hoestbuien en een snot neus. Als haar vader haar naar bed brengt vraagt hij zich af welke maat- door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - De sneeuw viel ge staag, maar de deelnemers aan de schaatsclinics op de ijsbaan aan de Nassaulaan lieten zich daardoor niet weerhouden. Met name kinde ren gingen het ijs op om de fijne kneepjes van het schaatsen onder de knie te krijgen. De clinics wer den gegeven op de ondergespoten atletiekbaan door schaats- en skeelervereniging SKA uit Middel burg. Het was koud; sneeuw en wind verkilden al rap oren, neuzen en tenen. Desondanks bleven de deel nemers onverminderd enthou siast. „Ik ben niet een keer geval len", zegt de 7-jarige Felicia Zaaijer trots. Ze vindt het 'leuk' en heeft het, gestoken in haar roze skipak, 'echt niet koud'. En snel gaat ze haar volgende rondje in. De 9-jari- ge Matthias Preuter ziet zichzelf als 'gemiddelde schaatser'. Hij heeft het naar zijn zin en luistert vol aandacht naar de aanwijzin gen. „Ik heb al veel geleerd, het is leuk", zegt hij tevreden. SKA-voorzitter Anton Joziasse: „Er waren zo'n 45 deelnemers aan de clinics. Maar er zijn ook veel mensen 'gewoon' gaan schaatsen. 'Waarschijnlijk voor het laatst deze winter. Het is een ideale locatie hier. Wij hebben nu als vereniging de handschoen opgepakt en zijn stekken aan het steken bij colle- ga-ijsclubs en andere partijen om te proberen deze natuurijsbaan voor de toekomst te behouden. We hadden in Middelburg in 1986 de laatste volwaardige ijsbaan." Tip? redactie@pzc.nl regelen hij allemaal moet treffen om haar klachten een beetje te verlich ten. Nadat ze is ingesmeerd met een menthoïzalfje, vraagt hij zich af of ze ook nog neusspray nodig heeft. Daarom vraagt hij haar: 'Is je neus ook een beetje verstopt?'. Haar ant woord is even verassend als logisch. „Nee hoor, mijn neus zit er nog ge woon."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17