sport 129 Hage en Ovaa kijken uit naar enduroseizoen rjüTSP0(R)TS TTCM met twee teams in derde Bekendmaking iiiiii Groen licht voor fusie zwemdubs Volop dressuur in Stal de Kroo Trainingswedstrijden Middelkamp Veldtoertocht in Schoondijke Jaspers maakt rentree in Kapelle Eerste zege voor karters Rotiko Racing Sjaak Baas nieuwe trainer van Fortis Instelling tijdelijk jachtverbod en opschorting gebruik ontheffingen ex artikel 68 Flora-en faunawet vrijdag 25 januari 2013 MIDDELBURG - De ledenvergaderin gen van de Middelburgse zwemver eniging Luctor et Emergo en de Vlissingse zwemvereniging De Stormvogel hebben woensdaga vond unaniem gekozen voor een fusie. Sinds september 2011 werkten de beide verenigingen al samen in een zogenoemde startgemeenschap on der de naam De Zeeuwse Kust. Dat is nu ook de naam van de nieuwe vereniging. Dat men al anderhalf jaar zo intensief samenwerkte ver klaart ook de ruime meerderheid die zich voor de fusie uitsprak. Met de fusie ontstaat een nieuwe vereni ging van circa vijfhonderd leden. MIDDELBURG - De vierde editie van de Masters of Dressage brengt dit weekeinde weer tal van sterke dres suurruiters en dressuurpaarden op de been. Donderdag kwamen in Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland al de pony's en de B-ruiters in ac tie. Vandaag zijn de klassen M tot en met Z en ZZ licht aan de beurt en zaterdag en zondag komen na genoeg alle Zeeuwse toppers in ac tie, zoals Laurens van Lieren, Tha- mar Zweistra, Dinja van Liere, Chantal en Jessica Nijpjes en Jeani- ne Nieuwenhuis. Ze laten hun paarden dansen in diverse klassen, waaronder de kür op muziek. Op zondag is er ook de Rubiquil Cup, een wedstrijd voor nakomelingen van de succesvolle Zeeuwse dek hengst Hexagons Rubiquil. B MM door Herman Heuvink GOES - De endurorijders Stefan Ha- ge uit Goes en Casper Ovaa uit Oost-Souburg zijn klaar om aan een nieuw seizoen te beginnen. Bei den komen uit bij de inters in de E2-klasse. In deze categorie komen tweetakt motoren met een cilinde rinhoud van 175 tot en met 250CC en viertakt motoren van 290 tot en met 450CC uit. De eerste wedstrijd wordt zaterdag in Enter verreden. De deelnemers moeten 244 kilome ter afleggen en onderweg verschil lende proeven afwerken. Hage kijkt met gemengde gevoe lens terug op het voorbije seizoen. Hij had zich er veel van voorge steld, maar een blessure gooide roet in het eten. Tijdens de eerste wedstrijden kon de cios-student daarom niet voluit rijden. Na de de zomerstop ging het beter en nestel de hij zich in de top vijf De beste prestatie, leek de KTM-rijder neer te zetten in de tweedaagse kam- GOES De karters van Rotiko Racing heb ben de vijfde race van de bedrijven- competitie in Goes gewonnen. Het was de eerste overwinning voor het team uit Oost-Souburg. Op ruim vijf seconden eindigde De Bandenshop als tweede en op meer dan tien tellen werd Blinkers Vloeronderhoud derde. Het was een spannende race, waar in de top vier na twee uur racen- nog dicht bij elkaar zat X u. iii. ÜA Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda pioensrit, maar op de tweede dag ging hij in de fout en moest hij op geven. Uiteindelijk werd Hage in de eindstand zesde. Voor 2013 heeft de twintigjarige Ha ge de wedstrijden om het Neder lands en Europees kampioenschap op het programma staan. De twee daagse daarvan wordt verreden op 27 en 28 april in het Italiaanse Bus- si sul Tirino. Hage: „Dit jaar reken ik erop bij de eerste vijf in de eind stand te komen. Ook hoop ik een keer op een topdrieklassering." Ovaa hield vorig seizoen op zijn Be ta juist een goed gevoel over aan de tweedaagse kampioensrit. Hij be reikte bij zijn debuut bij de inters E2 een plek in de top tien. Reden voor de Souburger om dit seizoen in om aan alle NK-wedstrijden mee te doen. Daarnaast blijft Ovaa ook deelne men aan de 'normale' motorcros sen. Bij de KNMV gaat de 33-jarige Souburger van start bij de nation- alen in de MX i-klasse. OOST-SOUBURG Sjaak Baas is vanaf volgend seizoen de hoofdtrainer van korfbalvereni ging Fortis. Hij volgt Leonard Deb- baut en Robin Wisse op, die nu aan hun vierde jaar bezig zijn bij de Souburgse eersteklasser. Baas speelde in het eerste team van Animo (een voorloper van Fortis) en ook bij Fortis korfbalde hij in de hoofdmacht. Momenteel is Baas coach van For tis 2. De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl ZATERDAG 26 JANUARI De ZRTC Theo Middelkamp houdt in de aan loop naar het wegseizoen een aantal wielerwed strijden. In Den Inkel bij Kruiningen wordt zater- fl ''22 begonnen met een serie van vijf ritten. De start ls om 13-^° uur- wordt 'n twee verschil lende categorieën gereden. Elite, beloften, ama teurs A en de junioren vormen de A-categorie, terwijl de B-categorie bestaat uit de nieuwelin gen, amateurs B en vrouwen. Na zaterdag vindt er elke zaterdag in fe bruari een wedstrijd plaats. Die van 16 februari geldt als clubkampioen schap van Theo Middelkamp. ZONDAG 27 JANUARI De tourclub Freewheel'79 uit Schoondijke houdt zondag een veld toertocht. De deelnemers kunnen tussen 8.30 en 10.30 uur starten vanaf de voetbalvelden aan de Molenkreek in Schoondijke. Deelname kost 2,50 euro voor NTFU-en BBR-leden en 3 euro voor niet-leden. Nadere informatie is te verkrijgen via de website www.freewheel79.nl. Het is al bijna twee seizoen geleden dat Neder lands beste driebander Dick Jaspers in de eredivi sie was te bewonderen. Zondag is het weer zo ver. Hij speelt dan als kopman van het Kapelse Martens Cleaning tegen Van Wanrooij Trans port uit Oosterhout. Ook Martin Spoormans, Jean van Erp en Raymond Ceulemans komen in actie. De confrontatie begint om 13.00 uur in De Vroone. Direct na afloop speelt Martens nog de return voor de beker tegen BC Capelle ï/TMS Int. door Kristian Davidse MIDDELBURG - De tafeltenniscompe- titie gaat zaterdag van start. Zee land heeft vier seniorenteams. De hoogstspelende ploeg is SAR/ neckermann.com, dat uitkomt in de landelijke tweede divisie. De Kloosterse equipe, bestaande uit Jo- han 't Hooft, Simone de Klerk en Dennis Verdurmen, is aangevuld met Bart Magnus. Hij is overgeko men uit het tweede team. Vorig seizoen handhaafden de Zeeuws-Vlamingen zich op het nip pertje in de tweede divisie. Dit sei zoen is lijfsbehoud weer het doel en dat is geen makkelijke klus in een poule die in de breedte zeer sterk is. TTC Middelburg komt dit seizoen met twee teams uit in de derde divi sie. Het eerste team met Sören de Witte, Thomas Groenewoud en Emiel de Rijke is versterkt met Mare Hackenberg. Deze kwam over van het uit elkaar gevallen Arne- muiden. De Walchenaren, die in de eerste ronde op bezoek gaan bij Furst/Lybrae, hebben als doelstel ling de titel. De Heerlense ploeg is een concurrent voor het kampioen schap. In dezelfde poule komt ook het eer ste team van Arnemuiden uit Na het opheffen van'de eerstedivisie- ploeg van vorig jaar zullen Arjan Korstanje, Stefan de Groot, Arnold de Gier en Daan Mijnsbergen het eerste team gaan vormen. Arnemui den begint thuis tegen Bergeijk. Het tweede team van TTC Middel burg is vorig seizoen kampioen ge worden. De ploeg van Kim 't Hooft, Jeroen Louws, Patrick Vroomen en William Marinissen komt daarom nu in de derde divi sie uit. Dat viertal zal een aantal wedstrijden worden bijgestaan door oud-international Kalun Yu. De Middelburgers beginnen zater dag in Brielle.tegen De Sprint iüils LAG EN p BILJARTEN Driebanden groot Vierde divisie poule 5. Brabant Service-3BSD Hydrozorg 7-1: Geert Gabriels-Jean Louis Smulder 30-27, 82; Anja Wijnen-Jan Suykerbuyk 25-20, 68; Anton Smul- der-Piet Kox 25-17, 62; Jos Hamers-Peter de Winter 20-20, 64. Libre. Grote Prijs Schadeherstel Roland Pop- pe. B-groep. Poule 3. 1Peter Tilroe Kortgene 3-6, 2.093; 2. Jaap Verboom Renesse 3-4, 1.529; 3. Willem Brand Westkapelle 3-2, 1.490; 4. Wium Schoonenboom Domburg 3-0. 0.764. Poule 4. 1Jan Vos Middelburg 3-5, 1.698; 2. Hennie Smeets Domburg 3-3, 1.284; 3. Jan Breedijk Serooskerke (W) 3-2, 1.177; 4. Stoffel Schipper Grijpskerke 3-2,1.040. Provincie Zeeland Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij hebben besloten de jacht op fazantenhaan, wilde eend, konijn en houtduif in verband met de winterse weersomstandigheden met ingang van 21 januari 2013 te sluiten. Ook de op grond van artikel 68 van de Flora- en faunawet verleende ontheffingen voor afschot van kolganzen, grauwe ganzen en smienten worden vanaf 21 januari 2013 opgeschort. De landelijke vrijstelling voor houtduif en konijn en de provinciale vrijstelling voor wilde eend blijft van kracht. Als er sprake is van een actuele (dreiging van) landbouwschade kan op grond van deze vrijstellingen ex artikel 65 van de Flora- en faunawet de schade van deze diersoorten ter plaatse worden bestreden. Dit besluit heeft betrekking op de hele provincie Zeeland. www.zeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61