Brinkman pleit juist voor meer investeren Einde samenwerking tussen ANWB en VW binnenland 15 Niveau leraar moet omhoog 'Verhaal zelfmoord Tim was te simpel' ene is een winnaar. Hij heeft>z<ijn Session helemaal voor n]fes.^ Docententekort valt mee Groningen Assen |jjj Zwolle N35 A50 Apeldoorn Enschede Arnhem -Nijmegen 0j Venlo Schrappen verbreding N35 Wijthmen-Nijverdal 20 miljoen schrappen verbeteringen aan A67 0^22 miljoen bezuinigen op N23 Alkmaar-Zwolle 0 Vertraging aanpak Zuidelijke Ringweg Groningen Verkenning A4 Haaglan den 2023 naar 2026 infographic De Persdienst .X. vrijdag 25 januari 2013 door Joep Trommelen ZOETERMEER - Eelco Brinkman, voorzitter van Bouwend Neder land, vindt dat het kabinet met zijn drastische bezuinigingen op infrastructuur 'het paard achter de wagen spant'. „Geen enkel land komt uit een re cessie door te bezuinigen, en al he lemaal niet door te bezuinigen op de infrastructuur, die zo hard no dig is voor herstel"; stelt hij. Dat er bezuinigd moet worden, valt op zich te begrijpen, stelt Brinkman, maar niet op deze manier. „Het is niet goed voor werkgelegenheid, niet voor bereikbaarheid en veilig heid én niet goed voor de econo mische groei." Volgens Brinkman betekenen de plannen 'dat duizenden banen bij de infrabedrijven en de toeleveran ciers direct in gevaar zijn'. Hij wijst erop dat al ruim 40.000 men sen hun baan in de bouw hebtëen verloren. Provincies en steden kunnen be sluiten zelf meer kosten op zich te nemen om de infrawerken toch door te laten gaan. Brinkman vreest echter het ergste: „De inves teringscapaciteit van lagere overhe den biedt ook geen soelaas. Daar vallen ook klappen." Volgens hem zou de economie juist profiteren van minder files, een beter spoor en betere bescher ming tegen water. „De belangen van de maatschappij als geheel en de bouwsector worden met deze maatregelen op de korte en lange termijn geschaad. Het gat in de Rijksbegroting zien we nu terug als gaten in vooral het wegennet." Brinkman constateert opgelucht dat Schultz niet snijdt in beheer en onderhoud. „Daar hebben we als Bouwend Nederland hard voor gepleit." DEN HAAG - De ANWB stopt met de samenwerking met lokale VW- kantoren, waaronder Domburg, Goes en Vlissingen. De bond heeft besturen en directies van 28 VW- kantoren meegedeeld de contrac ten die tot eind dit jaar lopen, niet te verlengen. Dat liet de ANWB donderdag weten. De samenwerking tussen de ANWB en de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer begon in 1991. Op het hoogtepunt waren er ruim zestig gecombineerde ANWB/VW-winkels. Inmiddels is dat aantal gedaald tot 28. „De snelle afname van het aantal winkels heeft een negatieve in vloed op de verhouding van kos ten en omzet en zet een gezonde samenwerking onder druk", licht de ANWB toe. Bovendien speelt verandering in het koopgedrag van de consument een rol. De bond kiest daarom voor de verster king van haar 68 winkels in combi natie met haar website voor onli ne winkelen. „Het voortzetten van de huidige samenwerking heeft geen zin. Daarom willen we de sa menwerking tijdig opzeggen", liet de organisatie weten. Koepelorganisatie VW Nederland liet vorig jaar weten dat het aantal VW-kantoren langzaam maar ze ker afneemt. Onderwijsraad: leraren moe ten zich laten bij- en nascho len. Beroep van leraar moet aan trekkelijker worden voor ho ger opgeleiden. Lerarentekort valt mee, maar loopt vanaf 2015 weer op. door Freke Remmers DEN HAAG - Leraren zouden zich verplicht moeten laten bij- en na scholen, op straffe van het verlie zen van hun lesbevoegdheid. Een eerstegraads diploma moet een voorwaarde worden om les te ge ven aan havo en vwo, ook in de onderbouw. Lerarenopleidingen moeten ook hun studenten 'aan de poort' gaan selecteren. Het zijn enkele maatregelen die de Onder wijsraad voorstelt in een gisteren gepubliceerd advies om de kwali teit van docenten te verbeteren. De afgelopen jaren werd het lera rentekort vooral aangepakt door meer docenten aan te trekken, maar dat is volgens de Onderwijs raad ten koste gegaan van de kwali teit. Eén op de vijf docenten in het middelbaar onderwijs geeft een vak waarvoor hij of zij niet be voegd is. Op het mbo gaat het om één op de zes leraren. Er zijn bo vendien steeds minder eerste graadsdocenten, die bevoegd zijn om de havo- en vwo-bovenbouw les te geven. „Kennelijk is het on derwijs niet aantrekkelijk genoeg voor hoger opgeleiden", schrijft het adviescollege. Het huidige lerarentekort valt mee. Dit komt door dalende leer lingenaantallen, de economische crisis en het feit dat ouderen lan ger doorwerken. Daarom vindt de Onderwijsraad dat juist nu het mo ment is aangebroken een kwali teitsslag te maken, omdat de tekor ten vanaf 2015 weer zullen op lopen. Dan gaan veel docenten met pensioen. De "Onderwijsraad wil daarom meer werving en selectie rondom de lerarenopleidingen, bijvoor beeld door selectie aan de poort. Dat zou in het begin leiden tot minder leraren, maar maakt het beroep aantrekkelijker voor hoger opgeleiden omdat het een hogere status krijgt, aldus de raad. Uitein delijk, naar verwachting rond 2015, leidt dat juist tot een toena me van het aantal leraren. Begin nende leraren dienen beter bege leid te worden en het beoordelen van het functioneren van docen ten zou beter moeten. Het advies is goed ontvangen door zowel de Algemene Onderwijs bond (AOb) als het Interstedelijke Studenten Overleg (ISO). „Einde lijk komt er aandacht voor de kwa liteit van docenten. Dat er onbe voegde leraren voor de klas staan, kan echt niet", aldus ISO-voorzit- ter Thijs van Reekum. TILLIGTE - Niet alleen blijkt de af scheidsbrief van Tim Ribberink ei genlijk een concept-sms te zijn, Vara-journalist. Bert Molenaar trekt zelfs de echtheid daarvan in twijfel. Op zijn website schrijft hij: Het is te compleet. Ik sluit niet uit dat ie mand uit de familie, een commu nicatieman, dit concept heeft ge maakt." Molenaar volgde de zaak Ribbe rink vanaf de eerste dag. Wat hem intrigeerde was de eenduidigheid van het verhaal. Tim was de dood ingepest. Het verbaasde hem om dat zelfmoord zelden zo simpel is. „Het is juist heel complex", zegt hij. Molenaar legt uit dat het niet zijn bedoeling is mensen aan de schandpaal te nagelen of spijkers op laag water te zoeken. „Ik ben nergens op uit geweest", zegt hij. „Als ik de pesters had gevonden, had ik daarover bericht." De familie van Tim hoopte op een discussie over pesten en dat daar mee Tims dood betekenis zou krij gen. Daarom kwam alle communi catie in handen van een adviseur en legde predikant en rouwbegelei- der Marinus van den Berg de na druk op de afscheidsbrief die hij op de borst van Tim had gezien toen die lag opgebaard. Als Bert Molenaar in de reportage Marinus van den Berg ermee con fronteert dat het een concept-sms was, staat die met de mond vol tanden. O AutoTrack.nl Oe zorgvuldige autosite. Win ook je aankoopbedrag terug! Koop in december of januari een occasion via AutoTradcnl en win net als René, winnaar van 2011het aankoopbedrag terug. Kijk op AutoTrack.nl voor de actie en de voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5