FLflMECCT SCHOUWEN-DUIVELAND Seks en drank almanak 17 Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113 - 27 00 00 Wandelpad met een apart verhaal 18 en 19 Onderzoek naar de gevolgen van verzelfstandiging ADRZ lost lening van twee miljoen af Peperduur horloge gestolen bij straatroof VRIJDAG 25 januari 2013 PLAFONDS Stadhuismuseum 'op eigen benen' GOES Het Admiraal De Ruyter Zieken huis (ADRZ) in Goes heeft een le ning van 2 miljoen euro afgelost aan de gemeente Goes. De gemeen te had het geld in 2009 beschikbaar gesteld voor het op dat moment in financiële moeilijkheden verkeren de ziekenhuis. Dat geld is nu dus te ruggestort. „Dat verlicht onze ei gen schuldpositie weer iets", aldus burgemeester Verhulst. VLISSINGEN Tijdens een straatroof in Vlissin- gen is een duur horloge gestolen dat in 1983 is gekocht voor zesdui zend gulden. De roof vond plaats op vrijdag 21 december 2012 op het Groenewoud in Vlissingen. De poli tie heeft dat gisteren bekendge maakt. Volgens de politie is het een witgouden horloge van het ei gen merk 'Lavare' voorzien van 52 bril jantjes. Ze was naar de plaatselijke cinema gegaan, die Zierikzeese. En ze vertel de erover tegen een vriendin. Het was ladiesnight geweest. Heel leuk, met kraampjes van parfumerie, schoonheidssalon en lingeriewinkel. Hoop bekenden gezien ook. Echt héél gezellig. Maar deJïlm? Joh, echt een zooitje. Drie vrouwen organiseren een vrijge- Tip? redactie@pzc.nl zellenfeestje voor hun gezamenlijke vriendin. Met de nodige drank, jaloe zie en een mannelijke stripper loopt dat natuurlijk helemaal uit de klau wen. De vriendin, bekropen door het ge voel dat ze waarschijnlijk iets had ge mist, reageerde koeltjes. „Hm, klinkt als een doorsnee zaterdagavond bij ons thuis." door Esme Soesman ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland gaat onderzoeken wat de gevolgen zijn van verzelf standiging van het Stadhuismu seum. In het najaar van 2013 moet een voorstel op tafel liggen. Aan het onderzoek hangt een prijs kaartje van 35.000 euro. Duidelijk moet worden op welke manier het Stadhuismuseum op ei gen benen kan staan en wat de voorwaarden zijn om dat succes vol te laten gebeuren. „Het moet natuurlijk wel zo zijn dat er straks iets duurzaams staat, wat ook over vijf jaar nog kan draaien", schetst Jules Starmans het uitgangspunt van de gemeente Schouwen-Dui- veland Verzelfstandiging betekent niet au tomatisch lagere kosten. „Van wat ik in den lande hoor is dat als je verzelfstandigt om te bezuinigen je van een koude kermis thuis komt." Het onderzoek nu moet precies in beeld brengen wat de ge volgen zullen zijn. Daarbij is geko zen voor het inschakelen van een gespecialiseerd bureau dat in staat is objectief om te gaan met de (wellicht tegenstrijdige) belangen van gemeente en museum. Op kor te termijn wordt daarnaast een symposium belegd met de andere musea op Schouwen-Duiveland, verenigd in de Vereniging Musea Schouwen-Duiveland. De bedoe ling is gezamenlijk te kijken wat er aan mogelijkheden voor een ster ke museale samenwerking (en in de toekomst mogelijk een fusie) op Schouwen-Duiveland zijn. Eén van de belangrijkste redenen om de verzelfstandiging van het Stadhuismuseum bij de kop te pak ken, is dat er korte metten wordt gemaakt met de 'status aparte' (bij voorbeeld betaalde medewerkers versus vrijwilligers) die het Zierik zeese museum nu heeft ten opzich te van de andere musea op Schou wen-Duiveland. Evenwichtigheid kan leiden tot een betere samen werking en tot een beter museaal product, luidt de filosofie. Nog een reden om over verzelf standiging na te denken, is dat het Stadhuismuseum straks vrijer kan ondernemen omdat de organisatie niet langer aan allerlei gemeentelij ke regeltjes en procedures vastzit. „Ook kunnen fondsen worden aangeschreven, waar gemeenten geen beroep op kunnen doen", al dus Starmans. De verzelfstandi ging heeft alleen betrekking op de exploitatie, niet op de collectie. Het onlangs volledig heringerichte Stadhuismuseum komt mogelijk op eigen benen te staan foto Pieter van der Laan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45